İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - polski

Pages: [1] 2
1
Yabancı Progressive Rock Grupları / Re: Eloy
« on: Mart 24, 2009, 08:29:59 ÖS »
Ben kesin oradayım. :) Tabii konser gerçekleşir, efsane olmazsa...umarım.

2
Şu kısım hoşuma gitti ayrıca :

Quote
b- sence progresif rock neden ana akım bir türe dönüşemiyor? bunun sebebi müziğin fazla kompleks olması olabilir mi? yoksa fazlaca pohpohlanması alternatif rock gibi amacının dışına çıkmasına mı neden olur?

a - içine kolayca girebileceğimiz bir müzikten bahsetmiyoruz. maalesef bazı grup ve fanların da bunda payı var. "bu müziği herkes anlayamaz" tavrı prog'a karşı bir ön yargı oluşturuyor. ancak bu müziğin belli bir zeka ve seviye gerektirdiği ve sadece dikkat konusunda güçlü insanlarıa hitap edeceği gerçeği de yadsınamaz bir olay. sanırım bazı insanlar için prog müzik asla  doğru bir müzik olamaz. ancak 70'lerdeki ve 80'lerdeki büyük grupların başarısı ve bugünün radiohead ve muse gibi grupların yaptıkları müziği iyi bir şekilde sunmayı bildikleri için kitlelere ulaşmayı başarıyorlar.

3
Sevdiğim bir grup hakkında güzel bir röportaj. Daha ne olsun. ;) Teşekkürler. :)

4
Yabancı Progressive Rock Grupları / Re: Eloy
« on: Ocak 07, 2009, 08:01:40 ÖS »
yeni albüm'ün turneleri esnasında Eloy'un buralara da uğrama ihtimalinin doğuyor olmasıydı. umarım bu sözde kalmaz birileri elini taşın altına koyar ve büyük bir efsaneyi full progturk kadrosu buralarda izleme şansını yakalarız.

 :o

İhtimal bile ağzımı sulandırdı, gözlerim patladı. İki elim kanda olsa bile giderim o konsere. 8)

5
Forum Hakkında / Re: Progturk V2 final edition :D
« on: Ocak 07, 2009, 07:58:55 ÖS »
Gayet güzel olmuş. Ama Riverside yazısı sağda, grup resmi solda olsa daha iyi değil mi ? Okunabilirlik bakımından. Bir de Riverside yazısı resme çok yakın, ortalanabilir.

6
Biraz rötarlı oldu ama herkesin yeni yılını kutlarım bende.  :)

Evet dvd ler geldi. Ama daha bakmaya fırsatım olmadı. Bakalım ne sürprizler var. Yılbaşı hediyesi aslında bir bakıma, emeği geçen herkese teşekkürler.  :D

7
Müzik-Genel / Re: Alternative Rock, Brit pop, Indie, Post Rock
« on: Aralık 30, 2008, 06:30:07 ÖS »
Bir zamanlar ne dinlerdik Nirvana' yı. O zamanlar Alice In Chains' i sevmezdim. Geçen sene dört beş albümünü indirdim. Ne güzel parçaları varmış. Özellikle Unplugged albümleri çok hoşuma gidiyor.  Bir de dinlemekten hiç vazgeçemediğim Therapy? - Troublegum albümü vardır. Hala severek dinliyorum yahu. Albümdeki gitar tonları bazı riff'ler acayip güzeldir. Besteler 1994 yılına göre oldukça ilerici. Tabii bu dediklerimi iyice anlamak için albümü sindirmek gerekiyor. Merak edenler şuradan bakabilite :

 http://www.therapyquestionmark.co.uk/discography/albums/troublegum.php

Turn, Nowhere, Hellbelly, Die Laughing, Isolation, Unbeliever... yok böyle besteler :)

8
Yabancı Progressive Rock Grupları / Re: Caravan
« on: Aralık 29, 2008, 04:52:26 ÖS »
Ben daha ilk iki albümünü dinledim. Sırayla gidiyorum. İlk albümlerinden With An Ear To The Ground You Can Make It adlı şarkıda güzel bir klavye solo var aklımda kalan. Parça zaten güzel. İkinci albümleri, In The Land Of The Grey And The Pink çok eğlenceli bir albüm.

Bu amcaların 2003 tarihli Unauthorized Breakfast Item albümünü dinleyen var mı ? http://www.progarchives.com/artist.asp?id=613 burda var bir tanesi güzel geldi bana.

http://www.caravan-info.co.uk

Site garip bir site. Caravan Shop'a girip, logoya basıp ondan sonra girebiliyorsunuz. Gerçekten ulaşmak isteyenlere yapmışlar sanırsam. ;D

9
Yerli Progressive Rock Grupları / Re: Timur Selçuk Orkestrası
« on: Aralık 29, 2008, 04:36:49 ÖS »
Bana bu kriz sahte gibi geliyor. Bir tane elek var, sallıyorlar sallıyorlar dayanabilenler kalıyor. Dayanamayanlar piyasadan kayboluyor. Zayıflar alta, güçlüler üste...

10
Genel / Re: Sinema
« on: Aralık 27, 2008, 05:37:29 ÖS »
En son Çağan Irmak' ın Issız Adam filmini izledim. Konu olarak biraz klasik yeşilçam filmi çapında. Ama anlatım çok daha güzel, biraz batı akdeniz ülkeleri tarzında olmuş sanki. Kadın oyuncunun oyunculuğu pek hoşuma gitmedi. Yada erkek oyuncuya göre zayıf kalmış. (erkek oyuncu rolünün hakkını veriyor gerçekten) Bir de arabada geçen bir telefon diyaloğu var, çok acemice olmuş orası. Filmin müzikleri çok güzel seçilmiş. İzlemenizi tavsiye ederim.

Osmanlı Cumhuriyeti' ne gitmek gibi bir hata yapmayın yanlız. Aman haaa. :o

11
Genel / Re: Edebiyat
« on: Aralık 27, 2008, 05:01:46 ÖS »
Bu sıralar bayağı bir romantik takılıyorum.  ;D

Alain de Botton - Aşk Üzerine - Sel Yayıncılık
http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp?sid=OTJ62RG837TXIWG9J2Z2

Hemen söyleyeyim kitap bir aşk romanı değil. Aşk üzerine bir çözümleme. Yazar aralara girip güzel çözümlemeler yapıyor bizlere. Henüz bitiremedim kitabı. Ama şimdiye kadar güzel şeyler öğrendim. Sıkıntısı olanlara önerilir. ;)

12
Forum Hakkında / Re: ProgTurk Reload
« on: Aralık 27, 2008, 04:36:59 ÖS »
Hoşbulduk hakan_el. Yok yok merak etme bu sefer şikayet ve isteklerim çok olmayacak. :D

Şu arşiv hele bir gelsin, yollarız Alamanyalara, sorun değil. ;)

13
Forum Hakkında / Re: ProgTurk Reload
« on: Aralık 25, 2008, 04:31:01 ÖS »
Ben o kadar cd' yi nasıl ne zaman dinleyeceğim bakalım. Eyvah eyvah. ;D

Türkiyeyi dolaşan bir arşiv.... bay.c' nin katkılarıyla.  ;D

14
Selam Koray. Ashra' nın New Age Of Earth ile Walkin' The Desert albümleri de güzeldir. Bilmem dinledin mi ? Friendship'i sana ben vermiştim ama hala dinlemedim. ;D Sen benden önce dinlemişsin. Dinlenecek o kadar çok şey var ki... O albüm Klaus Schulze ile birlikte çıkardıkları albümlerden biri o sanırsam. Bende bir dinleyeyim bu aralar.

Lafı geçmişken, Walkin' The Desert albümünden Desert adlı parça :
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=678
veya
http://www.ashra.com/pages/gallery.htm

15
Forum Hakkında / Re: ProgTurk Reload
« on: Aralık 22, 2008, 09:32:54 ÖS »
Hoş bulduk. :)

Bu arada başlığın altında remove ve lock düğmeleri gözüküyor. Sadece bu başlıkta var ilginç. Sizde de öyle mi ?

Pages: [1] 2