Author Topic: 7 pink floydlar ve 2 prenses  (Read 6194 times)

Porcupine Tree

• Guest
7 pink floydlar ve 2 prenses
« on: Kasım 20, 2009, 07:40:44 ÖS »
Geçen ay böyle bir proje olduğuna rastlamıştım internette sonra unuttum gitti. Bugün yine rastladım artık bir dinleme vakti geldi dedim myspacelerinden kayıtları dinledim ve hemen buraya başlık açma isteği duydum. gerçekten çok başarılı bir şekilde çalıyorlar. Tam da açıklamalarında yazan "saygıyla pink floyd çalmak" ibaresi gibi.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: 7 pink floydlar ve 2 prenses
« Reply #1 on: Kasım 21, 2009, 01:48:12 ÖÖ »
Kendilerini canlı olarak dinlemiştim. Pink Floyd'un hakkını samimiyetle vermeye çalışan ve bunu da büyük ölçüde başaran en azından bu yönüyle emeklerine saygı duyulması gereken bir topluluk. Umarım işe Pink Floyd cover grubu olarak başlayıp sonraları kendi besteleriyle, kendi yolunu bulan şu anda progressive rock camiasının saygın topluluklarından biri olmayı başarmış Almanyalı topluluk RPWL örneğinde olduğu gibi, onlarda kendi yolunu bulup cover grubu olmanın ötesine geçerler.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #2 on: Kasım 21, 2009, 05:14:41 ÖS »
Uff keşke yakın bir zamanda konser verse de gidebilsem. En son Ankara'da konserleri vardı galiba. İstanbul diye sevinmiştim görünce.

İleride cover grubu etiketinden sıyrılıp beste çalışmalarına başlamalarını ben de çok isterim. Gayette potansiyelleri var dinlediğim kadarıyla.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Kasım 22, 2009, 02:38:09 ÖÖ »
Uff keşke yakın bir zamanda konser verse de gidebilsem. En son Ankara'da konserleri vardı galiba. İstanbul diye sevinmiştim görünce.

İleride cover grubu etiketinden sıyrılıp beste çalışmalarına başlamalarını ben de çok isterim. Gayette potansiyelleri var dinlediğim kadarıyla.
Bir dönem oldukça sık bir şekilde İstanbulda konsere çıkarlardı, büyük ihtimalle yakın bir zamanda İstanbulda yine çalarlar diye tahmin ediyorum. Bu arada grubun potansiyeli hakkında sana katılıyorum bu grupta cover grubu kimliğinden sıyırılacakları bir potansiyel var bence de.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #4 on: Kasım 15, 2010, 01:57:42 ÖÖ »
Geçen ay (20 Ekim) kendilerini canlı izledim. Ses sistemi biraz kötü idi (Bunu demezse ölecek hastalığı var galiba bende de). Hangi PF parçalarını çalıyorlar derseniz, ağırlıklı olarak Dark Side of the Moon, Wish You Were Here (tüm albümü çaldılar. Shine on You Crazy Diamond part 2 hariç), Animals'tan Sheep'i (Dogs'u isterdim ama myspacelerinden pek de güzel çalmadıklarını biliyorum), Meddle'dan Echoes'u, DB'den High Hopes, A Momentary Lapse of Reason'dan da Learning to Fly'ı çaldılar ve tabii ki The Wall.

Özellikle etkilendiğim parçaları: tüm enstrumanlar bir yana vokalin, gitarın ve saksafonun ("saksafonda emir, teşekkürler emir") performansından dolayı Shine on You Crazy Diamond ve Echoes (burada sanıyorum gitar performansı diğer enstrumanları unutturdu).

Andrew Latimer

• Guest
« Reply #5 on: Aralık 04, 2011, 07:55:35 ÖS »
http://vimeo.com/33099240 - 25 Kasım 2011 Bronx konserinden Money performansı.

Ben beğeniyorum,gerçekten çok temiz ve duyguyu vererek çalıyorlar (tabii daha gidip dinlemek nasip olmadı)