Author Topic: Eren Kömürlü  (Read 2622 times)

erenkomurlu

• View Profile
    • Email
Eren Kömürlü
« on: Ekim 30, 2009, 01:46:17 ÖS »
Eren Kömürlü
1998 yılından bu yana müzik hayatıma aktif olarak devam etmekteyim,gitar çaldığım farklı tarzlarda birçok grupla çok sayıda performans sergiledikten sonra 2004 yılının sonlarına doğru gelindiğinde kendi bestelerimi sunduğum kişisel projemin çalışmaları ile ilgilenmeye başladım,birçok promo parça kaydının,demoların ve sahne alınan organizasyonların ardından 2008 yılının Haziran ayında ilk full-length albümümüz olan “Çöl Gecesi“’nin kayıtları tamamlandı,kısa süre içinde İsveç'li firmamız ile yapılan anlaşmamızdan sonra albüm Kasım'da piyasaya sürülmüş oldu.Ülkemizde de 22 Kasım 2008 itibari ile albüm müzik marketlerdeki yerini almıştır.Albümde ağırlıklı olarak enstrmantal parçalar bulunmaktadır,albümdeki parçaların kesimlerinden oluşan bir tanıtım medleyini ve albümden 2 adet ful parçayı myspace adresimden dinleyebilirsiniz,albüm öncesi çalışmalarımdan da myspace sayfamda dinleyebilirsiniz( www.myspace.com/ekomurlu )
İlk albümün ardından Eylül 2009 tarihinde "Tarihte bugün" adlı yeni single çalışmamızı paylaştık ve ikinci albüm için şuaralar beste çalışmalarımız devam etmektedir.
  Daha önce bir çok compilation albümde de yer aldım,bunlardan birine örnek vermek gerekirse ABD’li,pekçok başarılı gitarist albümüne imza atmış olan “Shredguy Records”’un çıkardığı “Shredding across the World” albümünü söyleyebiliriz,2008 Ekim'inde çıkmış olan bu albüm Dünya'nın çok farklı yerlerine ulaşmıştır.
  Şu ana dek 60 civarında canlı performansımız olmuştur,özellikle Ankara içinde olmak üzere önde gelen mekanlarda ve açık hava organizasyonlarında grubum ile sahne aldım.Albüm kayıtlarında yer alan grupta gitarlarda ve vokalde benim olmam dışımda,bas gitarda Fırat Kalecik,davulda Derun Tekelioğlu yer almaktadır,ayrıca klavyelerde ise Volkan Yırtıcı albüm kayıtlarında gruba eşlik etmiştir.
2001 yılından beri birlikte müzik yapmakta olduğum ve bu grubun kuruluşunda da yer alan Talat Oflaz gruba tekrar dahil olması ve bas gitarda da Can Caner’in gruba dahil olmasıyla “Eren Kömürlü Project”’in sahnede izleyebileceğiniz yeni kadrosu Ekim 2008 itibari ile yeniden şekillenmiş oldu.
 “Rockstation” müzik,kültür ve sanat dergisinde gitar-teknik yazarlığı yaptım(şuan dergi basılmamakta)grubum dışındaki çalışmalarım kapsamında da müzik besteleme,müzik yazım ve yapım ile ilgilenmekteyim.”Tiyatro Ayakbağı“ adlı özel tiyatro topluluğunun oynadığı J.Büchner'in yazdığı “Woyzeck“ oyununa müzik yazmış ve her oyunda,birlikte canlı olarak çalmış bulunmaktayım.Hacettepe Üniversitesi mezunlar Tiyatrosu’nun(“Yakın Tiyatro“ topluluğunun) sunduğu August Striendberg'in yazdığı “Matmazel Julie“ oyunu için de müzik hazırladım aynı zamanda.Tiyatro ile ortak çalışmalarım devam etmektedir,önümüzdeki günlerde birçok yeni tiyatro oyununa müzik yapmaya devam etmeyi planlıyorum.Aynı zamanda özel gitar dersleri vermekte olan bir gitar eğitmeniyim.  
Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz,enstrumantal ağırlıklı yaptığım bestelerime yenilerini ekleyerek yeni paylaşımları iple çekmekteyim.
  Tekrar hatırlatmam gerekirse bana ulaşabileceğiniz,gelişmeleri takip edebileceğiniz,çalışmalarımı dinleyebileceğiniz myspace adresim:

www.myspace.com/ekomurlu 

« Last Edit: Ekim 30, 2009, 01:48:49 ÖS by erenkomurlu »

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Eren Kömürlü
« Reply #1 on: Ekim 30, 2009, 02:02:58 ÖS »
tarihte bugün ve çöl gecesini dinledim şimdi. çöl gecesini pek beğenmedim ama tarihte bugün çok güzel. yolunuz açık olsun...

M e H M e T

• View Profile
    • Email
Ynt: Eren Kömürlü
« Reply #2 on: Aralık 14, 2010, 11:49:15 ÖÖ »
nihayet Yngwie Malmsteen gibi çalan biri çıktı türkiye'den takip ederim muhakkak.