Progturk.com Forum Sayfaları

Serbest Bölüm => Genel => Topic started by: b4usleep on Temmuz 01, 2010, 03:43:54 ÖS

Title: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 01, 2010, 03:43:54 ÖS
        Futbolla ilgim çok fazla değildir ancak 4 yılda bir dünya kupası denilince akan sular durur. 1974 ten beri izlerim (yazık ki Pele'li son kupa olan 1970'ten henüz 8 yaşında olduğumdan ve o zamanlar TV olmadığından habersizdim)  bununla kalmayıp başlangıcından beri hangi yıl kupayı kim almış finalde kimi hangi skorla yenmiş bilirim. Futbolun romantik kısmı bana daha heyecan verici geldiği için Güney Amerika futbolunu Avrupa futboluna tercih ediyorum. Hırçın Arjantin futbolu belirli zayıflıkları olmasına rağmen gözüme hep hoş gelmiştir. Kempes, elbette Maradona, Batistuta ve şimdilerde Messi'yi hep zevkle seyrettim. Teknik direktör olarak ortaya karizmasından başka koyacak bir şeyi olmadığına inansamda, kişilik olarak her zaman takdir etmesem de her zaman renkli olan Maradona'lı ve büyüleyici oynayan Messi'li Arjantin benim kazanmasını gönlümden geçirdiğim takım. Ama bunun için önce Almanya'yı ve arkasından  (muhtemelen) İspanya'yı elemesi ve Finalde de (büyük olasılıkla) Brezilya'yı yenmesi gerekiyor. Zor bir yol ancak bu kadar zor yoldan geçebilecek gibi tek takım olarak Arjantin gözüküyor. Eğer Almanya veya İspanya Engellerinde takılırlarsa kupa Brezilya'nın olur derim.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: enchant on Temmuz 01, 2010, 08:16:15 ÖS
futbol ile pek içli dışlı değilim. türkiye'de bir fenerbahçe'nin maçlarını biraz takip ederim dünya kupasında da portekiz'i tutuyordum ama ispanya'ya elenince o zevkim de gitti. ara sıra izliyorum şimdi. portekiz'e yazık oldu. ispanya karşısında çok gol pozisyonuna girdiler ama değerlendiremediler. bana kalırsa almanya alacak gibi bakalım :)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 02, 2010, 12:01:28 ÖÖ
Doğru düzgün izlediğim tek maç İspanya - Portekiz karşılaşması bu kupada. Portekiz aslında iyi oyunculardan oluşuyor özellikle her ne kadar sevmesem de Ronaldo çok yetenekli bir futbolcu. Ancak her serbest vuruşu gole çevirmek gibi hayalleri var onu yarıda bıraksa iyi olacak. Mesafeye bakmaksızın vuruyor. Hem bencil oynadığını gösteriyor hem de takımının gol şansını azaltıyor. İspanya'da böyle bir sıyrılma olmadığı için maçı zor da olsa aldılar. Benim de gönlümden geçen o maç için İspanya'ydı. Kupayı kimin almasını istersin derlerse ben de Arjantin derim. Messi'nin oyununu topu sürüşünü, pas verişini izlemek çok zevk veriyor ve kesinlikle bencil değil. Takım oyununun bir parçası ve takımı sırtlayabilecek potansiyelde.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 02, 2010, 01:51:36 ÖÖ
Diego Lugano'ya olan sevgimiz gereği doğal olarak Uruguay'ı destekliyoruz. Her ne kadar kupayı alması bir hayli zor olsa da, gönlümüz Uruguay'la...
(http://img03.blogcu.com/images/v/h/p/vhp/340x_1256111134.jpg)


Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 02, 2010, 11:37:01 ÖS
Hollanda - Brezilya maçı snaırsam turnuvanın en iyi maçıydı. İlk yarısında her ne kadar uykum gelse de beraberlik golünden sonra canlandı maç, futbola doydu izleyenler. Hollanda'nın almasına da sevindim. Son dakikalarda Hollanda'nın kaçırdığı pozisyon da onlardan çok bana saç baş yoldurdu.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 02, 2010, 11:48:41 ÖS
Latin Amerikalıların Avrupalılara göre en büyük avantajları duygusal olmaları ama bu aynı zamanda en büyük  dez avantajları. İşler youlnda giderken çok coşkulular ama morallerini bozmak da çok kolay. Bugünkü maç buna çok güzel bir örnek oluşturdu. Şu anda Uruguay Gana maçı oynanıyor ve Uruguay beraberlik golünü şimdi attı. Lugano'nun sakatlanması pek kötü oldu. Ancak Uruguay bu turu geçerse ilginç. Uruguay'ın Brezilya karşısında şansı yoktu ancak Hollanda karşısında var.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: megamefta on Temmuz 03, 2010, 12:55:27 ÖÖ
cCc LUGANO REYİS cCc
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 03, 2010, 01:53:31 ÖÖ
cCc LUGANO REYİS cCc
Heyyt be !!! Yarı finaldeyiz ama Güney Afrika akşamları çok soğuk, sende sakatlandın zaten, üşüyoruz cCc LUGANO reis cCc... ;D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 03, 2010, 09:54:41 ÖS
           Yuh olsun bana, futbolla ilgim fazla değildir demiştim ilk mesajda ama bu kadar ahmakça tahminde bulunacağımı hiç düşünmezdim. Ne Brezilya kaldı ne Arjantin. Daha önce Uruguay'ın Hollandayı yenme şasının olduğunu söylemiştim ama Gana karşısında düştükleri durumdan ve üstelik en etkili 2 oyuncusundan biri olan Suarez'in Gana maçını kurtarmak için kendini feda etmesinden sonra Hollanda'yı eleme şanslarının kalmadığını düşünüyorum. Sanırım Hollanda- Almanya finali olacak.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 06, 2010, 11:59:04 ÖÖ
Arjantin de gittikten sonra kupayı Hollanda'nın almasını isterim ama Almanya karşısında kolay değil.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: ahmetkemalyildiz on Temmuz 06, 2010, 07:55:46 ÖS
İnciciler nasıl da belli oluyor. ;) Panzerler sonuna kadar haketti. Hep zorlu rakipleri devirdiler. Alırlar kupayı inşallah...
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 06, 2010, 08:05:15 ÖS
        Valla "sonuna" kadar haketmeleri için iki maç daha kazanmaları lazım. Kupayı kime verelim diye bana sorsalar Almanlara vermeyin de kime verirseniz verin derim. Hem finali Hollanda - İspanya oynasa da kupayı şimdiye kadar kazanmamış yeni bir şampiyonumuz olsa fena mı olur. Hani Bursa gibi.
        Bursa deyince eklemeden edemedim: Fenerbahçe'lilerden başka herkes Ligi yeni bir takım kazandı diye sevindi. Yeni bir takımın kazanmasından çok Fener şampiyon olamadı diye sevinildiği ortada. Öyle ya bir Galatasaray'lı son maçta şampiyonluğu kaçırsa olsun Bursa kazandı diye sevinemez ya.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: ahmetkemalyildiz on Temmuz 06, 2010, 08:16:49 ÖS
Almanlara niye bu kadar kin güdülür anlamış değilim. Herhalde siz Arjantin ekolünden geliyorsunuz ağabey. Ben de şahsen Diego Armando yu sevmem. Bir futbolcuda kabiliyetten ziyade önce ahlâk olmalı. ;)

O değil de, bu forumda ne çok FB li varmış arkadaş, anlamadım gitti. :o Yahu ben GS lıyım. Öyle fanatikliğe de gerek yok hani. Aynı durumda, FB nin yerinde GS olsaydı, inanın yine Bursasporun şampiyon olmasını isterdim. Şahsen, fazla fesat olmamak gerektiğini düşünüyorum. Yoksa, ben her zaman FB nin Şampiyonlar Ligi Kupasını almasını istemişimdir ama adamlar alamıyorsa n'apayım. :)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 07, 2010, 12:38:14 ÖÖ
Ben de Almanya'nın almasını istemem açıkçası kupayı.

Turkcell süper lig konusunda diyeceğim o ki beni benim tuttuğum takımın başarısı ilgilendirir yurtiçi futbolunda. Anadolu takımı ligi alsın veya almasın beni ilgilendirmez. Bursaspor'un bu saatten sonra üç büyükler arasına girecek hali yok. En fazla bu performansları iki sene daha sürer. Zaten sürmesine imkan vermez sistem. Sistem imkan verse üç büyükler transferle Bursaspor takımını silip süpürür, futbolcusuz kalır takım.

Not: Galatasaraylıyım.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 07, 2010, 01:05:57 ÖÖ
Yazık oldu Uruguay'a be... :(

Not : Diego Luganoluyum... ;D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 07, 2010, 10:10:37 ÖÖ
        Benim gönlüm hep Güney Amerika takımlarından yanadır ama bu sefer Uruguay'ın kazanmasını istemedim. Finalde eğer olur da İspanya'yı elerlerse Almanya'nın önünü kesemezler diye. Ama bu maçta Holanda da matah bir futbol oynamadı Brezilya maçında böyle oynasalar Brezilya şimdi finale çıkmış olurdu.
        Hollanda'nın Cruyff'lu , Neeskens'li, Rep'li, Haan'lı, Rensenbrink'li efsane kadrosunun yapamadığını dün akşamki çocukların yapabileceğini düşünmek zor. Tabi rakibin de önemi var. Hollanda 74 ve 78 de final oynarken karşısında Beckenbauer'li Gerd Müller'li, Breitner'li Hoenes'li ev sahibi Almanya ve Kempes'li, Ardiles'li, Paserella'lı yine ev sahibi Arjantin vardı. Şimdi en azından deplasman maçı yapmayacaklar.
        Bir de dünya kupalarındaki eleme usulünün iyi olmadığını düşünüyorum. Brezilya, Arjantin gibi takımlar (ya da bu iki takım kazansaydı elenenler Almanya ve Hollanda olacaktı) tek maçla devre dışı kalıyorsa bu yanlıştır. Hatırlayalım Türkiye 2002'de dünya 3. sü olurken kazandığı takımlara bakalım: Çin, Japonya, Senegal ve G. Kore (burada hakkını verelim ki 2 ev sahibi takımı da yenmiştir). Neden? Çünki diğer takımlar elenmiştir. Yine de ilginç olan hiç bir dünya kupasını sürpriz bir takım ya da haketmeyen bir takım kazanmamıştır. 
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 08, 2010, 01:00:39 ÖÖ
Hollanda - İspanya maçı seyir bakımından fazla zevkli olacağa benziyor.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 08, 2010, 01:08:29 ÖÖ
Hangisi kazansa hoş. Ben İspanya'nın kazanacağını düşünüyorum, Avrupa 2008 şampiyonasında İspanyollar, Hollandayı darmadağın ederek (3-1) bir üst tura çkan Rusya'yı 3-0 yenerek finale çıkıp kupayı kazanmıştı.  Bugün de Almanya karşısında çok üstün oynadılar.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 08, 2010, 01:13:45 ÖÖ
İki takımı da severek izlerim. Total futbolu dünyaya tanıtan Hollanda'yı destekleyeceğim finalde. Hollanda eskisi gibi dengesiz bir takım değil, savunmayı da iyi bir şekilde yapabiliyor. Büyük avantaj.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 08, 2010, 01:53:07 ÖÖ
İki sene önce şampiyon olarak tamamladıkları Avrupa kupasında oynadıkları futbolu hayranlıkla izlediğim, bu turnuvada son maça dek beklediklerimi göremediğim İspanya yarı final karşılaşmasında geri döndü...Bu takımda sistem var, teknik var, duygu var, ruh var, mantık var kısacası hemen hemen her şey var ( Futbolda Progresif boyut, İspanya... ;D). Almanya karşısında hakettikleri bir galibiyet alan İspanyanın, sistemi dışında pek bir şeyi olmayan yavan ve tatsız bir futbol oynayan Hollanda karşısında işinin kolay olacağını düşünüyorum. Futbolun genel olarak adaletsizliğe meyilli dengesi final maçında hakeden yönüne dönerse kupayı, -güzel futbol-kavramının tadını ve anlamını sonuna kadar veren İspanya'nın kazanacağını düşünüyorum...
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 08, 2010, 01:04:11 ÖS
İki sene önce şampiyon olarak tamamladıkları Avrupa kupasında oynadıkları futbolu hayranlıkla izlediğim, bu turnuvada son maça dek beklediklerimi göremediğim İspanya yarı final karşılaşmasında geri döndü...Bu takımda sistem var, teknik var, duygu var, ruh var, mantık var kısacası hemen hemen her şey var ( Futbolda Progresif boyut, İspanya... ;D). Almanya karşısında hakettikleri bir galibiyet alan İspanyanın, sistemi dışında pek bir şeyi olmayan yavan ve tatsız bir futbol oynayan Hollanda karşısında işinin kolay olacağını düşünüyorum. Futbolun genel olarak adaletsizliğe meyilli dengesi final maçında hakeden yönüne dönerse kupayı, -güzel futbol-kavramının tadını ve anlamını sonuna kadar veren İspanya'nın kazanacağını düşünüyorum...

Hollanda hiç de tatsız bir futbol oynamıyor. Belki bu turnuvada temposu biraz düşük fakat euro 2008'de en hareketli futbolu Hollanda oynuyordu. Ayrıca sistemden başka bir şeyinin olmaması da pek sorun değil. Zaten günümüz futbolunda sistem başarının yarısından fazlasını oluşturuyor. Sistemi de oturtmak için teknik futbolcular gerekiyor. O yüzden Hollanda'da sadece sistem yok, fazlası var :)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 08, 2010, 01:31:07 ÖS
İki sene önce şampiyon olarak tamamladıkları Avrupa kupasında oynadıkları futbolu hayranlıkla izlediğim, bu turnuvada son maça dek beklediklerimi göremediğim İspanya yarı final karşılaşmasında geri döndü...Bu takımda sistem var, teknik var, duygu var, ruh var, mantık var kısacası hemen hemen her şey var ( Futbolda Progresif boyut, İspanya... ;D). Almanya karşısında hakettikleri bir galibiyet alan İspanyanın, sistemi dışında pek bir şeyi olmayan yavan ve tatsız bir futbol oynayan Hollanda karşısında işinin kolay olacağını düşünüyorum. Futbolun genel olarak adaletsizliğe meyilli dengesi final maçında hakeden yönüne dönerse kupayı, -güzel futbol-kavramının tadını ve anlamını sonuna kadar veren İspanya'nın kazanacağını düşünüyorum...

Hollanda hiç de tatsız bir futbol oynamıyor. Belki bu turnuvada temposu biraz düşük fakat euro 2008'de en hareketli futbolu Hollanda oynuyordu. Ayrıca sistemden başka bir şeyinin olmaması da pek sorun değil. Zaten günümüz futbolunda sistem başarının yarısından fazlasını oluşturuyor. Sistemi de oturtmak için teknik futbolcular gerekiyor. O yüzden Hollanda'da sadece sistem yok, fazlası var :)
Hollanda'nın oynadığı futbol olabilir ama İspanya'nın oynadığı futbol ötesi muhteşem bir bir şey. Bu yüzden benim gönlüm İspanya'da ( Anket de, İspanyaya hiç oy çıkmaması da ilginç bu arada... :)). Son maçta her şeyin değişip Hollanda'nın İspanyayı maymuna çevirmesi de olası tabii. Futbolun bir yönü de süprizlere açık bir oyun olması ve her karşılaşmada farklı bir görüntü ortaya çıkması sonuçta.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: ahmetkemalyildiz on Temmuz 08, 2010, 03:58:08 ÖS
Alman Futbol Takımı çok ayıp etti. Sen git Arjantin ve İngiltere'ye toplamda sekiz tane gol at. Sonra çok kolay yenebileceğin bir takıma elen... Olmadı, yakıştıramadım. Centilmenlikten zarar gelmez. :) İspanya Takımını tebrik ederim. Adamların kupayı ne kadar çok istediği her hallerinden belliydi. Finalde Hollanda'yı yenmelerini isterim. :)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 08, 2010, 04:43:43 ÖS
İspanya'nın defans anlayışı İngiltere ve Arjantin'den farklı. Bu yüzden de Almanlar zorlandılar dün İspanya karşısında. Puyol olabildiğince iyi oynadı zaten. Puyol bu adam geçirmeyince geçirmiyor. Tüm zamanların en iyi defans oyuncuları arasına çoktan girmiş oyuncu benim gözümde. Almanya da yapacağı en akıllı taktiği yaptı dünkü karşılaşmada. İspanya'nın Almanya yarı sahasında pas yapmasını engellemek için iyice kapandılar kontra ile pozisyon aradılar ama pek bulamadılar. Bulduklarını da değerlendiremediler. Ama olmayınca olmadı, kazanan iyi futboluyla İspanya oldu.

Eğer finalde Hollanda tempoyu artırıp oynarsa, İspanya da güzel paslar yaparsa çok güzel bir maç izleyeceğiz gibime geliyor.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 08, 2010, 07:16:53 ÖS
        2008 Avrupa şampiyonasında Hollanda, İtalya, Fransa ve Romanya ile aynı gruptaydı. İtalya'yı 3-0, Fransa'yı 4-1 Romanya'yı 2-0 yendiler. Herkes Hollanda'yı konuşuyordu. Çeyrek finalde karşılarına Rusya çıktı. Hollanda için kolay olacak diye düşünülürken Rusya çok üstün bir oyunla Hollanda'yı 3-1 yendi. Bu sefer herkes Rusya'yı konuşmaya başladı özellikle Arshavin'i ve Hiddink'i. Yarı finalde Rusyanın rakibi İspanya idi ve grup maçlarında bu iki takım arasında oynanan maçı İspanya 4-1 kazanmıştı. Yarı final maçını da İspanya 3-0 kazandı ve herkes bu sefer ispanya'yı konuşuyordu. Finalde de bizim elimizden zor kurtulan Almanya'yı 1-0 yendiler. Yani Hollanda Rusya'ya yenilmese, 2010 dünya kupasının finalinin provası 2008 de Avrupada yarı finalde yapılmış olacaktı. 2008'den beri pek birşeyin değişmediğini varsaymak koşuluyla İspanya'nın daha önde olduğunu söylemek mümkün.
        İşin ilginç tarafı Almanya'yı kesinlikle üstün bir oyunla yenen İspanya, Paraguay'ı az kalsın yenemiyordu. Yani sistem dediğimiz şey iyi güzel de her takıma karşı da başarılı olamıyor. Başarılı olmanın koşullarından biri sistemse diğeri de her maça özgü planların olması olsa gerek. İyi oyuncular oyuncuların iyi gününde olması, rakibin durumu v.s bunlar hep etken.
        Dikkatimi çeken diğer bir konu da ispanya'nın grup maçlarından sonraki 3 maçını da 1-0 kazanması. Her zaman tehlike altında oynuyorlar. 

        Son olarak şunu söylemek istiyorum futbolculuğunu hatırladığınız teknik direktörler varsa siz artık yaşlanmışsınız demektir. Maradona, Dunga, Rijkaard benim için böyle. Hatta artık teknik direktörlük bile yapmayan Beckenbauer gibi birinin futbolculuğunu hatırlıyorsanız bazen üzücü oluyor.

Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 08, 2010, 08:10:51 ÖS
Her zaman işe yarayacak bir taktik de yok sanıyorum yeryüzünde. Ama yine benim en sevdiğim, beğendiğim, sağlam gördüğüm sistem Hollanda'nın oynadığı total futboldur. Total futbolun her takıma karşı işe yaramadığını düşünürsek, Almanya'nın oynadığı futbolun da İspanya karşısında işe yaramadığını düşünmemiz gerekir. Yani ben bir sistem bulayım da tüm takımları yeneyim diye bir şey olamaz herhalde. Örneğin Jose Mourinho yanlış hatırlamıyorsam Chelsea'deyken art arda oynattığı 93 maçın 93'ünde de farklı kadroyla sahaya sürmüştü Chelsea'yi. Bu da Mourinho'nun taktiği.

http://www.youtube.com/watch?v=OK3RUt7BZWI&feature=related
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 11, 2010, 10:50:23 ÖS
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/illusions.png)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: A Saucerful of Secrets on Temmuz 12, 2010, 01:40:19 ÖÖ
ahtapot paul haklı beyler
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 12, 2010, 02:33:38 ÖÖ
Tüm bu olanların üzerine; Gentle Giant'in, Octopus albümünü dinlemek farz oldu... :) ( Adamakıllı dinleyip tam anlamıyla sevdiğim tek G.G albümü'dür bu arada...).
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 12, 2010, 03:22:38 ÖS
       Hadi bakalım dün akşam (ne daha önce sözü edilen) sistem vardı ne total futbol, olsa olsa total tekme. De Jong'un karate tekmesi ölüme bile yol açabilirdi. Hollanda'lı futbolcuları kınıyorum.
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/tekme.gif)
Maç genellikle çok zevksizdi, İspanya azıcık daha fazla haketti. Yeni şampiyon yeni şans. Mini anketimize katılan hiç kimsenin İspanya dememesi de ayrı bir durum.
        İlginç bir konuya değinmek gerekirse Liglerinde en fazla yabancı futbolcu oynatan takım heralde İspanya'dır. Buna rağmen ispanya'nın ulusal takımı hem Avrupa hem dünya kupasını peş peşe ve bileğinin hakkıyla alıyorsa, yok 6 yabancı yok 6+2 yabancı, yok 2 üzeri 4, aman 3 ten fazla alınmasın v.b diye yaygara edenlerin durup bir düşünmelerinin vaktinin geldiği söylenebilir.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 12, 2010, 05:00:18 ÖS
Maçın başında biraz çirkef başladı Hollanda ben de şaşırdım. Ne İspanya pas yapabildi ne Hollanda futbolunu oynayabildi. Hele De Jong hakikaten insanlık dışı bir hareket yaptı. Robben saç baş yoldurdu iki benzer pozisyonda. Ramos'un kaçırdığı kafa vuruşu da öyle. Ama çirkeflikleri yüzünden İspanya'nın almasına sevindim kupayı. Bir gün biz de görürüz umarım Türkiye'nin dünya kupası kaldırdığını.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 12, 2010, 05:57:57 ÖS
        Türkiye'nin Dünya Kupasını bir gün kaldırması olabilecek bir şey ama  inanın hiç de yakın bir tarih değil. Bakmayın 2002 deki dünya 3.lüğüne ve 2008 deki Avrupa yarı finaline. İlkine eşleşme yardım etti 2.sine ismini koyamayacağımız bir mucize. Herşeyden önce istikrar lazım. Dün dünya kupasını kazanan İspanya ile dişe diş başa baş oynayan takım bir bakıyorsunuz Malta karşısında can derdine düşmüş, Estonya ile berabere kalmış, Ermenistanın bile yendiği Belçikadan 2 maçta 1 puan alabilmiş. Sistem üzerine bu kadar atıp tutan spor yazarına, teknik direktöre, futbolcuya , futbol seyircisine sahip Türkiye'nin ne hikmetse ulusal Futbol takımının bir sistemi yoktur. Sahaya çıkıp allah ne verdiyse oynamaktadır. E allahta bazen veriyor bazen vermiyor.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: enchant on Temmuz 12, 2010, 10:46:39 ÖS
ispanya'nın kupayı almasına pek sevinmedim.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 13, 2010, 12:07:40 ÖÖ
Geç kaldın, kupayı verdiler :)
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 13, 2010, 12:17:36 ÖÖ
        Türkiye'nin Dünya Kupasını bir gün kaldırması olabilecek bir şey ama  inanın hiç de yakın bir tarih değil. Bakmayın 2002 deki dünya 3.lüğüne ve 2008 deki Avrupa yarı finaline. İlkine eşleşme yardım etti 2.sine ismini koyamayacağımız bir mucize. Herşeyden önce istikrar lazım. Dün dünya kupasını kazanan İspanya ile dişe diş başa baş oynayan takım bir bakıyorsunuz Malta karşısında can derdine düşmüş, Estonya ile berabere kalmış, Ermenistanın bile yendiği Belçikadan 2 maçta 1 puan alabilmiş. Sistem üzerine bu kadar atıp tutan spor yazarına, teknik direktöre, futbolcuya , futbol seyircisine sahip Türkiye'nin ne hikmetse ulusal Futbol takımının bir sistemi yoktur. Sahaya çıkıp allah ne verdiyse oynamaktadır. E allahta bazen veriyor bazen vermiyor.

E Türkiye'de böyle spor basını olunca hoca dayanmıyor. Bkz. vicente del bosque, joachim löw, frank rijkaard, luis aragones... gibi. Sistem iyi güzel şey ama oturtulmasına izin verilmiyor sevgili (!) basın tarafından. Ya da sistemi geçtim, herhangi bir oyun şeklini bile oynatmaya engel bu basın. Sürekli olumsuz eleştiri sabır diye bir şey yok.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 13, 2010, 12:34:04 ÖÖ
Tahmin konusunda, Progturk forum ahalisi olarak bir ahtapot Paul kadar olamadık. dünya kupası sona erdiği şu anlarda hile yapıp çaktırmadan bir iki oy atsaydık İspanyaya, ortaya çıkan anket görüntüsü pek bir tuhaf oldu... ;D En iyisi biz sadece müzik konuşalım, futbol konusunda durumumuz ortada... ;D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: Porcupine Tree on Temmuz 13, 2010, 12:37:31 ÖÖ
Top yuvarlak :D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 13, 2010, 12:47:39 ÖÖ
Onu bırakın da neredeyse İspanyayı ankete bile sokmayacakmışız hale bakın yahu... Yok dayanamıyorum kilitliyeceğim ben bu başlığı... ;D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 13, 2010, 12:37:11 ÖS
Finalden önce anketi sıfırlayıp yeniden tahmin almayı aklımdan geçirdim ama zaten 7-8 kişi var ve o kadar geç tepki veriliyor ki anketin hepten boş kalma tehlikesi vardı :). Yaklaşık 45 gün sonra Dünya baketbol şampiyonası var (üstelik Türkiye'de yapılıyor) basketbola merakım futtboldan fazladır eğer başka ilgilenenler varsa bir Basket dünya kupası açalım derim yok kimsenin umurunda değilse ölü bir başlık yaratmayalım.
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: bay.c on Temmuz 13, 2010, 12:44:32 ÖS
Finalden önce anketi sıfırlayıp yeniden tahmin almayı aklımdan geçirdim ama zaten 7-8 kişi var ve o kadar geç tepki veriliyor ki anketin hepten boş kalma tehlikesi vardı :). Yaklaşık 45 gün sonra Dünya baketbol şampiyonası var (üstelik Türkiye'de yapılıyor) basketbola merakım futtboldan fazladır eğer başka ilgilenenler varsa bir Basket dünya kupası açalım derim yok kimsenin umurunda değilse ölü bir başlık yaratmayalım.
Basketten çok fazla anlamam, koyu taraftarlığım sonucu nba'i değil ama fırsat buldukça basket ligimizde Fenerbahçenin maçlarını takip ederim sadece. Kısacası açılacak başlığa bir şeyler yazabilirim, bu sefer tahminde çuvallamayalım da... :D
Title: Ynt: 2010 Dünya Kupası
Post by: b4usleep on Temmuz 13, 2010, 07:45:44 ÖS
Kupa bitti bir kaç güzel fotoğrafla uğurluyalım

İngiltere'nin almanya maçında verilmeyen gölü, kalecinin bakışı ne kadar güzel yakalanmış.
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/ghostgoal.jpg)

Forlan'ın Hollanda'ya attığı muhteşem gol
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/forlan.jpg)

Lugano hayranları için (diğer oyuncu sweinstager)
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/lugano.jpg)

Fena halde batıl inanç sahibi Uruguay'lı taraftar
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/superstitious.jpg)

3 yaşındaki, kupanın en genç futbolcusu
(http://i827.photobucket.com/albums/zz196/b4usleep/3ya.jpg)

Daha fazla fotoğraf için http://www.boston.com/bigpicture/2010/07/2010_world_cup_comes_to_a_clos.html (http://www.boston.com/bigpicture/2010/07/2010_world_cup_comes_to_a_clos.html)