Author Topic: Efsane Plakçılar  (Read 26783 times)

artmetaphors

• View Profile
Ynt: Efsane Plakçılar
« Reply #30 on: Ocak 26, 2012, 09:11:57 ÖS »
akmar pasajında mevcut King Crimson albümleri girişteki ilk müzik mağazasında. metal albümler baya fazlalıkta dışardan görünüş bir metal yuvası şeklinde ama içinde kc albümleri mevcut ordan çok alışveriş yapmıştım orda mevcut aklımda kalan albümleri

Islands - 1971
Larks' Tongues In Aspic - 1973
Starless and Bible Black -1974
Red - 1974
Discipline - 1981
Beat - 1982
Three of a Perfect Pair - 1984
Thrak - 1995

daha geçen pazar orda olduğumdan rahatlıkla bulabileceğinizi düşünüyorum. ayrıca çokça classic rock albümleri de mevcut orda :)

keşke ben de 70'lerin sonunda bahsettiğiniz şekilde yaşıyor olsaydım ANB ve Piccatura gibi yerlerde sohbetler eminim çok da keyifli geçmiştir...
« Last Edit: Ocak 26, 2012, 09:14:23 ÖS by artmetaphors »

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #31 on: Ocak 26, 2012, 10:24:41 ÖS »
CD formatı değil mi? Bir de kondisyonu nasıl? Amazon'dan alacaktım ama.

artmetaphors

• View Profile
« Reply #32 on: Ocak 26, 2012, 11:17:29 ÖS »
orjinal. 30th anniversary edition'lar. cd formatında tabi, valla tavsiye ederim bu albümler mevcuttu daha geçen pazar, ama mesela lizard'ı alacaktım sondan bir önceki sefer gittiğimde görmüştüm geçen sefer baktım ki gitmiş. yani ne olacağı da belli olmuyor bence fazla beklemeyin :)

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #33 on: Ocak 26, 2012, 11:39:00 ÖS »
Ah işte yolum uzak biraz oralara. Gitmeye çalışıcam.

artmetaphors

• View Profile
« Reply #34 on: Ocak 27, 2012, 03:00:48 ÖS »
bu arada ANB'de bahsi geçen kişiyi ben tanıyorum sanırım :)

b4usleep

• Guest
« Reply #35 on: Ocak 27, 2012, 04:38:46 ÖS »
bu arada ANB'de bahsi geçen kişiyi ben tanıyorum sanırım :)

E anlat, nasıl? Kim? Nerde?

artmetaphors

• View Profile
« Reply #36 on: Ocak 27, 2012, 04:46:35 ÖS »
aynı kişiden bahsediyorsak, kendisinin yeğeniyim ordan tanıyorum :) hala güneylidir kendisi ve iyi içer :)

b4usleep

• Guest
« Reply #37 on: Ocak 27, 2012, 05:42:42 ÖS »
Aynı kişiden söz edip etmediğimizi anlamak zor değil. ANB'de çalışmış ve adı Adnan olan ve birinden söz ediyoruz. İyi içme konusu güvenilir bir referans değil. Eğer öyleyse kendisine çok selam ederim. Şimdilerde ne yapar çok merak ederim.

artmetaphors

• View Profile
« Reply #38 on: Ocak 27, 2012, 05:51:48 ÖS »
Tavrınız pek nazikçe değil b4usleep. Siteye üye olduğumdan beri bay.c ne kadar yakınlık gösterdiyse siz bir o kadar tavırlı davranıyorsunuz. Cevap vermeyeceğim sorunuza da. Alelade kişilere bahsedilmeyecek kadar değerlidir kendisi benim için, hele ki sizin sergilediğiniz tavırlara sahip kişilere asla.

Teşekkürler.

b4usleep

• Guest
« Reply #39 on: Ocak 27, 2012, 07:37:48 ÖS »
Sağlık olsun. BayC ile de ilk defa ters düşmüyoruz zaten :)

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Ocak 27, 2012, 10:07:07 ÖS »
Tavrınız pek nazikçe değil b4usleep. Siteye üye olduğumdan beri bay.c ne kadar yakınlık gösterdiyse siz bir o kadar tavırlı davranıyorsunuz. Cevap vermeyeceğim sorunuza da. Alelade kişilere bahsedilmeyecek kadar değerlidir kendisi benim için, hele ki sizin sergilediğiniz tavırlara sahip kişilere asla.

Teşekkürler.
Durun durun parlamayın şimdi, Adnan ne alemde ben de merak ettim şimdi, kendisini 70'lerin sonlarından tanırım Beyoğlundaki mağazadan...

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: Ocak 28, 2012, 02:52:43 ÖÖ »
Bence forumda birbirlerinin görüşlerine katlanamayacak oranda negatif enerji alanlar ilgili kişilerin mesajlarını pas geçsinler. Tamam çoğu zaman çelik gibi sinir yapısı gerektiren bir şey ama uygulanırsa yukardaki durumlara benzer olaylarla daha az karşılaşırız, en azından bundan sonra...Görüşlerimiz ne kadar farklı da olsa birbirmize mümkün olduğunca hoş görülü olmak bize yakışan bir tavırdır, duruşumuz bunu gerektirir, anlayışınız için şimdiden teşekkürler...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: Mart 19, 2012, 02:25:32 ÖS »
Geçenlerde D&R'de Marillion'un debut albümü, "Script For A Jester's Tears" plağına rastladım ( 55 TL)...Neyse arka kapağı ilk defa dikkatli inceleme fırsatı buldum resimde yerde duran plakların arasında Pink Floyd'un " A Saucerful of Secrets" albümü de var. O zamanlar kariyerinin ilk yıllarındaki Marillion'dan ustalara hoş bir gönderme olmuş...

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: Temmuz 03, 2020, 08:52:05 ÖS »
Zamanında müşterisi olup rahmetli Apaçi Ayhan ile müzik sohbetleri yaptığımız Efsane Plak mağazalarından Atlantis'in yaklaşık beş yıldan beri çalışanıyım...Nerereden nereye...

FRIEDRICH NIETZSCHE