Author Topic: Electronica ( Synth Pop, Trip Hop, Drum'n Bass, House, Techno, Trance, )  (Read 11619 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Geçmişten günümüze elektronik müzik ile ilgili konuşmak isteyenler, bu başlık sizin için açılmıştır efendim.
« Last Edit: Kasım 26, 2009, 02:55:19 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
Ynt: Electronica ( Synth Pop, Trip Hop, Drum'n Bass, House, Techno, Trance, )
« Reply #1 on: Kasım 26, 2009, 03:12:33 ÖÖ »
depeche mode
depeş modun belki de depeş'den daha kaliteli çakması camouflage
synthpop da alman istilası: wolfsheim, de/vision, and one, mesh
ismine hasta olduğum isveçli gruplar: this fish needs a bike  bodies without organs
norveçli synthçiler: in vein, fra lippo lippi

ilk aklıma gelenler :)
« Last Edit: Kasım 26, 2009, 03:18:01 ÖÖ by megamefta »
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Kasım 26, 2009, 03:23:19 ÖÖ »
depeche mode
depeş modun belki de depeş'den daha kaliteli çakması camouflage
synthpop da alman istilası: wolfsheim, de/vision, and one, mesh
ismine hasta olduğum isveçli grup: bodies without organs
norveçli synthçiler: in vein, fra lippo lippi

ilk aklıma gelenler :)
Camouflage ile ilgili yorumlarına tamamen katılıyorum bunun yanında

Synth Pop: ( New romantics..vs): Pet Shop Boys, Ultravox, Devo, Gary Numan
Trip Hop: Massive Attack, Archive
Drum'n Bass: Prodigy, Goldie
Electronica:Air, Moby, Fat Boy Slim, Notwist, Royskopp, Boards Of Canada, Cinematic Orchestra, Asian Dub Fundation, Tranceglobal Underground, U.N.K.L.E
DJ: Dj Shadow, Paul Oakenfold, Paul Van Dyke

Derim...
« Last Edit: Kasım 26, 2009, 03:33:46 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #3 on: Kasım 26, 2009, 03:30:49 ÖÖ »
triphop konusuna geleceksek bir isim yazmak da bana düşer: archive, portishead, tricky, unkle, bonobo, baxter (isveç), hooverphonic, crustation, sneaker pimps, violet indiana.. en sevdiğim müzik türlerinden biridir her daim dinleyebilirim :)

bunlar da az önce bahsettiğim synthpop gruplarını bazılarının videoları. bay.c nin özellikle seveceğini düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=9ICMtjPJEbQ - Fra Lippo Lippi - Shouldn't Have to be Like That
http://www.youtube.com/watch?v=icUC32-0WuY - Wolfsheim - Kein Zuruck
http://www.youtube.com/watch?v=dC5ZWCd979E - De/vision - Heart Shaped Tumor
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Kasım 26, 2009, 03:35:00 ÖÖ »
triphop konusuna geleceksek bir isim yazmak da bana düşer: archive, portishead, tricky, unkle, bonobo, baxter (isveç), hooverphonic, crustation, sneaker pimps, violet indiana.. en sevdiğim müzik türlerinden biridir her daim dinleyebilirim :)

bunlar da az önce bahsettiğim synthpop gruplarını bazılarının videoları. bay.c nin özellikle seveceğini düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=9ICMtjPJEbQ - Fra Lippo Lippi - Shouldn't Have to be Like That
http://www.youtube.com/watch?v=icUC32-0WuY - Wolfsheim - Kein Zuruck
http://www.youtube.com/watch?v=dC5ZWCd979E - De/vision - Heart Shaped Tumor
İyi düşünmüşsün, severim tabii hemen aldım takibe... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #5 on: Kasım 26, 2009, 11:57:31 ÖÖ »
Akrabadan ödünç aldığım bir sürü elektronik müzik daha çok trans ağırlıklı plaklar var şu an evde. Pikabı denemek için almıştım dinlerken "bu ne yahu?" dedim. DJ Lottie, Nitedance, Progcity falan yazıyor üstlerinde ama pek sevmedim ben açıkçası.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Akrabadan ödünç aldığım bir sürü elektronik müzik daha çok trans ağırlıklı plaklar var şu an evde. Pikabı denemek için almıştım dinlerken "bu ne yahu?" dedim. DJ Lottie, Nitedance, Progcity falan yazıyor üstlerinde ama pek sevmedim ben açıkçası.
Trance ve Techno'yu bende sevmem açıkcası, conconların, clubberların kopma müzikleri bana fazla hitap etmiyor. House, Deep House, Jazz-House, Nu-Jazz, nispeten daha dinlenilebilir gibi. Bu tarzlar da iyi bir şeyler dinlediğini zanneden hafiften mürekkep yalamış orta yaş burji tayfasının gözdeleri, bu sınıfsal konumuyla bile bir taraftan itici gerçekten.
« Last Edit: Kasım 26, 2009, 01:46:13 ÖS by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: Aralık 16, 2009, 02:21:43 ÖÖ »
De/Vision sağlam grupmuş... Eyvallah Anıl ;).

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #8 on: Aralık 16, 2009, 01:53:59 ÖS »
De/Vision sağlam grupmuş... Eyvallah Anıl ;).

De/Vision iyidir, ne de olsa hemsehri sayiliriz. :) Kücücük Darmstadt kentinin bile köklü gruplar cikardigi Almanya, Synthpop, Futurepop dalinda kaliteli gruplara ev sahipligi yapiyor. Seabound ve Rotersand dinlemeye deger iki grup. Ancak konu Industrial müzik olunca NIN ve VNV Nation'i tek gecerim.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Aralık 16, 2009, 02:04:25 ÖS »

De/Vision iyidir, ne de olsa hemsehri sayiliriz. :) Kücücük Darmstadt kentinin bile köklü gruplar cikardigi Almanya, Synthpop, Futurepop dalinda kaliteli gruplara ev sahipligi yapiyor. Seabound ve Rotersand dinlemeye deger iki grup. Ancak konu Industrial müzik olunca NIN ve VNV Nation'i tek gecerim.
Gerçekten de, bu tarzda en sağlam gruplar Almanya'dan çıkıyor. Boşuna demiyorum Popüler müzik tarzının en sağlam nitelikli grupları önce İngiltere sonra Almanya'dan gelir diye, Amerika'yı sallayın onlar -bir kaç istisna harici- her alanda olduğu gibi müzikte de, ticari, popülist ve sığ yaklaşımlar içinde.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
Bu arada Massive Attack'in beklenen albümü cikti bir süredir. Albüm öncesi yayimlanan EP kafamda soru isaretleri birakmisti. Acaba kötü bir albüm mü yolda idi diye ama neyseki öyle olmadi. Su siralar sik sik dinliyorum ve dinledikce daha cok dinleme istegi uyaniyor icimde. Bu grup büyük bir efsanedir bana göre. Hic süpheye düsülmemeliymis. Massive Attack bu, boru degil...
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Bu arada Massive Attack'in beklenen albümü cikti bir süredir. Albüm öncesi yayimlanan EP kafamda soru isaretleri birakmisti. Acaba kötü bir albüm mü yolda idi diye ama neyseki öyle olmadi. Su siralar sik sik dinliyorum ve dinledikce daha cok dinleme istegi uyaniyor icimde. Bu grup büyük bir efsanedir bana göre. Hic süpheye düsülmemeliymis. Massive Attack bu, boru degil...
İçinde sağlam bir iki parça var ama halen tam anlamıyla ısınamadım ben bu albüme. Biraz daha dinleme antremanı yapmakta fayda var sanırım. Massive Attack'ın efsane olduğu konusunda bir an için bile şüpheye düşmediğimi ifade etmeliyim bu arada... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
İçinde sağlam bir iki parça var ama halen tam anlamıyla ısınamadım ben bu albüme. Biraz daha dinleme antremanı yapmakta fayda var sanırım. Massive Attack'ın efsane olduğu konusunda bir an için bile şüpheye düşmediğimi ifade etmeliyim bu arada... ;)

Benim de albüme isinmam biraz zaman aldi ama arkasi corap sökügü gibi geldi. Benim alisamadigim nokta Heligoland'in diger Massive Attack albümlerine oranla daha pozitif yönde bir calisma olmasiydi. Malum, karanliklarin adamiyiz biz.  ;D 100th Window'un depresifligini, müzigin donuk tonlarini ve vurucu sözlerini grubun diger albümlerine degismem.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email

Benim de albüme isinmam biraz zaman aldi ama arkasi corap sökügü gibi geldi. Benim alisamadigim nokta Heligoland'in diger Massive Attack albümlerine oranla daha pozitif yönde bir calisma olmasiydi. Malum, karanliklarin adamiyiz biz.  ;D 100th Window'un depresifligini, müzigin donuk tonlarini ve vurucu sözlerini grubun diger albümlerine degismem.
Daha önce de söylemiştim, 100th Window , Massive Attack'ın fazla tutulmayan bir albümü olmasına rağmen, benim için özel bir albüm olmuştur. Bu durum, seninde belirttiğim gibi albümdeki karanlık tonların fazlasıyla baskın olmasından kaynaklanıyor sanırım.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
"Groove Armada'nın son albümü "Black Light" pek leziz bir albüm olmuş. Elektronika takipçilerine önemle tavsiye ederim.

FRIEDRICH NIETZSCHE