İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Yalçın

Pages: [1]
1
Yerli Progressive Rock Grupları / Ynt: Asım Can Gündüz
« on: Mayıs 23, 2010, 09:39:02 ÖS »
pek temiz değil gerçi ...

2
Yerli Progressive Rock Grupları / Yetmiş Desibel
« on: Mayıs 09, 2010, 12:49:01 ÖÖ »
Grup temellerini 2005 yılında tanışan Emin VURAL ve Yalçın HAFIZOĞLU ile atmıştır. Daha sonra ise gruba Can SECİLOĞLU dahil olmuştur.Integrity adı altında 2009 yılına kadar çeşitli bas gitarist ve vokallerle çalışan üçlü , son olarak farklı projelerde çalıştıkları Tutku DEMİR ve Engin KURALOĞLU'nu gruba dahil etmiştir. Bu dönemde grubun adı Yetmiş Desibel olarak değiştirilmiş ve hızla beste çalışmalarına başlamıştır.

http://www.myspace.com/yetmisdesibel

3
Yerli Progressive Rock Grupları / Fractal Dimension
« on: Mayıs 09, 2010, 12:47:46 ÖÖ »
Gitarist Konuralp GÜRCAN'ın grup kurmak için müzisyen ararken vokalist Kaan YENİLEYEN ile tanışmasıyla grubunun temelleri attıldı.Kaan'ın çocukluk arkadaşı davulcu Yalçın HAFIZOĞLU'nu gruba çağırması ile çekirdek kadro oluştu.Kurulan ev studyosu ile beste çalışmaları hız kazandı.Flipping Coin ve Uphill Battle'ın kayıtları internette yayınlandı.Uphill Battle kayıt görüntülerinden oluşan bir müzik videosu yapıldı.Bu video internet ve number one tv aracılığı ile binlerce kişiye ulaştı ve grup birçok farklı ülkeden yüzlerce olumlu yorum aldı. Bu dönemde grubun klavyecisi Mesut UÇAR, basçısı ise Tutku DEMİR oldu.Grup planladığı albüm hazırlıklarına  kendi stüdyosunda devam etmekte.

http://www.myspace.com/fractaldimensionband

Pages: [1]