Poll

Kupayı Kim Alır?

Almanya
3 (37.5%)
Arjantin
2 (25%)
Brezilya
0 (0%)
Gana
0 (0%)
Hollanda
1 (12.5%)
İspanya
0 (0%)
Paraguay
0 (0%)
Uruguay
2 (25%)

Total Members Voted: 3

Oylama kapandı: Temmuz 11, 2010, 03:43:54 ÖS

Author Topic: 2010 Dünya Kupası  (Read 21790 times)

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: 2010 Dünya Kupası
« Reply #30 on: Temmuz 12, 2010, 05:00:18 ÖS »
Maçın başında biraz çirkef başladı Hollanda ben de şaşırdım. Ne İspanya pas yapabildi ne Hollanda futbolunu oynayabildi. Hele De Jong hakikaten insanlık dışı bir hareket yaptı. Robben saç baş yoldurdu iki benzer pozisyonda. Ramos'un kaçırdığı kafa vuruşu da öyle. Ama çirkeflikleri yüzünden İspanya'nın almasına sevindim kupayı. Bir gün biz de görürüz umarım Türkiye'nin dünya kupası kaldırdığını.

b4usleep

• Guest
« Reply #31 on: Temmuz 12, 2010, 05:57:57 ÖS »
        Türkiye'nin Dünya Kupasını bir gün kaldırması olabilecek bir şey ama  inanın hiç de yakın bir tarih değil. Bakmayın 2002 deki dünya 3.lüğüne ve 2008 deki Avrupa yarı finaline. İlkine eşleşme yardım etti 2.sine ismini koyamayacağımız bir mucize. Herşeyden önce istikrar lazım. Dün dünya kupasını kazanan İspanya ile dişe diş başa baş oynayan takım bir bakıyorsunuz Malta karşısında can derdine düşmüş, Estonya ile berabere kalmış, Ermenistanın bile yendiği Belçikadan 2 maçta 1 puan alabilmiş. Sistem üzerine bu kadar atıp tutan spor yazarına, teknik direktöre, futbolcuya , futbol seyircisine sahip Türkiye'nin ne hikmetse ulusal Futbol takımının bir sistemi yoktur. Sahaya çıkıp allah ne verdiyse oynamaktadır. E allahta bazen veriyor bazen vermiyor.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Temmuz 12, 2010, 10:46:39 ÖS »
ispanya'nın kupayı almasına pek sevinmedim.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

b4usleep

• Guest
« Reply #33 on: Temmuz 13, 2010, 12:07:40 ÖÖ »
Geç kaldın, kupayı verdiler :)

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #34 on: Temmuz 13, 2010, 12:17:36 ÖÖ »
        Türkiye'nin Dünya Kupasını bir gün kaldırması olabilecek bir şey ama  inanın hiç de yakın bir tarih değil. Bakmayın 2002 deki dünya 3.lüğüne ve 2008 deki Avrupa yarı finaline. İlkine eşleşme yardım etti 2.sine ismini koyamayacağımız bir mucize. Herşeyden önce istikrar lazım. Dün dünya kupasını kazanan İspanya ile dişe diş başa baş oynayan takım bir bakıyorsunuz Malta karşısında can derdine düşmüş, Estonya ile berabere kalmış, Ermenistanın bile yendiği Belçikadan 2 maçta 1 puan alabilmiş. Sistem üzerine bu kadar atıp tutan spor yazarına, teknik direktöre, futbolcuya , futbol seyircisine sahip Türkiye'nin ne hikmetse ulusal Futbol takımının bir sistemi yoktur. Sahaya çıkıp allah ne verdiyse oynamaktadır. E allahta bazen veriyor bazen vermiyor.

E Türkiye'de böyle spor basını olunca hoca dayanmıyor. Bkz. vicente del bosque, joachim löw, frank rijkaard, luis aragones... gibi. Sistem iyi güzel şey ama oturtulmasına izin verilmiyor sevgili (!) basın tarafından. Ya da sistemi geçtim, herhangi bir oyun şeklini bile oynatmaya engel bu basın. Sürekli olumsuz eleştiri sabır diye bir şey yok.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: Temmuz 13, 2010, 12:34:04 ÖÖ »
Tahmin konusunda, Progturk forum ahalisi olarak bir ahtapot Paul kadar olamadık. dünya kupası sona erdiği şu anlarda hile yapıp çaktırmadan bir iki oy atsaydık İspanyaya, ortaya çıkan anket görüntüsü pek bir tuhaf oldu... ;D En iyisi biz sadece müzik konuşalım, futbol konusunda durumumuz ortada... ;D
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #36 on: Temmuz 13, 2010, 12:37:31 ÖÖ »
Top yuvarlak :D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Temmuz 13, 2010, 12:47:39 ÖÖ »
Onu bırakın da neredeyse İspanyayı ankete bile sokmayacakmışız hale bakın yahu... Yok dayanamıyorum kilitliyeceğim ben bu başlığı... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #38 on: Temmuz 13, 2010, 12:37:11 ÖS »
Finalden önce anketi sıfırlayıp yeniden tahmin almayı aklımdan geçirdim ama zaten 7-8 kişi var ve o kadar geç tepki veriliyor ki anketin hepten boş kalma tehlikesi vardı :). Yaklaşık 45 gün sonra Dünya baketbol şampiyonası var (üstelik Türkiye'de yapılıyor) basketbola merakım futtboldan fazladır eğer başka ilgilenenler varsa bir Basket dünya kupası açalım derim yok kimsenin umurunda değilse ölü bir başlık yaratmayalım.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: Temmuz 13, 2010, 12:44:32 ÖS »
Finalden önce anketi sıfırlayıp yeniden tahmin almayı aklımdan geçirdim ama zaten 7-8 kişi var ve o kadar geç tepki veriliyor ki anketin hepten boş kalma tehlikesi vardı :). Yaklaşık 45 gün sonra Dünya baketbol şampiyonası var (üstelik Türkiye'de yapılıyor) basketbola merakım futtboldan fazladır eğer başka ilgilenenler varsa bir Basket dünya kupası açalım derim yok kimsenin umurunda değilse ölü bir başlık yaratmayalım.
Basketten çok fazla anlamam, koyu taraftarlığım sonucu nba'i değil ama fırsat buldukça basket ligimizde Fenerbahçenin maçlarını takip ederim sadece. Kısacası açılacak başlığa bir şeyler yazabilirim, bu sefer tahminde çuvallamayalım da... :D

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #40 on: Temmuz 13, 2010, 07:45:44 ÖS »
Kupa bitti bir kaç güzel fotoğrafla uğurluyalım

İngiltere'nin almanya maçında verilmeyen gölü, kalecinin bakışı ne kadar güzel yakalanmış.

Forlan'ın Hollanda'ya attığı muhteşem gol

Lugano hayranları için (diğer oyuncu sweinstager)

Fena halde batıl inanç sahibi Uruguay'lı taraftar

3 yaşındaki, kupanın en genç futbolcusu

Daha fazla fotoğraf için http://www.boston.com/bigpicture/2010/07/2010_world_cup_comes_to_a_clos.html