Author Topic: Siftah  (Read 38157 times)

Al

• Guest
Re: Siftah
« Reply #30 on: Şubat 18, 2007, 01:23:19 ÖÖ »
bu başlık kısa bir süre sonra kendini imha edecektir
kaç ay oldu hala..  ;D

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #31 on: Şubat 18, 2007, 01:23:52 ÖS »
eheh yazın patlıycak buraları söylemedi demeyin.  ;D
sevişelim mi yar

Vidar

• MSN Messenger - muhsingullu@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Şubat 21, 2007, 02:06:54 ÖÖ »
Muhtemel olarak Haziran ayında tek günlük bir festivalimsi yapacağız... Bakalım olası gruplar let it flow, disenchant, a-maze bir grup daha olsa yeterdir.
Bunu bana yapamazsin...

AcidRain

• Guest
« Reply #33 on: Ekim 01, 2008, 02:35:23 ÖS »
Ya bu siteye noldu  ??? Üyelerin yarısını banladınızmı yoksa yenidenmi açıldı  ???

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #34 on: Ekim 01, 2008, 09:38:36 ÖS »
Anasayfada gerekli açıklama mevcut. Bir de buraya yazıyorum.

Site Hakkında (Özür)

Bildiğiniz üzere 2 senedir yayında olan progturk isimli web sitemiz yaklaşık bir aydır host problemleri yüzünden kapalı durumdaydı. Hosting firmasına ulaşmamız, serverın göçtüğünü öğrenmemiz ve yedekleri alamayacağımızı öğrenmemiz yaklaşık 25 gün sürdü

Yaşanan problemlerden dolayı server göçmüş ve db ile site silinmişti. Siteye bu yüzden ulaşamamaktaydık.

01 Ekim 2008 tarihinde, 28 Temmuz 2008 de aldığımız yedeğe geri döndük ve siteyi açtık. Forumda bir kaç gün içersinde belirttiğimiz tarihteki yedeğiyle açılacaktır.

Bu problemden dolayı yazarlığı ve yazıları silinen arkadaşlardan özür diliyoruz. Sitemiz artık IHS Telekom serverlarında barındırılmaktadır. Bu ve bunun gibi teknik problemlerin gerçekleşmeyeceği konusunda emin olabilirsiniz.

Sizlerle daha da büyümek ve progressive rock severleri bir arada tutmak ümidiyle.
sevişelim mi yar

hakan_el

• View Profile
« Reply #35 on: Ekim 01, 2008, 10:49:33 ÖS »
Ne cok sey silinmis ya. Üzüldüm simdi bu durumdan.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Ekim 02, 2008, 01:45:47 ÖÖ »
Yeniden inşa etmekten başka çaremiz yok, bu arada uzun süreden beri yazışamadığımız tüm dostlara selamlar...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Ekim 02, 2008, 11:00:08 ÖS »

Sevgili Megamefta,
Yazarız yine birşeyler, ama önce yedekten geri dönmenizi beklemek en iyisi galiba hasar tesbiti o zaman daha rahat yapılır.

Ben 1980-1998 yılları arasında IBM orta boy sistemlerinde (S/3, S/34, S/36, S/38 ve AS/400) programcılık ve sistem analistlik yaptım bu süreç içinde çok kereler bilgi kaybı vakaları ile karşılaştım ne kadar üzücü ve sıkıcı birşey olduğunu çok iyi bildiğim için sizlere önce geçmiş olsun sonra da kolay gelsin diyorum.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #38 on: Ekim 03, 2008, 02:22:41 ÖÖ »
Bu büyük talihsizlik sonucu neredeyse tüm birikimleri kaybedip başa döndük.Ama bende diğerleri gibi düşünüyor ve içimizdeki müzik sevgisiyle siteyi eskisinden daha güzel hale getireceğimize inanıyorum.Herkese tekrardan merhaba...

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: Ekim 14, 2008, 01:43:09 ÖS »
daha önceden biraz takip ediyorduk ama mesajların silinmesi kötü olmuş gerçekten de... kurtarmanın yolu bulunaz mıydı, yok muydu? sanırım yoktu. olsaydı bu durumda olmazdı... neyse yine başlamak, server'ında iyileşmesiyle iyi olur sanırım. herkese selamlar...
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

Lygophile

• View Profile
Ynt: Siftah
« Reply #40 on: Ağustos 10, 2012, 12:26:56 ÖS »
Selamlar. Başlığa yıllardır yazılmamış, ama ben dayanamadım. :)

İlk kurulduğunda sitede yazıyordum, sonra belli problemler neticesinde ayrılmıştım. Burayı tekrar kısa bir süredir takip ediyordum ki, yeniden katılmak istediğimi farkettim.

Prog'un daha çok modern sularında yüzen, yeni çıkan eserleri daha sıkı takip eden bir dinleyiciyim. Eskileri daha analitik bir kulakla dinleyebiliyorum, çok ahım şahım şeyler hissettiğim 60'lar sonu, 70'ler başı albümü azdır. Hani bazen olur ya, bir şey tüm standartlara göre mükemmeldir. Ama bir şekilde öyle tutkunu olamazsınız, neden olamadığınızı da açıklayamazsınız. Öyle bir durum sanırım. Bolca dinlediğim için, sitede prog metal türünün de biraz canlanmasını arzu ediyorum. Elbette taşıma suyla değirmen dönmezmiş, tek başıma çok bir şey yapabileceğimi sanmıyorum bu konuda. Yapabileceğim kadarını yapmaya çalışayım diyerek yazımı bitireyim. Herkese selamlar, saygılar, sevgiler.

beat

• View Profile
« Reply #41 on: Ağustos 10, 2012, 01:09:10 ÖS »
merhaba, öncelikle hoşgeldin diyelim. bildiğim kadarıyla prog metal takip eden 2-3 kişinin dışında pek fazla yazar yok sitede ama bir yerlere yazmaya başlarsan mutlaka cevap gelecektir. daha önce sitedeyken hangi kullanıcı adı ile yazıyordun merak ettim, belki daha önce tanışmışızdır ;)
sevgiler..

Lygophile

• View Profile
« Reply #42 on: Ağustos 10, 2012, 01:13:40 ÖS »
Selam beat. Tanışıyoruz evet, enchant ortak arkadaşımız. :) Valla bi dönem sık nick değiştirmiştim, senle tanıştığımızda Drakkar nickiyle yazıyordum olsa gerek. turkrock'tan da tanışıyoruz. :) Fırtınalı bi kopuşum olmuştu o dönemde progturk'ten. Hatırlamışsındır belki.

Keyifler iyidir umarım. :)

beat

• View Profile
« Reply #43 on: Ağustos 10, 2012, 01:24:00 ÖS »
evet, iyi hatırlıyorum :) o zamanlar konuştuklarımızı da hatırlıyorum..
tekrar burada olman güzel, prog metal başlıklarının da tozunu atarız burada ;)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #44 on: Ağustos 10, 2012, 01:26:20 ÖS »
Lygophile tekrardan hoşgeldin diyeyim o zaman bende :) İyi paylaşımlar şimdiden. Son zamanlarda eskiye göre forum biraz daha canlandı. Yeni üyelerin gelip yazması bizi çok mutlu ediyor.