İletileri Göster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - rockstar73

Pages: [1]
1
Yerli Progressive Rock Grupları / Alhun Aydın
« on: Ekim 17, 2012, 10:39:02 ÖS »
Türkiye'de progressive rock yapmaya çalışan bir müzisyenim. Yakında albüm çıkarmayı planlıyorum. Çalışmalarımı dinleyip yorumlarsanız sevinirim.

https://www.facebook.com/alhunaydinmusic
www.youtube.com/user/alhunaydinmusic


2
Yabancı Progressive Rock Grupları / Kansas
« on: Ekim 21, 2011, 12:24:58 ÖÖ »
Zamanında çok çok güzel işler yapmış, adından da anlaşılacağı üzere amerikalı, bir progressive rock grubu. şahsi fikrimce 70'lerde progressive rock adına muhteşem eserler vermişlerdir. nacizane örnekler; belexes, journey from mariabronn, the pinnacle, carry on my wayward son, miracles out of nowhere, nobody's home, hopelessly human, on the other side..

1980'lerde biraz popvari akımlarla albümler yapmışlar ve 80'lerin ortalarından itibaren steve morse'un da etkisiyle hard rock yapmışlardır. ama her zaman bir progressive rock grubu olarak anılırlar.

3
Yabancı Progressive Rock Grupları / Shadow Gallery
« on: Ekim 21, 2011, 12:18:47 ÖÖ »
İlk albümlerini 1992'de çıkarmış, amerikalı progressive rock-metal grubu. ilk vokalistleri mike baker malesef 2008'de öldü. fakat grup devam ediyor. 2001 legacy albümünden first light şarkısı favorim. dinlenmesi tavsiye edilir bir grup.

ilginç bir özelliği de 1985'te kurulduğundan 2010 yılına kadar hiç konser vermemiş olmaları. tamamen bir stüdyo grubu olarak çalışmışlar. geçen sene bu geleneği bozup konser vermişler ilk defa.

4
Yabancı Progressive Rock Grupları / Queen
« on: Ekim 20, 2011, 10:24:29 ÖS »
Daha önce oluşturulmamış olması garip, tüm zamanların en iyi müzik gruplarından Queen.

Özellikle 1973-1978 yılları arası progressive rock icra etmişlerdir. Queen II albümü şahsi fikrimce gelmiş geçmiş en iyi progressive rock örneklerindendir. Queen'in yine bu yıllar arasında çıkardığı albümlerde "No Synthesizers" ibaresinin bulunması ve albümlerin sound'unun Brian May'in gitarından ötürü sanki synthesizer kullanılmış gibi durması ise bildiğim kadarıyla progressive rock tarihinde tektir.

Her türü başarıyla icra ettikleri gibi, progressive rock'ta da en güzel örnekleri bize sunmuşlardır.

Pages: [1]