İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - progdelic

Pages: [1]
1
Yabancı Progressive Rock Grupları / The Mars Volta
« on: Aralık 24, 2011, 10:28:12 ÖS »
Amerikalı deneysel progressive rock grubu. Omar Rodriguez Lopez tarafından 2001 yılında kurulmuştur. Şu ana kadar 6 stüdyo albümüne imza atmışlardır. Son dönemlerde Omar Rodriguez Lopez'in kendi projelerine biraz daha ağırlık vermesinden dolayı -en son sadece 2010 senesinde kendi adını taşıyan grupla 6 stüdyo albümü çıkarmıştır- grup 2 senedir sessizliğe bürünse de, yeni çıkacak albümlerini heyecanla beklenmekte. Steven Wilson ile birlikte son dönemin progressive rock adına en üretken isimlerinden. İlk dinleyecekler için "De-Loused in the Comatorium" albümünü tavsiye ederim.

2
Yerli Progressive Rock Grupları / Nekropsi
« on: Aralık 24, 2011, 10:21:11 ÖS »
Açıkçası Nekropsi başlığı görememek beni oldukça şaşırttı. 1996 yılında çıkardıkları Mi Kubbesi adlı albümlerinin yankısı belli bir kesimde hala devam etmekte. Hala tüylerimi diken diken eden bir grup. Özellike Mi Kubbesi albümü benim kolaylıkla yabancı progressive/psychedelic rock gruplarıyla kıyaslayabileceğim bir müzikaliteye sahip. Son çıkan albümleri Sayı 2 ve 1998 ile biraz daha deneysel yönlerini göstererek çok dolu bir grup olduklarını ispatlar nitelikteler. Türkiye için fazla iyi bir grup. Progressive müziğe aşina her insanın kesinlikle bir göz atmasını tavsiye ederim.

Pages: [1]