Author Topic: Dizi  (Read 52133 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Dizi
« Reply #15 on: Mart 30, 2010, 03:01:51 ÖÖ »
Lost'u izliyormusunuz bilmiyorumda sanki dizi boka sardı. Ayrıca Battlestar Galactica'yı izleyen var mı? Eğer varsa birkaç küçük soru soracağım ;)
Lost'u izliyorum, işin içine dinsel unsurlar daha da fazla girmeye başladı, cevaplanamayan sorular ve handikaplar çoğaldı vs... Her şeye rağmen bu diziyi takip etmek bana büyük keyif veriyor. Bu yüzden, insan sevdiklerinin kusurlarını görmezmiş misali sevabıyla günahıyla bana göre yüz yılın bu en büyük dizi projesini izlemeye devam ediyorum. Battlestar Galactica'nın 80'ler başındaki ilk dizi versiyonunu hayal meyal hatırlarım, o zamanlar -çocuk yaşlarımda- ilgimi çekerdi bu dizi ama şu sıralar oynayan yenilenmiş versiyonunu izlemedim maalesef.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #16 on: Mart 30, 2010, 10:57:42 ÖS »
Lost'u bende her çarşamba dört gözle bekliyorum gökhan abi ama eski tat yok sadece. bitiyor olmasından dolayı alelacele bişeyler yapmaya çalışıyorlar sanki. ama bunlara rağmen beğenerek izlediğimi söyleyebilirim.BSG içinde teşekkürler. Yeni versiyonda 80deki oyunculardan sanırım sadece Adama kalmış, belki ilgini çeker.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: Kasım 01, 2010, 12:29:17 ÖÖ »
Bu aralar "House"'a sardırdım şu anda 2. sezondayım dizinin güncel haline yetişmeme beş sezon ve yaklaşık 70-80 bölüm kaldı sanırım... :)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #18 on: Kasım 01, 2010, 10:43:14 ÖÖ »
Big Bang Theory, izlerken yarılıyorum...

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #19 on: Haziran 20, 2011, 05:41:47 ÖS »
Seinfeld'i tekrardan izliyorum. How I Met Your Mother, Big Bang Theory dahil hiçbir diziye bu kadar gülmedim. Yine de en yakın Big Bang Theory Seinfeld'e. Kramer'in gizemini, Costanza'nın maceralarını, Seinfeld'in çekimler sırasında gülmemek için kendini zor tuttuğunu bir daha nerde göreceğiz.

b4usleep

• Guest
« Reply #20 on: Haziran 20, 2011, 08:26:04 ÖS »
Seinfeld benim de favori dizilerimden biridir. Özellikle George rolünü oynayan aktör gördüğüm en iyi oyunulardan biri. Elaine karekterinin de oyuncusuna borcu pek fazladır. Ancak Seinfeld benim için 3. sıradadır. İlk sıra açık ara Coupling'indir. Sonra da Dharma & Greg gelir.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #21 on: Haziran 20, 2011, 09:58:18 ÖS »
Elaine yani Julia Louis'i unutmuşum. O da çok iyi. The New Adventures of Old Christine dizisinde de çok başarılı. Pek izlenmiyor ama sağlam bir dizi.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #22 on: Haziran 20, 2011, 10:38:51 ÖS »
Game Of Thrones dizisinide tavsiye ederim.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #23 on: Haziran 20, 2011, 11:45:04 ÖS »
Onun sadece ilk bölümünü izledim. Devamını da izlemeyi düşünüyorum.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #24 on: Haziran 21, 2011, 02:51:21 ÖS »
Sezon finali çok iyi bitti marvin. Bence hemen izlemelisin.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #25 on: Ekim 30, 2011, 08:45:35 ÖS »
The Office'i tavsiye ederim. Başrolde Steve Carell var ve dizi çok ince esprilerle ofis hayatıyla dalga geçiyor. Şu an sekizinci sezonunda yakalaması biraz uzun sürebilir hatta ilk iki sezonu biraz sıkıcı da gelebilir fakat ikinci sezon bittikten sonra kendinizi birden beşinci sezonun sonunda bulmanız olası. Sekizinci sezonda Steve Carell yani dizideki adıyla Michael Scott yok o yüzden nasıl gidiyor dizi bilmiyorum.

Dizi olmasa da yine komediyle alakalı olan Devekuşu Kabare'yi izlemeye başladım. Herhalde günümüzde olsaydı oyuncular Silivri'de falan olurdu.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: Ekim 31, 2011, 01:38:19 ÖÖ »
Game Of Thrones dizisinide tavsiye ederim.
Benim gibi -makul oranda- fantastik severe ilaç gibi geldi bu dizi, bir tavsiye de benden...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #27 on: Ekim 31, 2011, 12:45:02 ÖS »
Dizi olmasa da yine komediyle alakalı olan Devekuşu Kabare'yi izlemeye başladım. Herhalde günümüzde olsaydı oyuncular Silivri'de falan olurdu.

Devekuşu Kabare Haldun Taner'in öncülüğünde kurulmuş bir tiyatrodur. Onun bir çok oyunu sahnelendiği gibi Deliler, Haneler, Geceler, Yasaklar, Reklamlar gibi kısmen siyasi içerikli komediler de yeralmıştır. 70'li yıllarda çok makbul bir tiyatro idi. Zeki Alasya ve Metin Akpınar marka oldular. Sonradan ünlenecek bir çok oyuncu Devekuşu Kabare sahnelerinde yer buldu. Çok kıymetli bir oyuncu olarak görmesem de Kemal Sunal bınlardan biridir.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #28 on: Aralık 05, 2011, 12:19:12 ÖÖ »
Son günlerde dinlediğim müzikten zevk alamaz haldeyim. Dizilere sardım. TRT 1'de yayınlanan Leyla ile Mecnun fena dizi değilmiş. Ortalama üstü absürd komedi.

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #29 on: Aralık 05, 2011, 08:14:56 ÖS »
leyla ile mecnunu yazın gazetede bir yazısını görüp izlemeye başlamıştım. inanılmaz eğlenceliler. leyla'yı oynayan kızın ayrılması bana göre iyi oldu. aslında çok baymıyordu leyla-mecnun ilişkisi ama leyla'dan sonra daha komik olduğunu düşünüyorum dizinin. gerçi ardayım ben ya arda repliğini özlemedim diyemem. 33. bölüm (gerçek kesit) efsaneviydi bu arada.
ayrıca treme hoş bir dizi, belki izleyen vardır burda.