Author Topic: Dizi  (Read 10353 times)

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Dizi
« Reply #30 on: Aralık 05, 2011, 08:43:58 ÖS »
Bir ay önce izlemeye başladım. Her bölümü varmış youtube'da ordan izliyorum. Şu an 17.bölümü bitirdim yanlış hatırlamıyorsam. Yani Leyla'nın ayrıldığı bölüme gelmedim daha. Hangi bölümde ayrıldı o oyuncular onu da bilmiyorum. Geçen hafta televizyondan takip edeyim dedim iki yeni kız gelmiş daha alışamadım. Sadece Arda ve Leyla ayrıldıysa (gerçek isimlerini bilmiyorum) dizinin oyuncu kalitesi yükselmiştir. İkisinin  de oyunculuğunu beğenmiyorum.

Yine de bizim dizilerin standartlarının çok çok üstünde eğlenceli bir dizi. Bazen bazı kısımları don lastiği gibi uzatsalar da izlenesi.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Mayıs 29, 2012, 02:13:07 ÖÖ »
Behzat Ç. izleyen var mı forumumuzda :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Mayıs 29, 2012, 02:50:02 ÖÖ »
Behzat Ç. izleyen var mı forumumuzda :)
Millet bayılıyor ama beni pek sarmadı, tabii bir bölüm izleyerek bu görüşe sahip oldum ileride yine deneriz. Sağlam kişilerden referanslar geldiğine göre vardır muhakkak bir şeyler... ;)

Bu arada efsane dizi House bitti. Tamam biraz fazla uzamıştı, kahraman ya da anti-kahramanımız önce hastaneye, sonra hapishaneye -bir sezon daha uzasaydı malum bir haneye düşecekti belki- ;D düştü, dizi yavanlaşmaya başladı ama bitince kötü hissetim kendimi yine de. Şimdi elimizde bir tek Game of Thrones kaldı, onun da her sezonu arasında neredeyse bir sene var acilen boşluğu kapatacak sağlam dizi tavsiyesi almam lazım...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #33 on: Mayıs 29, 2012, 02:51:23 ÖÖ »
Behzat Ç. ;D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Mayıs 29, 2012, 03:00:32 ÖÖ »

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #35 on: Mayıs 29, 2012, 10:33:35 ÖÖ »
Curb Your Enthusiasm, Arrested Development. İkisi de birbirinden güzel komedi dizileri.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Mayıs 29, 2012, 12:27:34 ÖS »
Behzat Ç. ;D
Tamam pes... ;D

Gökhan Abi Fringe'ye de bakabilirsin. Ve komedi istiyorsan Two And A Half Man. Şuan 7.sezonu izliyorum.Süper bir komedi dizisi olduğunu söyleyebilirim. Daha öncelerden Hasan Abinin tavsiye ettiği Big Bang Theory dizisi var.Yazında onu izlemeyi planlıyorum.Bunun türüde komediymiş.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Mayıs 29, 2012, 12:50:28 ÖS »
Curb Your Enthusiasm, Arrested Development. İkisi de birbirinden güzel komedi dizileri.
Eyvallah,... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #38 on: Mayıs 29, 2012, 10:11:16 ÖS »
Ben bu yabancı dizi olayında neredeyse komedi harici dizi takip etmedim hiç. E sırf bir türü takip edince ister istemez biraz söz sahibi olabilirim diye düşünüyorum. Bugüne kadar izlediğim sıralamasız, rastgele dizdiğim kaliteli yapımları sayıp gider finalime çalışırım.

Seinfeld
Coupling (İngiliz versiyonu, Amerikan versiyonundan uzak durulmalı)
Arrested Development
Curb Your Enthusiasm
Dharma & Greg
A Bit of Fry and Laurie (Bu diziyi Türkçe altyazısı bulunmadığından İngilizce altyazıyla biraz takip edebildim)
The Office (Amerikan versiyonu, aynı şekilde bunun da İngiliz versiyonundan uzak durulmalı)

Monty Python & Flying Circus. Bu seriyi ayrı yazdım çünkü kara mizahın başlangıcı herhalde bu güzel insanlardır. BBC'de yayınlanmış Flying Circus 45 bölümlük serisi var. İşin progressive rock'ı bu insanlardır. Üç tane ayrı filmleri vardır onlar da güzeldir. The Office ve Arrested Development biraz da Coupling günümüze en yakın yapımlar diğerleri ise gayet eski denebilecek yapımlar. Ama iddia ediyorum ki bu dizilerden aldığınız zevki ne How I Met Your Mother ne The Big Bang Theory ne Friends'ten alabilirsiniz. Bu dizileri de kesinlikle dandik olarak nitelendirmiyorum ama dediklerimin yanında açıkçası biraz eksik kalıyor.

Monty Python'ın ne yazık ki beş üyesinden biri olan Graham Chapman ölmüştür. Diğer üyeler hayattadır. Always Look on the Bright Side of Life şakısını söyleyen Eric Idle hala severek oynadığım Stronghold Crusader oyununun seslendirmesini de yapmış zamanında. Çok sonraları fark etmiştim gerçi bunu. Şöyle güzel şarkıları da vardır.

http://www.youtube.com/watch?v=JrdEMERq8MA (Always Look on the Bright Side of Life)
http://www.youtube.com/watch?v=U0kJHQpvgB8 (Every Sperm is Sacred. Bu şarkı da öyle komiktir ki prezervatif kullanmayan katoliklerin çok çocuklu ailelerini konu alır)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: Ocak 01, 2015, 03:05:25 ÖÖ »
Black Mirror diyorum , başka da bir şey demiyorum...

FRIEDRICH NIETZSCHE