Author Topic: İlhan İrem  (Read 2808 times)

roland

• ICQ Messenger - 19
    • MSN Messenger - rolandfatalty@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
İlhan İrem
« on: Mart 17, 2010, 03:33:59 ÖÖ »
progressive'i güzel anlamında kullandım dikkat çekmek için erkan oğur barışmanço olsun ilkay akkaya mercan dede felan büsssürü progressive var çok severim siz de severmisiniz kimleri seversiniz..davut gülünoğlu.emel müftününoğlu felan progressive sayılmaz ama en azından bana göre..canım sıkıldı galba benim..erol evgin sayılır belki
« Last Edit: Mart 17, 2010, 10:03:56 ÖS by bay.c »
Sevgiye yer vermemişsen gönlünde:
Ha mescitte olmuşsun ha kilisede.
Aşk defterine yazılmışsa adın;
Cennet cehennem kaygısından sana ne?

b4usleep

• Guest
Ynt: ilhan iremde progressive bence
« Reply #1 on: Mart 17, 2010, 10:32:05 ÖÖ »
Herkes evet Herkes progresif. Türkiyede progresif olmayan yok.  :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: İlhan İrem
« Reply #2 on: Mart 17, 2010, 10:13:50 ÖS »
İlhan irem'in müziğinde, sanatçının erken romantik dönemleri sonrasında 80'lerin başından itibaren Progresif Rock tarzından çok etkilendiği için bu tarzın etkileri doğal olarak görülmektedir. Bu etkilerin en fazla görüleceği kayıtlar, ' Pencere, Köprü, Ve Ötesi, albümleridir. roland arkadaşımızın 'her şeye progresif denirmi?' şeklinde algıladığım ironik yaklaşımı sayesinde, -neye niyet neye kısmet- ufak bir müdahele ile forumda eksikliği duyulan İlhan İrem adına bir başlık açılmış oldu. Bundan sonrasında ister ilhan İrem ile ilgili konuşmak, ister ilk olarak ekşi sözlükte tespitine rastladığımız -ota boka progresif rock diyen zihniyet'in acıklı halini tartışmak için ayrı bir başlık açmak sizin terchinize kalmış.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: İlhan İrem
« Reply #3 on: Mart 27, 2010, 12:29:50 ÖS »
bu müzisyen türkiye'de senfonik rock oluşumuna katkıda bulunan en önemli isimlerden biri bence. ilhan irem hakkında atıp tutanlara "koridor" albümünü dinlemelerini öneririm. herkese herşeye progresif deniliyor bu doğru ama ilhan irem başlığında bu konunun tartışılmaya açılması bile saçma. kendisinin şarkıları dinlendiğinde röportajları okunduğunda bu sanatçının kökenleri nereden gelmiş müziğinin kökleri nerededir ve hangi sentezleri uygulamıştır bu çok açık belli olmaktadır. eğer dinleyici zaten bunu yakalayamamışsa ve üstünkörü dinliyorsa doğal olarak hakkında net bir düşünce elde edemez.
« Last Edit: Mart 27, 2010, 12:35:32 ÖS by enchant »
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE