Author Topic: Progturk Forum Kuralları  (Read 7743 times)

bay.c

  • Genel Moderatör
  • Posts: 2319
    • View Profile
    • Email
Progturk Forum Kuralları
« on: Eylül 22, 2009, 04:00:39 ÖÖ »
1) Forumda atılan mesajların -genel odasındaki bazı başlıklar hariç- bilgi veren nitelikte olması gerekmektedir. Özellikle "Katılıyorum", "+1, +100", "Çok doğru" gibi gereksiz ve kısa mesajların atılması yasaktır. Forumda kişisel atışmaya girmek, kullanıcılara sataşmak yasaktır. Belirtmek isteriz ki burası bir bilgi alış-veriş ortamıdır, kişisel konularınızı özel mesaj yada chat yoluyla halletmeniz önerilir.

2)Forumda başlık açmadan önce, bu başlıktan daha önce olup olmadığını mutlaka kontrol edin...

3)Anlatım tarzınız ve yazım şeklinize dikkat ediniz. Türkçeye aykırı olan "ewt, geliom, walla" gibi içeriği bulunan mesajlar atan kullanıcılar uyarılır. Uyarıya rağmen Türkçeyi katletmeye and içen kullanıcılar siteden uzaklaştırılır.

4)İmzalarda 3 satırı geçen mesaj ve resim bulundurmak yasaktır. İmzalarda pornografik ve yasadışı resimlerin ve sitelerin linklerini vermek yasaktır.

5)Gruplara hakaret düzeyine varabilecek yazılar yazmak, konuları kişiselleştirmek kesinlikle yasaktır. Müzik bir zevk işidir. Forumda unutulmaması gerken en önemli konu sizin sevdiğiniz bir grubu başkalarının sevmeme hakkının olmasıdır. Grup başlıklarında gereksiz tartışma çıkaran, kullanıcılara sataşan, gruba hakaret eden kullanıcılar uyarılır. Bu gruba kötü söz söyleyeni rencide etmek isteyen -kişiselleştiren- arkadaşlar için de geçerlidir. Örneğin ; X grubunun davulcusunun çalış tarzını çok sevip onu övmenizin ardından, sevmediğini söyleyen -açıklayan- birine "sen ne anlarsın" gibi cevaplar atmak yasaktır.

6) Açtığınız başlıkların mutlaka bilgi içeriği olmasına dikkat edin. Bir grup hakkında "Süper bir grup, kimler dinliyor" kimi mesajlar yazıp bırakmayın. Mutlaka grup hakkında biraz olsun bilgi vermeye çalışın ve eğer varsa sitedeki linkini mesaja ekleyin.

7)Açtığınız grup başlıklarına değişik karakterler koymayın "---->Dream Theater <----, Mükemmel Grup Genesis, İngiltere'nin Kralı Pink Floyd, Riverside!!!" gibi açtığınız başlığa sadece grubun ismini yazın. Değişik karakterlerle ve cümlelerle süslemeyin

8)Yönetim, forumda atılan mesajları değiştirme, silme gibi haklara sahiptir. Eğer değiştirilen mesajlarınız hakkında şikayetiniz varsa, bunu Site hakkında bölümüne yazın. Konunun bulunduğu bölüme yazıp konuyu dağıtmayın. Ayrıca site hakkında şikayetleriniz ve görüşlerinizi de "Site Hakkında" bölümüne yazın.


9)Forumda sadece site linki veren başlık açmak yasaktır. Bunun için genel odasında 'Link Paylaşımı' adlı bir başlık bulunmaktadır. Tanıtmak istediğiniz siteleri buraya yazabilirsiniz.


10)Sitede küfürlü konuşmak yasaktır. Küfür eden kullanıcıların mesajları değiştirilir veya silinir. Ardından kullanıcı uyarılır. Eğer bu davranışlarına devam ederlerse üyelikleri silinir.

ProgTurk.Com forumlarına yazan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.


« Last Edit: Eylül 22, 2009, 04:07:21 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE