Author Topic: Almora  (Read 3146 times)

M e H M e T

• View Profile
    • Email
Almora
« on: Ağustos 25, 2009, 12:12:14 ÖS »
Almora senfonik rock-gotik-metal  grubumuz  Soner Canözer tarafından 2001 yılında kuruldu. Ben ilk olarak zihni müzik'te cd kapagını gördüm.roger dean illistrasyonu benzeri kapakta  Shehrâzad  yazıyordu.
herhalde Renaissance hayranı bir grup dedim. sevgili renaissance hatırına kapağına bakıp 2 cd aldım Shehrâzad ve Kalihora's Song. tarz olarak senfonik rock  bayan vokal annie haslam gibi.  tabi günümüzün metal gitar soundu  eşliğinde harmanlanmış. kızıl çölde bir kadeh buzlu "jack daniels" gibi geldi. bu tarz sevenler için kaçırılmaması gereken önemli doyurucu bir grup. Türkiye'de senfonik rock için hala bir umut varr dedirtiyor
flütlü - öyküsel anlatımı var ingilizce ve türkçe parçalar japonya'da parçaları coverlanmış.  dikkat takıntı yapabilir! klasik grup olmayı hakediyor+++++

« Last Edit: Ağustos 25, 2009, 12:20:00 ÖS by M e H M e T »

metafiz

• View Profile
    • Email
Ynt: Almora
« Reply #1 on: Ağustos 25, 2009, 02:42:11 ÖS »
Almora çok iyi bir grup bana göre de...Burak Canözer ve Soner Canözer'in  Knight Errant grubundan ayrılmalarından sonra kurulmuştu grup.Türkiye'de senfonik rock tarzında Gates of Time isimli ilk albümlerini çıkaracakları zaman çok heyecanlanmıştık arkadaşlarla. Bana göre en iyi albümleride budur. Daha sonra çıkardıkları Kalihora's Song, Shehrazad ve 1945 albümleri ile de başarı sağladılar. 1945 albümünde aynı isimli parçaya Hakan Aysev eşlik etmiştir. Eskisi kadar sık dinlemesemde Almora sevdiğim gruplar arasındadır.

emrah

• View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Aralık 17, 2009, 12:08:22 ÖÖ »
severim bende almora yı.. türkiye standartlarının çok üzerinde müzik yapıyolar bence...

b4usleep

• Guest
« Reply #3 on: Şubat 13, 2010, 03:29:12 ÖS »
Cyrano, Golden Era, Shehrazad, Cehennem geceleri (Hell Nights Versiyonu da var), Kurşun Asker gibi iyi parçaları var. Ama sanırım o muhteşem sesli sopranolarını kaybettiler. Bir de arkadaşlara ingilizce söylemeyi yasaklamak lazım özellikle erkeklere.