Progturk.com Forum Sayfaları

Progressive Rock Toplulukları => Yerli Progressive Rock Grupları => Topic started by: beat on Aralık 30, 2009, 11:20:38 ÖÖ

Title: Hope To Find
Post by: beat on Aralık 30, 2009, 11:20:38 ÖÖ
Hope To Find, 2003 yılında gitarist Seçkin Can KOYUNCU ve gitarist Zafer YÜKSEL tarafından tohumlarının atıldığı, sezgisel beğenilerin anlatılma ve aktarılma arzusu ile yoğrulup, halen dahi evrilme sürecinin içinde bulunulan ve bulunulmaya devam edecek bir yapı olarak yola çıktı. 2004 senesinde gruba resmi üye olarak klavyeci Muzaffer DOĞAN katıldı. Bu birliktelik ile grup beste çalışmalarına başladı. İlerleyen dönemlerde ardı arkası kesilmeyen kadro değişikliklerinin sonrasında bu üçlü ‘Dance Of The Flowers’ adlı bestelerini kaydetti. Bu kayıt, 2006 senesinde Eskişehir Rock Topluluğu’nun (ERT) toplama albümünde yer aldı. 2007 yılında davulcu Orkun ŞEN gruba dahil oldu. Takip eden zaman içerisinde Muzaffer DOĞAN farklı projelerde yer almak üzere gruptan ayrıldı. 2007 yılı içerisinde klavyeci Alper DAĞALP gruba dahil oldu. En nihayetinde 2008 senesinde basist Erdem KORKMAZ’ın katılımı ile grup en son kadrosuna kavuştu. Bu yapılanma sonrasında “progressive rock” çatısı altında çalışmalara başlandı. Mükemmel bir kimyasal uyum barındıran ve tutkulu çabaları içeren hummalı bir çalışma sürecinin içerisine girildi. Kasım 2008’de başlayan bu süreç Haziran 2009’a kadar dört parçanın bestelenmesi ve düzenlenmesi ile sonuçlandı. Temmuz 2009 – Ekim 2009 ayları arasında Ankara Detay Müzik Stüdyoları’nda Volkan YIRTICI’nın mühendisliğinde dört parçanın kaydı ve miksajı gerçekleştirildi. Mastering, Rick O’Neil tarafından Turtlerock Mastering Stüdyoları’nda (Sydney, Avustralya) gerçekleştirildi.

İlgili bağlantılar;
http://www.myspace.com/hopetofind
http://www.lastfm.com.tr/music/Hope+To+Find
http://twitter.com/hopetofind
http://hopetofind.wordpress.com/
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: megamefta on Aralık 30, 2009, 04:14:55 ÖS
dinlediğim kadarıyla pek beğendiğimi söyleyemem. daha orjinal ve güzel şarkılarla karşımıza çıkarlar umarım.
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: Porcupine Tree on Aralık 30, 2009, 09:52:19 ÖS
dinlediğim kadarıyla pek beğendiğimi söyleyemem. daha orjinal ve güzel şarkılarla karşımıza çıkarlar umarım.

vokali beğenmedim ben pek. ama sonuçta yeni bir grup yavaş yavaş iyi olurlar diye düşünüyorum ama şarkılar orta seviyenin biraz altı gibi. tabii bu karşılaştırmalar iyilere göre.
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: bay.c on Aralık 31, 2009, 12:57:37 ÖÖ
En sağlıklı değerlendirmeler, albüm geldiğinde yapılacaktır sanırım. Her şeyin ötesinde Türkiyede bir Progressive Rock topluluğu kurup bu tarzda bir şeyler yapmaya çalışmak bile takdir edilip desteklenmesi gereken bir durum.
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: enchant on Aralık 31, 2009, 01:41:56 ÖÖ
yeni bir grubun ilk ürünü olması dolayısıyla beğendiğimi söyleyebilirim. witness of happiness ve city of soul gibi iki başarılı çalışma içeriyor. diğer çalışmalarda iyi fakat ben bu ikisini çok beğendim. türkiye'de bu tarzda kısırdöngüler yaşanıyor ve doğru düzgün kayıt bile ortaya çıkmıyor. dream theater'ın babası olduğu bir türde hangi grup bu tarzda orjinal başlayabilmiş ki türkiye'de? alın size bırakın türkiye'yi amerika'dan çok iyi bir örnek: without warning isimli amerikalı bir grup. bu topluluk daha ilk albümünde "biz dream theater eksenli müzik yapıyoruz" demişlerdir. zaman ilerledikçe kendilerini de geliştirmişlerdir. bu söylediğim grupta amatör yaklaşımları olan bir topluluktur.

özgünlük sonradan kazanılacak bir özelliktir. ilk başta herşey doğaldır etkileşim bunların hepsini çoğu müzisyen yaşıyor bildiğimiz üzere. yapılan bu kayıt sound açısından en azından bu tarzda diğer türk progresif metal gruplarının (disenchant ve yıllar öncesinden bir topluluk olan requiem ile birlikte) yaptıkları kayıttan çok çok daha iyidir bunu çok samimi yazıyorum. bu düşünceden hareketle ileride belki müziklerine bambaşka enstrümanlar katacak, yenilik içereceklerdir kimbilir. şimdi yapmamız gereken sadece destektir. daha da iyisi gelecektir mutlaka. şimdi ben desem ki bu albümde kullanılan klavye soundu pek az albümde karşımıza çıkıyor diye ama pek kimse oralı olmaz. sanırım yüzeysel dinliyoruz bazı şeyleri. sözlerim yanlış anlaşılmasın kimseye cevap olarak yazmıyorum bunları ama bu tarzda herşey diken üstünde onu da belirtmek lazım.
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: metafiz on Ocak 01, 2010, 02:47:17 ÖÖ
Bence şuanda yayınlandığı kadarıyla parçalar iyi. Tabiki herşey yıllar geçtikçe yerli yerine oturacak, eksikler kapatılacak. Şuanki Türkiye şartlarıyla değerlendirdiğimizde gayet başarılı parçalar. Albüm çıkıncada fikirlerimiz yerli yerine daha iyi oturacaktır. Konserlerde de fırsat buldukça izlemek isteriz ;)
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: Zafer on Ağustos 04, 2014, 11:22:18 ÖS
Merhabalar ben grubun gitaristi Zafer. Son olarak 31 Temmuz 2014 Dream Theater konseri ve onun yarattığı sinerji ile siteyi oldukça uzun bir süredir takip etmediğimi fark ettim (Sevgili Gökhan Reçel'e bir kredi açmam gerek bunun için). Prog Türk forumuna tekrar geri dönmek forum sayfalarındaki yorumları ve aynı beğeni bandında olan insanların varlığını tekrardan hatırlamak çok hoş oldu :)

Hope To Find olarak 2009 sonu 2010 başı diyebileceğimiz bir dönemde çıkardığımız Still Constant EP'si ile aslında bireysel olarak devam ede gelen çabaların sonunda meyve vermeye başlayacak olması sevinciyle yola koyulduk. Takip eden dönemde Riverside'ın ön grubu da dahil olmak üzere 10 kadar konser verdik ve bunlardan sonuncusu da maalesef 2011'de gerçekleşti. Bu dönem sonrasında üye değişiklikleri, durgunluk ve buhran döneminden sonra tekrardan ısrarla, şevkle tekrar yola koyulduk; bu konuda varlıkları ile bize destek olan ve bu foruma da üye olan çok insan var. Kendi adıma özel bir teşekkürü borç bilirim.

En nihayetinde Mayıs 2014 ayına geldiğimizde ilk stüdyo albümümüz olan Our Story About You'yu Mireille Music etiketi ile çıkarttık.

Albümü dinlemek için:

https://play.spotify.com/album/5POCDvpWiuWytf9yI6aW9D (https://play.spotify.com/album/5POCDvpWiuWytf9yI6aW9D)

Grup ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için:

www.hopetofind.net (http://www.hopetofind.net) ve https://www.facebook.com/pages/Hope-To-Find/171619490495 (https://www.facebook.com/pages/Hope-To-Find/171619490495)

adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Umarım daha fazla canlı çalarak bir araya gelme şansımız olur. Bunu önceki bir kaç konserimizde yapabilme şansımız olmuştu ve gerçekten çok keyifli idi.

Yorumlarınızı bekliyorum . . .

Sağlıcakla kalın, görüşebilmek dileğiyle,
HTF-Zafer.
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: bay.c on Ağustos 06, 2014, 05:07:12 ÖS
Müsaaden ile bunu face grubumuzda paylaşacağım sevgili Zafer, oradan daha çok kişiye ulaşır..;-)
Title: Ynt: Hope To Find
Post by: b4usleep on Ağustos 07, 2014, 12:19:22 ÖÖ
(Bu espriyi belki bir çok kişi yapmıştır ama) Hope you'll find it :)