İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - metafiz

Pages: [1]
1
Genel / İyi Bayramlar
« on: Ağustos 19, 2012, 09:37:34 ÖÖ »
Tüm forum ahalisinin ve ziyaretçilerimizin bayramı kutlu olsun :)

2
En sevilen albümleri sıralarsak liste uzar gider elbet ama bunları beşe indirirsek sizin için en sevilen beş albüm hangileri olurdu? Bir nevi beşgenin köşe taşları gibi. Prog müziğe yeni başlayanlar için belki çok uzun yollar katetmeden bu müziğe kolay ısınabilmeleri adına işe yarar diye düşündüm. Benim şimdiye kadar dinlediğim albümler içinde liste şu şekilde;

1. Pink Floyd - Meddle
2. Yes - Close To The Edge
3. Camel - Mirage
4. Eloy - Ocean
5. King Crimson - In the Court of the Crimson King

Tabi ara ara bu liste değişsede şimdilik benim için bu şekilde.

3
Genel / Askerlik
« on: Ağustos 05, 2011, 08:55:10 ÖS »
Arkadaşlar 12 Ağustos itibariyle birliğe teslim olacağım. Daha nereye gideceğim belli değil. Ayın 10'unda belli olacak. Son zamanlarda eskisi gibi yeni gruplar keşfedip dinleyemediğimden paylaşımdada bulunamadım. Şimdide askerlikten dolayı yaklaşık 5 ay yada uzun dönem çıkarsa 12 ay buralarda olmayacağım. İlk ay öğrendiğim kadarıyla çarşı izni yokmuş. Ondan sonra çarşıya her çıkışımda bir iki kelimede olsa bişeyler yazacağım buraya. Bu süreçte hepiniz kendinize çok iyi bakın. Geldiğimde yeni albümlerden haberdar edersiniz beni :)

4
Genel / MP3 Çalarlar
« on: Aralık 20, 2010, 02:16:00 ÖÖ »
Arkadaşlar yaklaşık 5-6 senedir kullandığım Sony NW-E002 isimli mp3 çalarım ömrünü tüketti.USB'den şarj edince bir türlü dolu ibaresi gelmez oldu. Sürekli doluyor görünüyor. Uzun bir süre sonra çıkarıp baktığımda ise dakikalar içinde şarjı bitip kapanıyor. Böyle bir durumla karşılaşan yada bir önerisi olan var mı? Eğer artık o işe yaramaz at gitsin derseniz ne alınır sizce?Hafızasının öyle çok büyük olmasına gerek yok. En fazla 2GB bile olsa yeter. Çünkü şuan artık kullanamadığım sony bile 512MB idi :) Ben bu kullandığım Sony'nin ses kalitesinden memnundum. Şimdiki çıkanların ses kalitesi nasıldır bilemiyorum. Diğer markalardanda birtek Creative bana yakın geliyor. Uzun lafın kısası sizlerden mp3 çalar tavsiyesi istiyorum :)

5
Yerli Progressive Rock Grupları / Kara Güneş
« on: Mayıs 24, 2010, 01:38:21 ÖÖ »
Sizlere yeni keşfettiğim bir gruptan bahsedeceğim. Bazılarınız sokak konserlerine yolda yürürken rast gelmiş olabilirsiniz. Çok farklı bir yaklaşımla "şeker" tadında müzik yapıyorlar. Ne tarz yapar bu elemanlar derseniz size net bir cevap veremem. Parçalarında ney, darbuka,klasik ve elektro gitar, yaklaşık 3500 yıllık geçmişe sahip "santur" adı verilen bir enstruman kullanıyorlar. Sokak konserleri esnasında cdlerini dağıtıyorlar ve ayrıca kendi sitelerindende parçalarını dinlemek ve indirmek mümkün. Ben bir göz atın derim. Güzel tatlar bulacaksınız eminim.

www.karagunes.com

Bunlarda konserlerinden birkaç örnek...

http://www.youtube.com/watch?v=rczSoqcwRaY

http://www.youtube.com/watch?v=oG6RLeiEFuM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xcDT6Gq6b94&feature=related
 

6
Konserler / Amorphis 2-4 Temmuz 2010'da Unirock Festivalinde
« on: Ocak 13, 2010, 08:07:17 ÖS »
Arkadaşlar Amorphis, facebook taki sayfalarında yazdığına göre temmuz ayının ilk haftasonunda İstanbul'a konser vermeye gelecek :) Umarım bu sefer fırsatım olurda bu konser aracılığıyla güzel bir gece geçiririz.

7
Genel / Dizi
« on: Ağustos 26, 2009, 09:34:16 ÖS »
Arkadaşlar son zamanlarda Stargate Atlantis dizisine sarmış durumdayım. Bilim kurgu sevenler için çok iyi bir dizi. Onun dışında Dexter, Two and A Half Men, How I Met Your Mother dizilerini ve tabiki Lost'u izledim. Eskilerden ise The Twilight Zone dizisi var ama türkçe altyazı sıkıntısı olduğu için izleyemiyorum. Sizlerinde izlediği, beğendiği veya beğenmediği dizileri bu başlık altında konuşalım isterim...

Pages: [1]