Author Topic: Blues  (Read 24125 times)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Blues
« Reply #30 on: Aralık 12, 2011, 01:19:55 ÖÖ »
mountain bluesy rock'ın sert temsilcilerinden birisidir leslie west'in grubudur. west'in de son albümü  nefis olmuş bu arada. the allman brothers band, led zeppelin, vaughan bunlar artık dinlenmesi elzem isimler. bir de ekleyeceğim 70'lerden climax chicago blues band, free, savoy brown gibi toplulukları da esgeçmemek lazım.

son çıkanlardan ise the graveyard'ın hisingen blues, kenny wayne shepherd'ın son albümü, johnny winter'ın son albümü roots, chris rea'nın santo spirit blues'u, eric bibb'in blues, ballads & work songs'u, gregg allman'ın low country blues'u, the duke robillard band'in low down & tore up'ı ve wentus blues band'in woodstock albümü son zamanlardaki en iyi blues çalışmalardandır. tavsiye ederim hepsini.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #31 on: Aralık 12, 2011, 02:32:22 ÖÖ »
Leslie West'in son albümünü ben de beğendim. Graveyard'ın Hisingen Blues albümü de 2007'deki albümlerine göre daha güzel olmuş, üzerine bir şeyler eklemişler.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Haziran 04, 2012, 01:52:55 ÖS »
sağ parmak tekniğinin en usta isimlerinden slide gitar virtüözü sonny landreth ustanın elemental journey adlı albümü çıktı. blues severlere ve slide gitar sevenlere tavsiyedir. albümde satriani ve eric johnson'da konuk olarak bulunuyor. enstrümantal olan albümde landreth yine klasikleşmiş o tonunu kullanmaktan çekinmemiş. albüm mükemmel ötesi benden söylemesi.

http://www.youtube.com/watch?v=KozQkUlEs44

of of
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #33 on: Temmuz 14, 2012, 11:10:52 ÖS »
sağ parmak tekniğinin en usta isimlerinden slide gitar virtüözü sonny landreth ustanın elemental journey adlı albümü çıktı. blues severlere ve slide gitar sevenlere tavsiyedir. albümde satriani ve eric johnson'da konuk olarak bulunuyor. enstrümantal olan albümde landreth yine klasikleşmiş o tonunu kullanmaktan çekinmemiş. albüm mükemmel ötesi benden söylemesi.

http://www.youtube.com/watch?v=KozQkUlEs44

of of

Ben bunu daha yeni farkettim  :o  :o  :o  :o  :o  :o

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Ağustos 08, 2012, 01:12:28 ÖÖ »
Bu ara prog yanında Joe Bonamassa 'da dinliyorum. İlk albümünde başladım dinlemeye. 2004 yılında çıkan Had To Cry Today albümüne kadar geldim. İlk albüm A new day yesterday ve onun konser albümü ile blues deluxe albümlerini çok sevdim. Ama Bonamassa'ya ilk olarak black rock albümü ile başlamıştım iki sene önce.Şimdi en başa döndüm. Asıl hazine son dönemlerde zaten. İnternette dolaşan çoğu konserinide izledim. Son parçada Bonamassa alıyor eline Gibson Flying V'yi coşuyor. Zeppelin'den, Sabbath'a herkese göz kırpıyor. Müziğe çok küçük yaşlarda başlamış olsada daha çok son dönemlerde yıldızı parlayan iyi gitarsitlerden. Blues severlere tavsiye olunur :)

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #35 on: Ağustos 08, 2012, 01:53:22 ÖÖ »
Blues'u kimse Peter Green gibi çalamaz.

http://www.youtube.com/watch?v=HJHKzKyLxqE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Ağustos 08, 2012, 02:14:54 ÖÖ »

Fletwood Mac en iyi dönemini onunla yaşadı derler...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

artmetaphors

• View Profile
« Reply #37 on: Ağustos 08, 2012, 02:21:30 ÖÖ »

öyle derler ve halt ederler :), Fleetwood Mac en iyi dönemini İngiliz kimliğinden sıyrılıp Buckingham ve Nicks'i kadrosuna katttığında yaşamaya başladı. Fleetwood Mac'ten çok çok daha iyi blues grupları hep vardı ama California soft rock diyince Buckingham ve Nicks'in inanılnmaz katkısıyla birkaç sene öncesinde hayalini bile göremeyecekleri şekilde hem ticari hem sound olarak geliştiler. 1982'deki Mirage'a kadar gayet iyi geldiler ama sonrası biraz düşüştü tabi yine.

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #38 on: Ağustos 08, 2012, 02:24:33 ÖÖ »
öyle derler ve halt ederler :), Fleetwood Mac en iyi dönemini İngiliz kimliğinden sıyrılıp Buckingham ve Nicks'i kadrosuna katttığında yaşamaya başladı. Fleetwood Mac'ten çok çok daha iyi blues grupları hep vardı ama California soft rock diyince Buckingham ve Nicks'in inanılnmaz katkısıyla birkaç sene öncesinde hayalini bile göremeyecekleri şekilde hem ticari hem sound olarak geliştiler. 1982'deki
 Mirage'a kadar gayet iyi geldiler ama sonrası biraz düşüştü tabi yine.

Ya tamam o müzikle çok ünlü oldular da o dönemim orjinal Fleetwood mac ile alakası yoktu. Keşke başka bir isimle devam etselerdi, belki o zaman dinlerdim ama bildiğim sevdiğim, blues'un en harika gruplarından birinin ismini pop müziğe alet etmeleri hiç hoş olmadı. Sırf o yüzden gıcık oluyorum o dönemlerine.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #39 on: Ağustos 08, 2012, 02:27:10 ÖÖ »

öyle derler ve halt ederler :), Fleetwood Mac en iyi dönemini İngiliz kimliğinden sıyrılıp Buckingham ve Nicks'i kadrosuna katttığında yaşamaya başladı. Fleetwood Mac'ten çok çok daha iyi blues grupları hep vardı ama California soft rock diyince Buckingham ve Nicks'in inanılnmaz katkısıyla birkaç sene öncesinde hayalini bile göremeyecekleri şekilde hem ticari hem sound olarak geliştiler. 1982'deki Mirage'a kadar gayet iyi geldiler ama sonrası biraz düşüştü tabi yine.

Cümlenin başını okurken sonunun bir şekilde 82-83 senesi ile biteceğini tahmin etmiştim ;D

( Bu arada takılıyorum aman haa )

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Ağustos 08, 2012, 02:27:31 ÖÖ »
Ben her iki dönemini de severim diyerekten, ılımlı her iki tarafa mavi boncuk dağıtan adam olayım, olgunlaştık tabii, kavga yok, kavga yok... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #41 on: Ağustos 08, 2012, 02:28:14 ÖÖ »
Cümlenin başını okurken sonunun bir şekilde 82-83 senesi ile biteceğini tahmin etmiştim ;D

Haftanın espirisi  ;D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: Ağustos 08, 2012, 02:29:02 ÖÖ »

Haftanın espirisi  ;D
burada mevzu olur aga, ben uzarım... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #43 on: Ağustos 08, 2012, 02:31:34 ÖÖ »
Sadece amacım espiriydi kesinlikle art niyet yok ;D Geyik olmadan hayat mı geçer :) Artık bazı şeylerin samimiyetine, eski buzların çözülmesini düşünerekten kurdum cümleyi :) Tekrar söylüyorum aman haa :)

artmetaphors

• View Profile
« Reply #44 on: Ağustos 08, 2012, 02:34:21 ÖÖ »
hahaha doğru. yok ya güzel espri de, kaçırdığınız bir nokta yok mu? şu forumda baştan sona tarayalım 1982'li bitirdiğim tüm yorumladığım grupların 1984 ve sonrası periyodlarıyla aralarındaki farkı görüyorsunuzdur siz de :) Mirage ile Tango In The Night arasındaki fark mesela tabi 1982-83 dicem ne diyim mahmut mu diyim?  :D
« Last Edit: Ağustos 08, 2012, 02:37:00 ÖÖ by artmetaphors »