Author Topic: Efsane Plakçılar  (Read 27974 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Efsane Plakçılar
« Reply #15 on: Ocak 03, 2011, 12:24:49 ÖÖ »
bu plak mephisto'ya falan gelir mi acaba?
Mephisto, plak kataloğuna önem veren bir firma, bu plağın onlara gelmesi lazım ama benimki bir tahmin. Ben D&R'a gelecek ürünler arasında bu plağı gördüm. Bir de D&R'lerden araştır istersen.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #16 on: Ocak 03, 2011, 12:43:18 ÖÖ »
Plak bir yana da mephisto gerçekten güzel bir mağaza. Hele ki online alışverişlerde D&R'dan çok daha ucuza kapatabiliyorsunuz. Siparişin ertesi günü de kargo kapınızda. Dört albümde 16 lira kar ettiriyor online alışveriş.

Plak bir yana dedik de Pikapla uğraştığım zamanlar bakınıyordum D&R'da hiç plak bulamamıştım. Mephisto'da vardı. Bir tek King Crimson albümü bulamadılar ya bana, alacakları olsun!

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #17 on: Ocak 03, 2011, 12:50:54 ÖÖ »
Bu mephisto'yu öğrenmemiz iyi oldu. online alışverişte çok işimize yarayacak ;)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: Ocak 03, 2011, 12:55:17 ÖÖ »
bu plak mephisto'ya falan gelir mi acaba?
Mephisto, plak kataloğuna önem veren bir firma, bu plağın onlara gelmesi lazım ama benimki bir tahmin. Ben D&R'a gelecek ürünler arasında bu plağı gördüm. Bir de D&R'lerden araştır istersen.

tamam oraya da bakacağım. teşekkürler.

mephisto istanbul'daki müzik marketler arasında çeşitlilik açısından en iyisi bence. d&r yanında solda sıfır. hatta ankara'daki dost bile ...
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: Ocak 03, 2011, 01:04:43 ÖÖ »

mephisto istanbul'daki müzik marketler arasında çeşitlilik açısından en iyisi bence. d&r yanında solda sıfır. hatta ankara'daki dost bile ...
Doğrudur. Beyoğlu, Mephisto'da ki o müthiş müzik back-archive'ini yaratan, -bilen bilir- 90'lı yılların başında S. Tahsin Ünlü editörlüğünde " Rock dünyası" isimli fanzin-dergi'nin kadrosunda yer alan, müziklerin efendisi :) saygı duyduğum bir ağbim şu anda D&R müzik bölümünün organizasyon kadrosunda. Kendisini tanımak büyük bir keyif benim için... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #20 on: Ocak 03, 2011, 01:57:02 ÖÖ »
Bu mephisto'yu öğrenmemiz iyi oldu. online alışverişte çok işimize yarayacak ;)

Valla süper. 50 lira üzeri alışverişlerde kargo da bedava. Daha n'olsun.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: Ocak 05, 2011, 04:03:31 ÖS »
mephisto'ya şubat gibi gidebilicem. zaten adımımı her attığımda içeriden torbalarla çıkıyorum bakalım bu sefer ne olacak. mephisto'da çalışmak bilmem nasıl bir şeydir. orada müzik bölümünde duran arkadaşın yerinde olmak isterdim. fena kıskanıyorum. :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: Ocak 06, 2011, 12:22:18 ÖÖ »
mephisto'ya şubat gibi gidebilicem. zaten adımımı her attığımda içeriden torbalarla çıkıyorum bakalım bu sefer ne olacak. mephisto'da çalışmak bilmem nasıl bir şeydir. orada müzik bölümünde duran arkadaşın yerinde olmak isterdim. fena kıskanıyorum. :)
Bahsettiğin Beyoğlu mephisto ise o bölümde çalışan bir arkadaş, -hadi adını vermiyelim-uzun yıllar başka bir müzik markette birlikte çalıştığımız halen görüştüğüm bir arkadaştır. Şu anda onun ve diğer mağazaların müzik bölümünde çalışan kişilerin kıskanılacak bir tarafı var mı ???... Dışı sizi, içi bizi yakar diyelim...

FRIEDRICH NIETZSCHE

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: Ocak 06, 2011, 12:29:27 ÖÖ »
hep öyle bir mağazanın müzik bölümünde çalışmak istemişimdir. iç dünyası nasıl bilemem ama plaklarla ve cd'lerle gün geçirmek iyidir.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: Ocak 06, 2011, 01:26:36 ÖÖ »
hep öyle bir mağazanın müzik bölümünde çalışmak istemişimdir. iç dünyası nasıl bilemem ama plaklarla ve cd'lerle gün geçirmek iyidir.
Sorun hangi kategori olursa mağazacılığın iç dünyasında, kölelik düzenine yakın çalışma şartlarında. Plak ya da cd romantizmi de durumu kurtarmıyor bir saatten sonra... Neyse mesleki dertler için başka bir başlık açarız artık... :)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #25 on: Eylül 22, 2011, 10:34:33 ÖS »
King Crimson'ın birkaç albümünü edinmeye karar verdiğim epey olmuştu fakat bulabilene aşk olsun. Yurtdışı haricinde edinebilinecek yer var mı? Elden geçirilmiş kayıtları değil, ilk kayıtlarının kopyası olarak.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: Eylül 23, 2011, 02:43:14 ÖÖ »
King Crimson'ın birkaç albümünü edinmeye karar verdiğim epey olmuştu fakat bulabilene aşk olsun. Yurtdışı haricinde edinebilinecek yer var mı? Elden geçirilmiş kayıtları değil, ilk kayıtlarının kopyası olarak.
Beyoğlu mephisto'da bulabilirsin belki...

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #27 on: Eylül 23, 2011, 01:06:41 ÖS »
Her gittigimde sordum fakat hicbir albumu yoktu. Internet sitesinde 70lerden albumu gozukmuyor. Yani gelse bile istedigim albumleri gelmeyecek (kendileri de boyle soyluyor). gittigidiyor'dan bakmistim bir ara orda da cok pahali. Neye baktigimi tam hatirlamiyorum belki su boxsetlerden olabilir. 100 liraya yakin fiyati vardi.

Amazon'dan siparis versem gumruge takilip daha pahaliya gelmesin. Orda fiyatlar gayet uygun In the court of the crimson king albumu mesela 7 pound. Red albumu yine oyle. Ogrenciye kargo da bedavaymis.

b4usleep

• Guest
« Reply #28 on: Eylül 23, 2011, 01:07:01 ÖS »

"İlk kayıtlarının kopyası olarak" 2011 albümlerini bulabilirsin sanırım :)

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #29 on: Eylül 23, 2011, 01:17:04 ÖS »
O bile yok. Yani ilk kayıtları derken elden geçirilmiş olmasın, yoksa hangi senede basıldığı önemli değil.
« Last Edit: Eylül 23, 2011, 01:19:31 ÖS by marvin »