Author Topic: Erkin Koray  (Read 3720 times)

unspoken

• View Profile
    • Email
Erkin Koray
« on: Kasım 30, 2009, 02:23:52 ÖÖ »
Baba'yı son Ankara konserinde izledim ilk defa ve büyülendim. Neredeyse her telden çaldı diyebilirim. 70'ine merdiven dayamış olmasına rağmen bütün enerjisiyle sahnedeydi, bu da ayrıca saygı duyulacak bir husus. Gitar şovundan çok etkilendim özellikle bu düzeyde gitarist olduğunu bilmiyordum.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Erkin Koray
« Reply #1 on: Kasım 30, 2009, 02:31:53 ÖÖ »
Vay be... Bu zamana dek Erkin Koray adına başlık açmayıp ayıp etmişiz, sende bu ayıbımıza bu gece itibariyle son vermişsin. Sağolasın unspoken ayrıca tekrar hoşgeldin.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #2 on: Kasım 30, 2009, 05:54:26 ÖÖ »
büyük ihtimalle aynı anda hem arabesk hem saykedelik takılabilen tek insandır kendisi bu arada..
sevişelim mi yar

unspoken

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Kasım 30, 2009, 10:14:56 ÖS »
Hoşbulduk bayc  :)

büyük ihtimalle aynı anda hem arabesk hem saykedelik takılabilen tek insandır kendisi bu arada..
Hatta ankara havası da yapar, ankarock :D
http://www.youtube.com/watch?v=QkoQk5Cqqhw&feature=related

emrah

• View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Aralık 17, 2009, 12:07:27 ÖÖ »
şahsen bana pek bişey katmamış olsada türkiye ye çok şeyler kattığı kesin... aslan baba

b4usleep

• Guest
« Reply #5 on: Şubat 13, 2010, 03:32:56 ÖS »
Erkin Koray nitelikli bir müzisyendir tam anlamıyla Türkiyenin Frank Zappa'sıdır. Arabeske bulaşması yazık oldu. Aynı zamanda esprili bir insandır. (Dedik ya Zappa). Yaptığı müziği Erkin-i Hicazkar olarak tanımlar

b4usleep

• Guest
« Reply #6 on: Temmuz 16, 2010, 11:38:25 ÖÖ »
Kanal B adlı kanalda dün Erkin Koray ile yapılan uzunca bir söyleşiyi izledim. Kendisi 69 yaşında sohbeti çok hoş biri. Elektro bağlamayı onun geliştirdiğini öğreniyorum (pek büyük icat değilse de önce o düşünmüş). Kesinlikle alçak gönüllü değil.
Spiker : Eserleriniz dün çıkmış gibi hala taze ve dinleniyor gibisinden birşeyler söylüyor.
E.K : Valla ben de bazen düşünüp böyle eserlere sahip olduğuma çok seviniyorum
.
Spiker: Eski çalışmaları ile ilgili yine övücü sözler deyip günümüze bağlıyor .
E.K : İşte bizde şimdiki gençlere böyle bir kapı açtık.

Ayrıca John Lennon'ın  kimseyle görüşmediği dönemde Erkin Koray'la görüşmeyi kabul etmesi konu edildi. Kendi kelimeleri ile "O çok büyük ve güzel insanla" mutlaka görüşmek istediğini vurguladı. Ortak lisanlara sahip olmaları nedeniyle görüşme isteğinin kabul edildiğini anlattı. Ne dediği  ve de neler görüştükleri konusunda açıklama yapmadı. Belirtmek istediğim Erkin Koray'ın ideolojik tercihi ile John Lennon sevgisinin ne kadar büyük bir tezat oluşturduğudur.  Ben kendisini siyasal tercihinden bağımsız olarak hatırlamak istiyorum.