İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - enchant

Pages: [1] 2 3 ... 39
1
http://www.progarchives.com/album.asp?id=40496


fazla lafa gerek olduğunu sanmıyorum!!!!!!!!

2
spock's beard son albümüyle dünyadaki genel geçer çoğu progresif rock dinleyicilerince en iyi albümünü çıkarmıştır. müzikal tınılar önceki albümlerin çok uzağında değil. zira progarchives'deki kritiklerde bunu doğruluyor. beğenmemeniz normal çünkü albüm pop kokuyor. buna böyle bir tanımlama getirmek böyle bir albüme böylesine tipik ucuz yorumlamalarda bulunmak aslında albümün ne kadar da az dinlendiğini ve ne derece doğru bir yorumda bulunulduğunu gösteriyor. spock's beard'a kendi kemik dinleyicileri yeter zaten. fazlasına gerek yok.

3
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Şubat 26, 2013, 03:10:18 ÖS »
np: sonic youth - diamond sea  (noise rock tarzında en başarılı öncü bir grup)

4
english electric part two'nun çıkmasına biraz daha var. ya 1 hafta ya da mart ayında verilir nete. şu an erken biraz. spock's beard ile birlikte çıkacak albüm.

5
isveç'ten last autumn's dream elemanlarından bir westcoast/aor projesi. ismi heartbreak radio. 2. albüm "on the air" çıkmış daha tam şarkıları dinlemedim birkaç şarkısına kulak attım dinlediklerim nefisti. toto, kenny loggins, journey gibi şarkıları.

http://www.youtube.com/watch?v=b3f5y4ORIWw

6
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Şubat 02, 2013, 02:20:04 ÖS »
caravan - stuck in a hole (cunning stunts'dan)

7
klasikleşmiş şarkıların yeni versiyonlarına uzağım. magma'nın bu şarkısının stüdyo versiyonunu tercih ederim çünkü çok yormuyor. zeuhl zaten çok kolay dinlenen bir tür değil yeni versiyonda böyle kulağıma yabancı olmayan melodiler çok süslü püslü ve çok yoğun bir müzik ihtiva edince dinlerken yoruldum.
gösteri, sanat ve konser kaydı deyince grobschnitt solar music live derim. müzikle resim çizerler...

8
http://issuu.com/frontiers_records

italyan plak şirketi frontiers records'un hazırladığı bir melodik rock fanzini. çok fazla sayfa populasyonu yok tadında bırakıyorlar, bu iyi. ayrıca içlerinde yine her yerde karşımıza çıkarcasına bir aor/prog yakınlaşması dolayısıyla rush, yes, marillion, threshold gibi prog grupların albüm kritiklerine röportajlarına da rastlanabilir. ayrıca rick springfield, jimi jamison gibi isimlerle de röportaj yapmışlar son sayıda. gayet güzel bir fanzin.

9
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Ocak 24, 2013, 12:46:06 ÖS »
winter rose - i'll never fall in love again (1989)

şimdiki james labrie'ın geçmişteki melodik rock/aor çalışması.
harika!

10
daha önce bahsettiğim andy rock'ın 2013 içerisinde wild rose isimli grubuyla bir albümü çıkacak. kapak zaten döneme uygun yapılmış sample'lara da bakılırsa harika bir şeyler geliyor. dinlerken heyecan bastı. bu 80 ruhu bambaşka bir şey insana değişik duygular yaşatıyor.http://www.youtube.com/watch?v=2KLhTbtfzTA

kadrosunda uwe reintenauer, dennis ward ve chris schimdt gibi isimlerin bulunduğu pink cream 69'da yeni albümü piyasada. bu müzisyenler ayrıca bilindiği gibi sunstorm'da da çalıyordu. albüm ismi ceremonial.

11
beyler toto'nun 80 miydi 81 miydi turn back'inin kayıt kalitesi sadece bendeki mi fena yoksa genel bir zoukluk mu var? ses çıkmıyor albümden sanki..

bir de 1979-1983 favori aor albümlerimizi sıralayalım mı belki bilmediklerimiz de çıkar dinleriz birbirimizden ?

Plak kayıtlarından mı bahsediyorsun ?... Ben de yeniden basılan tüm Toto plaklarını alacaktım ama, sorun mu var kayıtlarda ?

plağını alın sorun olmaz sadece cd'de var bir şeyler kaydı düşük biraz.

12
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Ocak 23, 2013, 12:20:17 ÖÖ »
emerson lake & palmer - in the hot seat (1994)

eminim bu albümü dinleyen hemen kapatmıştır, çünkü en kötü elp albümü olarak lanse edilmiş. sound dönemin de baya gerisinde. pop şarkıları desek daha doğru ama klavyeler güzel geldi. vokaller çok kötü ama inanılmaz kötü.

13
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Ocak 19, 2013, 11:30:50 ÖS »
jadis - more than meets the eye

kaliteli bir neo-prog. 90'lı yılların başında çıkan bu tarz albümleri seviyorum. martin orford, john jowitt var daha ne olsun.

Harika gerçekten ;)

np: Riverside - Shrine of New Generation Slaves  Uzun süre gidecek gibi bu albüm..


gitsin gitsin sen çok seveceksin bence yeni riverside'ı. beni de mahvetti 2 gündür.:)

np: riverside-the depth of self-delusion

14
skeem'in 2001 albümünü paylaştığı için bayc'ye teşekkürler. albüm 2001'de yapılmış ama sanki 1990'larda yapılmış gibi geldi ve o dönemdeki jadis v.b. grupların soundunu iyice yedirmişler müziklerine. klavyeler açısından enchant ve erken dönem marillion'u da duyabiliyoruz şarkılarında. uzun yıllar dinleyebileceğim bir çalışma olmuş. onu bırakın da albüm duygu açısından da olayı bitirmiş. noktayı koymuş.

15
Müzik-Genel / Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« on: Ocak 18, 2013, 12:44:08 ÖS »
jadis - more than meets the eye

kaliteli bir neo-prog. 90'lı yılların başında çıkan bu tarz albümleri seviyorum. martin orford, john jowitt var daha ne olsun.

Pages: [1] 2 3 ... 39