Author Topic: Gitar çalan var mıydı?  (Read 12874 times)

Porcupine Tree

• Guest
Gitar çalan var mıydı?
« on: Ağustos 02, 2009, 01:54:52 ÖÖ »
İki senedir elektro gitar çalmaya çalışıyorum kendi çapımda. Artık daha sert şeyler yerine, daha bir progressive takılmayı istiyorum. Eğer burada da gitar çalan progseverler varsa progressive takılırken neler çalmak zevkli ve kolay olur acaba?

Biraz da tüketim değil de üretim kısmını konuşalım ama di mi :D

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
Ynt: Gitar çalan var mıydı?
« Reply #1 on: Ağustos 02, 2009, 04:26:08 ÖS »
muhsin (vidar) çalıyordu ama siteye pek uğramıyor şu sıralar.
sevişelim mi yar

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Ağustos 02, 2009, 08:28:35 ÖS »
Bende çalıyorum gitar :) Hemen hemen ilk çalmaya başladığım parça Shine On you Crazy Diamond, bu parçaya sabredeek çalışırsan çok geliştirir. Özellikle bendlerde çok ilerlersin. Daha sonra Lady Fantasy ve özellikle Kayleigh çalması çok zevkli parçalardır. Yine Camel'dan Air Born'uda deneyebilirsin. Comfortambly Numb'ın da ilk solosunu çalmayı beceriyorum ama ikinci solosunu çalmak pek kolay değil :)

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #3 on: Ağustos 02, 2009, 08:50:42 ÖS »
Comfortably Numb'ın ikinci solosunun yarısına yakın bir kısmını çalabiliyorum ben. Tabları var mıdır bu şarkıların 911'de?

Bu arada ekipmanın nasıl, benim pek bir kötü de:)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Ağustos 03, 2009, 01:46:47 ÖÖ »
Yok benimde öyle pek iyi değil ekipman. Gitar Cort G260, amfi Laney 10W birde Boss ME-50 var. İdare ediyor şimdilik. Önümüzdeki yıl içinde hepisini değiştirmeyi düşünüyorum.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #5 on: Ağustos 03, 2009, 05:07:10 ÖÖ »
Bende de o çakma meşhur SX Stratlardan var. Amfim de Roland cube 15x. Pedalım prosesörüm malesef yok şimdilik. Üniversite sınavından sonra bir Fender almayı düşünüyorum şöyle Meksikasından.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #6 on: Ağustos 03, 2009, 09:57:45 ÖÖ »
Bence hiç meksikalarla uğraşma. Ben Blade Texas serisinden alacağım. Hem Fender hem Blade kullanan kişiler Blade'i daha çok beğeniyor.Biraz onları araştır. Fiyat konusundada çok uygunlar.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #7 on: Ağustos 03, 2009, 12:38:28 ÖS »
Blade'i hiç duymamıştım ???  Strat kasası modelli mi?

Bu arada progressive rock gruplarının ekipmanlarını öğrenebileceğimiz bir yer var mı? Alacağımdan değil ama hani belki yaklaşırız o tonlara :D

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #8 on: Ağustos 03, 2009, 03:57:16 ÖS »
Biraz araştırma yaptım Blade gitarlar hakkında. Çok iyi yorumlar var gitarpedal ve mygitar sitelerinde. Fender'e o kadar para vermenin markasından olduğu görüşü var. Blade'i yazdım bir kenara gitarımı değiştirirken mutluka deneyeceğim. O fiyat farkıyla pedal medal alırım hem yeni gitar hem de pedal almış olurum gayet de güzel olur.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Ağustos 03, 2009, 07:35:02 ÖS »
Biraz araştırma yaptım Blade gitarlar hakkında. Çok iyi yorumlar var gitarpedal ve mygitar sitelerinde. Fender'e o kadar para vermenin markasından olduğu görüşü var. Blade'i yazdım bir kenara gitarımı değiştirirken mutluka deneyeceğim. O fiyat farkıyla pedal medal alırım hem yeni gitar hem de pedal almış olurum gayet de güzel olur.

Evet freefall, şimdiye kadar memnun olmayan duymadım hiç. Bende Blade Texas ile Tech21 TM30 amfi almayı düşünüyorum.Processörüde satarsam birtanede POD alırım belki...

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #10 on: Ağustos 04, 2009, 07:57:23 ÖS »
Geç cevap için kusura bakma. Bilinen en iyi ekipman sitesi gilmourish.com Ama sadece Gilmour üzerine yapılmış bir site.Onun haricinde google dan ingilizce olarak aratırsan çok fazla sonuç elde edersin...

emrah

• View Profile
    • Email
« Reply #11 on: Aralık 16, 2009, 02:47:49 ÖÖ »
10 senedir gitarla uğraşıyorum, son 3-5 yıldır da gitarın yanı sıra bass ve davul üzerinde yoğunlaştım...

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #12 on: Ocak 02, 2010, 10:31:45 ÖS »
Ekipmanların neler ne tür çalıyorsun?

emrah

• View Profile
    • Email
« Reply #13 on: Ocak 02, 2010, 10:48:27 ÖS »
1 tane amerikan el yapımı elektro var, ''raptor guitars''  dan... 1 tane 12 telli extreme elektro akustik var, 1 tane washburn x series var, geçen hafta washburn un perdelerini çıkarttım :D baya güzel oldu ama daha tam ayar çekemedim, baya bi zımparalayıp cilalamam lazım baştan, bide perde boşluklarını doldurmam lazım sesi prüzsüzleştirmem için... güzel olcak ama :) bide erkan oğur un perdesiz çalarken elinde tuttuğu bi zımbırtı var, o nedir ? bilen varsa bi yazıversin...  son olarak ta 1 tane son göz ağrım olan cort action bass ım var :)   amfi olarak peavey transtube rage 158 var, efektörlerim de boss me 50 ve zoom 3000 s... 

emrah

• View Profile
    • Email
« Reply #14 on: Ocak 02, 2010, 10:59:14 ÖS »
Ekipmanların neler ne tür çalıyorsun?

bide tür olarak sabit çaldığım bi tür olmasa da tabi genelde progresif ağırlıklı enstrümantal şeyler yapıyorum... hoşuma giden herşeyi çalmaya çalışıyorum yinede...