Author Topic: Siftah  (Read 89567 times)

man-erg

• View Profile
    • Email
Ynt: Siftah
« Reply #60 on: Ağustos 10, 2012, 02:35:05 ÖS »
Saniyede 40 nota basamayan gitarist direkt kötüdür. NOKTA

:D :D :D

Allah o Shredderların belasını versin onlar yüzünden yeni rock gruplarını dinleyemez olduk. Hep Satriani'nin başının altından çıktı bunlar. Yakalsam ç*künü kopartacam.

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #61 on: Ağustos 10, 2012, 02:36:29 ÖS »
Hadi Iron Maiden'ı anladık ta Motorhead'in prog ile ne alakası var ya, Punk ile alakaları vardır daha çok...

Tamam işte ben de metalcilerin progla alakalı olmayanları daha iyi dedim ya.

Lygophile

• View Profile
« Reply #62 on: Ağustos 10, 2012, 02:37:01 ÖS »
O zaman Iron Maiden'ın ne alakası var?
 ;D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #63 on: Ağustos 10, 2012, 02:38:39 ÖS »
Hadi Iron Maiden'ı anladık ta Motorhead'in prog ile ne alakası var ya, Punk ile alakaları vardır daha çok...

Tamam işte ben de metalcilerin progla alakalı olmayanları daha iyi dedim ya.
yapma yav Dream Theater'ın ilk dönemleri, Fates warning, Tool, Thresold, Savatage...Bunlar iyi çocuklar prog metal ile pek alakamız yok dediysek o kadar da değil...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #64 on: Ağustos 10, 2012, 02:39:35 ÖS »
O zaman Iron Maiden'ın ne alakası var?
 ;D

Özellikle ilk albüm ve Seventh son...albümlerinin feci şekilde alakası var bence... :)
« Last Edit: Ağustos 10, 2012, 02:43:21 ÖS by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #65 on: Ağustos 10, 2012, 02:41:23 ÖS »
Naaptın bay.c. Tam sıkıştırmıştık man-erg'i. Olmadı şimdi.

Demişti ki progla alakası olmayan metal grupları daha iyi, örneğin maiden ve motörhead.

Halbuki maiden'ın alakası var ikimiz de biliyoruz. Bozdun işi, tam sıkıştıracaktık.
 ;D

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #66 on: Ağustos 10, 2012, 02:44:21 ÖS »
Aslında doğru Dream Theater savatage bile progresif diye geçiyorsa Iron maiden hatta Motorhead bile onlardardan bin kat progresif ama öyle etiketlenmemişler işte

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: Ağustos 10, 2012, 02:44:34 ÖS »
Naaptın bay.c. Tam sıkıştırmıştık man-erg'i. Olmadı şimdi.

Demişti ki progla alakası olmayan metal grupları daha iyi, örneğin maiden ve motörhead.

Halbuki maiden'ın alakası var ikimiz de biliyoruz. Bozdun işi, tam sıkıştıracaktık.
 ;D

ben mevzuya uyanmadım ama man-erg asla sıkışmaz aga, bir şekilde sıyrılır işin içinden onu da söyliyeyim... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #68 on: Ağustos 10, 2012, 02:47:25 ÖS »
Aslında doğru Dream Theater savatage bile progresif diye geçiyorsa Iron maiden hatta Motorhead bile onlardardan bin kat progresif ama öyle etiketlenmemişler işte
Ben ilk kez Dream Theater'ın progresif olarak geçmediğini senden duydum süha. Çok heyecanlıyım şu anda demekki ben ve yüz binlerce dinleyici bu adamları yıllardır şakınlar gibi prog metal diye dinliyormuşuz düzeltme için teşekkürler... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #69 on: Ağustos 10, 2012, 02:48:07 ÖS »
Iron Maiden proto-prog olarak geçiyordu galiba progarchives'da. Aslında sound olarak, özellikle davullarda 70'ler karakterini sergiliyorlar. Bazı besteleri de oldukça detaylı işlenmiş, ama progresif kelimesini ilerlemeci olarak alırsak müzik tarihinin en anti-progresif gruplarından biridir bence Maiden. Bırak ilerlemeyi, değişen elementlerini bile parmakla zor sayarsın 30 yılda.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #70 on: Ağustos 10, 2012, 02:51:02 ÖS »
Iron Maiden proto-prog olarak geçiyordu galiba progarchives'da. Aslında sound olarak, özellikle davullarda 70'ler karakterini sergiliyorlar. Bazı besteleri de oldukça detaylı işlenmiş, ama progresif kelimesini ilerlemeci olarak alırsak müzik tarihinin en anti-progresif gruplarından biridir bence Maiden. Bırak ilerlemeyi, değişen elementlerini bile parmakla zor sayarsın 30 yılda.
Grubun beyni Harris klasik rock ve prog rock hayranıdır bu vesileyle harris'in takıntıları ilk albümlerine yansımıştır. Iron Maiden döneme göre yenilikçi bir sound sergiliyordu, bunun yanında seventh son'u prog metal'in ilk albümlerinden sayan çoktur sonrasında bir ilerleme kaydetmediler, zaten dertleri de o değildi, kimi ilerleyerek, kimide yerinde sayarak sevilir sonuçta... :)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #71 on: Ağustos 10, 2012, 02:53:50 ÖS »
Evet sonuçta müzikte başarının şaşmaz bi formülü bence de yok. Neticede adam grubunu bu günlere getirdi, memnun olmak ya da olmamak onun bileceği iş. Ben şahsen severim Maiden'ı, ama şarkı şarkı seçip eleyerek dinliyorum, The X Factor ve Fear of the Dark albümleri hariç, onların tüm şarkılarını severim. Son 3 albümlerini ise hiç beğenmedim.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #72 on: Ağustos 10, 2012, 02:56:41 ÖS »
Evet sonuçta müzikte başarının şaşmaz bi formülü bence de yok. Neticede adam grubunu bu günlere getirdi, memnun olmak ya da olmamak onun bileceği iş. Ben şahsen severim Maiden'ı, ama şarkı şarkı seçip eleyerek dinliyorum, The X Factor ve Fear of the Dark albümleri hariç, onların tüm şarkılarını severim. Son 3 albümlerini ise hiç beğenmedim.
dediğim gibi iki albümleri ile çok alakam var biri debut diğeri seventh son... diğerlerini şarkı bazında bilirim, evet son üç albüm beni de hiç açmadı ufaktan jubile yapsalar fena olmaz gibi. Bu arada Harris ilk kez solo albüm çıkarıyor belli ki, o da yeni arayışlar içerisinde...

FRIEDRICH NIETZSCHE

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #73 on: Ağustos 10, 2012, 03:01:53 ÖS »
Ben ilk kez Dream Theater'ın progresif olarak geçmediğini senden duydum süha. Çok heyecanlıyım şu anda demekki ben ve yüz binlerce dinleyici bu adamları yıllardır şakınlar gibi prog metal diye dinliyormuşuz düzeltme için teşekkürler... ;D

Türlerle aramın nasıl olduğunu en iyi sen bilirsin  ;) o yüzden zaten onlar prog-metal olarak etiketlenmiş diğerleri de Heavy Metal dedim ama anlam olarak progresifi müziklerinde ana hat (mainstream) rock/metal gruplarından farklılıklar barındırma olarak anlamlandırırsak evet Iron Maiden prog metal gruplarının çoğundan daha progresiftir. Tam anlam olarak ifade edeceksek tabi hiç birinin progresifle uzaktan yakından alakası yok.

Progarchives'in sınıflandırmasına da o kadar takılmayın sonuçta Zappa ile RIO gruplarını aynı kefeye koyan adamlar bunlar  ;D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #74 on: Ağustos 10, 2012, 03:05:11 ÖS »

Türlerle aramın nasıl olduğunu en iyi sen bilirsin  ;) o yüzden zaten onlar prog-metal olarak etiketlenmiş diğerleri de Heavy Metal dedim ama anlam olarak progresifi müziklerinde ana hat (mainstream) rock/metal gruplarından farklılıklar barındırma olarak anlamlandırırsak evet Iron Maiden prog metal gruplarının çoğundan daha progresiftir. Tam anlam olarak ifade edeceksek tabi hiç birinin progresifle uzaktan yakından alakası yok.

Progarchives'in sınıflandırmasına da o kadar takılmayın sonuçta Zappa ile RIO gruplarını aynı kefeye koyan adamlar bunlar  ;D
Dream Theater Metal soundu ile Progressive Rock soundunu ilk kez başarılı bir şekilde kaynaştıran bir topluluk olarak progresif etiketini haketmiştir bence , yer yer saçmalasa da- o da bazı üyeleri- progarchives'e saygı duyarım ama konunun benim açımdan progarchives kategorilendirmesi ile alakası yok... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE