Author Topic: Eurovision  (Read 3859 times)

b4usleep

• Guest
Eurovision
« on: Mayıs 28, 2010, 11:48:35 ÖÖ »
        Yazacağım şeylerin Eurovision şarkı yarışmasının özü ile pek ilgisi yok, sadece dün akşam yarı finalleri seyrederken epey sinirlendim ve bunları yazmak istedim. Bilindiği gibi bu yarışmayı Türkiye katılmaya başladığından beri, yani 1975 ten beri (35 yıldır!!) televizyondan sunan sadece tek bir isim Bülent Özveren. Bahsetmek istediğim bu kişinin kötü esprileri, donuk ve renksiz sunumu değil. Hiçbir nitelik gerektirmeyen bu işi söz konusu kişiye "iş" olarak edindirdikleri için bunun sorumlularına yıllardır aklımın bir köşesinde  kızıp dururken dün akşam bardak taştı.

Öncelikle Bülent bey 1. yarı finalde Malta'yı temsil eden şarkıcı için "Etine dolgun" tanımlamasını kullanınca şöyle bir irkildim. Bu ayıp birşeydi. Ama dün akşam 2. yarı finalde Ermenistan'ın şarkısı için söyledikleri beni gerçekten  çok sinirlendirdi.  Şöyle buyurdu Eurovision uzmanı sunucumuz. "Şarkıda anavatana duyduğu özlemi anlatıyor, hangi anavatansa artık". Bu uluslararası bir ayıptır ve bana sorarsanız Bülent bey özünü artık başka şeylere vermelidir. Kendisi Malta ve Ermenistan televizyonlarında aşağıda yazacağım şekilde "eleştirilmeyi" hak etmiştir.

Malta: Türkiye yıllardır Eurovision'a kel sunucu gönderiyor.
        Ermenistan :  Bizim şarkımız için şöyle şöyle diyen Türkiye'nin sunucusu Bülent Özveren yada ne verense artık!!  
« Last Edit: Mayıs 28, 2010, 03:46:39 ÖS by b4usleep »