Author Topic: Asia Minor Mission  (Read 3116 times)

M e H M e T

• View Profile
    • Email
Asia Minor Mission
« on: Haziran 06, 2009, 09:52:43 ÖS »
Ünlü davulcumuz Durul Gence 70 lerde  Asia Minor Mission adlı grubu kurup norveç te  çalışmalar yapmıştı. daha sonra bir albüm yayınlandı albümü hiç görmedim ama konserin ses kayıtları bende var albümde  anadolu ezgileri ve progressive jazz mükemmel harmanlanmış.  davul Nick Mason , org keith emerson, bugulu vokal  john wetton  soundunda Türkiyenin gelmiş geçmiş ilk 10  albümüne rahatlıkla girecek kalitede. +++++
grubun elemanları

durul gence - davul,vokal
oguz durukan - bass
uğur dikmen - org
irfan sümer - saksafon
nezih cıhanoğlu - gitar

parçalar ve süreleri
cd 1
01 Mountain Girl   15.43
02 Where We Come From  02.57
03 The Cat  04.57
04 Adagio From Albinioni  04.57
05 Love's No Longer Here 04.18
cd 2
01 - Tallking &   02 - billions  08.02
03 Emmioğlu (karşıdadır evleri) 12.21
04 Little Sketches Of Turkey (cargah sirto) 08.13
05 Şeyh Şamil   19.48

uğur sürprizi, my brother ,eight and eight, caucasian rhapsody parçalarını bulamadım

Moog

• View Profile
    • Email
Re: Asia Minor Mission
« Reply #1 on: Haziran 06, 2009, 11:06:31 ÖS »
Bu çalışmayı bir bütün olarak değil de bazı parçalar anlamında biliyorum. Özellikle Seyh Şamil'de Durul Gence'nin attığı timpani soloları müthiştir. Ancak özellikle etkileyici timpani pasajlarından ötürü bence davul Carl Palmer ya da en azından Şeyh Şamil'de öyle...

Moog

• View Profile
    • Email
Ynt: Asia Minor Mission
« Reply #2 on: Temmuz 28, 2009, 09:10:36 ÖS »
Yeni bir başlık açmak gerekir ama ilişkili olduğu için yine de buraya yazıyorum.

Türk rock ve caz müziğinin en önemli basçılarından biri olan Oğuz DURUKAN bugün hayata gözlerini yumdu... 15 Mayıs 1946 doğumlu olan Durukan uzun süreden beri kanser ile boğuşuyordu.

70'li yılların sonundan beri rock müzik ile pek uğraşmayıp ağırlığını caza veren Oğuz Durukan'ı  Dervişan döneminde elinde Rickenbaker 4003'ü ve arşe ile bas gitar çalan halini hiç unutmayacağım...

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Temmuz 28, 2009, 09:46:50 ÖS »
Yakınlarının başı saolsun, toprağı bol olsun...Pek bilmiyordum ama kısa bir özgeçmişine baktım, iyi işler çıkarmış.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Temmuz 29, 2009, 01:46:48 ÖÖ »
Yeni bir başlık açmak gerekir ama ilişkili olduğu için yine de buraya yazıyorum.

Türk rock ve caz müziğinin en önemli basçılarından biri olan Oğuz DURUKAN bugün hayata gözlerini yumdu... 15 Mayıs 1946 doğumlu olan Durukan uzun süreden beri kanser ile boğuşuyordu.

70'li yılların sonundan beri rock müzik ile pek uğraşmayıp ağırlığını caza veren Oğuz Durukan'ı  Dervişan döneminde elinde Rickenbaker 4003'ü ve arşe ile bas gitar çalan halini hiç unutmayacağım...
Müzik dünyasında soytarıların cirit atığı bir dönemde önemli bir müzik adamını daha kaybetmek gerçekten çok üzücü...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE