Author Topic: Siftah  (Read 89578 times)

Lygophile

• View Profile
Ynt: Siftah
« Reply #45 on: Ağustos 10, 2012, 01:27:23 ÖS »
Çok pis espriler yapasım geldi bu gazla, ama yok daha ısınmadan yapmayayım. :D

Tabii şu ara müzik skalam baya genişledi, ama prog metali de hala dinliyorum. "25'den sonra kafan kaldırmaz" lafları da bende pek tutmadı şahsen. :D

Hoş bulduk metafiz.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: Ağustos 10, 2012, 01:29:59 ÖS »
Hoş geldin Lygophile, ilginçtir progturk'te ki bütün fırtınaların içerisinde yer almayı görev edinmiş (!) bir üye olarak senin mevzuları hatırlamıyorum, işin içinde yine ben yokumdur umarım... ;D

Neyse prog metal ile mesafeliyimdir ama prog rock'ın her tarzına açığız, paylaşımlarını keyifle bekleyeceğiz tekrar hoş geldin... :)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #47 on: Ağustos 10, 2012, 01:33:50 ÖS »
bay.c selam. Hatırlamamana şaşırdım, ama belki böylesi daha iyidir bilemiyorum. :D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: Ağustos 10, 2012, 01:39:19 ÖS »
bay.c selam. Hatırlamamana şaşırdım, ama belki böylesi daha iyidir bilemiyorum. :D

demek ki ordaymışım... ;D. O kadar çok mevzuya daldım ki bazılarını unutmaya başladım demek, dedim ya prog forumlarının action man'iyim diye. Neyse öfke kontrolü terapilerine başladım (!), o karanlık geçmişi unutacağız tabii... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #49 on: Ağustos 10, 2012, 01:44:11 ÖS »
Oradaydın ama mevzu senle pek alakalı değildi. Neyse evet, yeni bir sayfa falan filan di mi. :D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: Ağustos 10, 2012, 01:45:51 ÖS »
Oradaydın ama mevzu senle pek alakalı değildi. Neyse evet, yeni bir sayfa falan filan di mi. :D
evet yeni başlangıçlar , yeni umutlar olayı tabii... :D

FRIEDRICH NIETZSCHE

artmetaphors

• View Profile
« Reply #51 on: Ağustos 10, 2012, 01:51:20 ÖS »
Hoşgeldin Lygophile :)

burası biraz ol'skul'cudur prog'cudur, ama Prog Metal ve altkolları da tabi ilgilenilmesi gereken, hayran topluluğu olan türler. Prog Metal adı altında ayrı bir üstbaşlık altında prog-metal gruplarının incelenlenmesini yorumlanmasını öneriyorum. Pek katkım olamayacak maalesef prog-metal'le ilgili yazılanlara, öneriler ve beklentilerini karşılayacağını umut ederim ben de burda :)

Tekrar hoşgeldin :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: Ağustos 10, 2012, 01:56:11 ÖS »
Hoşgeldin Lygophile :)

burası biraz ol'skul'cudur prog'cudur, ama Prog Metal ve altkolları da tabi ilgilenilmesi gereken, hayran topluluğu olan türler. Prog Metal adı altında ayrı bir üstbaşlık altında prog-metal gruplarının incelenlenmesini yorumlanmasını öneriyorum. Pek katkım olamayacak maalesef prog-metal'le ilgili yazılanlara, öneriler ve beklentilerini karşılayacağını umut ederim ben de burda :)

Tekrar hoşgeldin :)
Şşşşt sakın ses etme, alt türler mevzusuna fena halde gıcık olan süha döver bizi... ;D. Tufandan önce progturk'ün ilk versiyonunda, progressive rock başlığının ilk ismi prog rock ve alt türleriydi, sühadan yediğim şiddetli balta darbeleri sonucu başlığın son hali böyle oldu... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #53 on: Ağustos 10, 2012, 01:57:50 ÖS »
Hoş bulduk artofmetaphors. Teşekkürler. Aslında dediğin metal sevmeyenler için iyi olacaktır, ama bi iki kişi tek tük yazacaksa da apayrı bi kategori açılması boşa da gidebilir. bilemedim şahsen.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: Ağustos 10, 2012, 02:04:31 ÖS »
Hoş bulduk artofmetaphors. Teşekkürler. Aslında dediğin metal sevmeyenler için iyi olacaktır, ama bi iki kişi tek tük yazacaksa da apayrı bi kategori açılması boşa da gidebilir. bilemedim şahsen.
prog metal'i, prog rock başlığı altında yazabilirsin orası her türe açık sevgi dolu bir başlık... :D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #55 on: Ağustos 10, 2012, 02:12:12 ÖS »
Tamam. :D

Genelde belli veya fazla oranda prog rock köklerine bağlılığı olan metal gruplarını dinlediğim için, ortalığı aşırı sertliğe boğmayacağım. :D

Zaten dediğim gibi belli bi dinamizm olmadığı sürece taşıma suyla dönmeyen değirmen misali pek bi fark olmaz gibime geliyor. Ayrıca metal müziğe yapılan eleştirilerin bir kısmına katıldığım için, saf da tutmayacağım böyle tartışmalar çıkarsa. Spesifik argümanlar olabilir, ama metal neferi falanlıkla alakam olmaz yani. :D

Neyse, "new kid in town" olarak fazla mı konuşuyorum ne?. :)

artmetaphors

• View Profile
« Reply #56 on: Ağustos 10, 2012, 02:15:41 ÖS »
Neyse, "new kid in town" olarak fazla mı konuşuyorum ne?. :)

I don't wanna here it.. aaa :D

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #57 on: Ağustos 10, 2012, 02:30:32 ÖS »
Progla bağlantısı olmayan metalciler daha iyi ki. Hangi Prog-metal grubu Iron Maiden'dan Motorhead'den iyiymiş sorarım.  ???

Direkt tavrımı koyarım hiç çekinmem  ;D ;D ;D

Lygophile

• View Profile
« Reply #58 on: Ağustos 10, 2012, 02:33:04 ÖS »
Saniyede 40 nota basamayan gitarist direkt kötüdür. NOKTA

:D :D :D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: Ağustos 10, 2012, 02:34:05 ÖS »
Progla bağlantısı olmayan metalciler daha iyi ki. Hangi Prog-metal grubu Iron Maiden'dan Motorhead'den iyiymiş sorarım.  ???

Direkt tavrımı koyarım hiç çekinmem  ;D ;D ;D

Hadi Iron Maiden'ı anladık ta Motorhead'in prog ile ne alakası var ya, Punk ile alakaları vardır daha çok...

FRIEDRICH NIETZSCHE