Poll

Şampiyon hangi takım olur

Arjantin
2 (20%)
ABD
2 (20%)
İspanya
1 (10%)
Yunanistan
0 (0%)
Sırbistan
1 (10%)
Litvanya
2 (20%)
Almanya
0 (0%)
Türkiye
2 (20%)

Total Members Voted: 3

Author Topic: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası  (Read 20387 times)

b4usleep

• Guest
Ynt: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası
« Reply #15 on: Ağustos 24, 2010, 06:12:56 ÖS »
        Biri bana Efes Cup finalinde Arjantin'e 4 sayı farkla yenildik dese "vay be aferin bizim çocuklara" derim. Oysa maçı seyrettim ve koskoca maç sadece 18 saniye yüzünden daha doğrusu son 18 saniyedeki akıl almaz hatalardan gitti. Son 18 saniyeye 5 sayı önde girdik. Arjantin bir üçlük attı ve fark 2 sayıya indi.
        Hata 1: Şimdi bizim top çevirmemiz verakibin faul yapmasını beklememiz lazım di mi. O yüzden topu bu gibi durumlar için en güvendiğimiz oyuncuya  aktarıp beklememiz yeterli. O oyuncu Hidayet, fakat o da ne Hido oyun heyecanından topu kaptırsa kimse onu suçlayamaz ama onun yerine 5 saniye hatası yapıyor ve top Arjantin'e geçiyor.
        Hata 2: Bizimkiler o şaşkınlıkta pozisyon almayı unutuyor evet resmen unutuyor. Arjantin öyle kolay bir sayı buluyor ki top oyuna girdikten sonra süre bile işlemiyor. Durum 81-81
        Hata 3: Top bizde hücum için yeterli süre var ama şutumuz basket olmuyor ve maç uzatmaya gidiyor sonra da elden gidiyor. Dünya sıralamasında 1 numarada bulunan takımı yenme fırsatı böylece geri tepiliyor.
Geri tepilen aynı zamanda büyük bir motivasyon ve rakipler için önemli bir göz dağı. Bunun Dünya Kupası final maçının son saniyelerinde olma varyantını düşünemiyorum bile.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: Ağustos 25, 2010, 12:58:00 ÖÖ »
Arjantin maçı'nın son 5 dakikasını ve uzatmaları izledim. Kazanmak üzere olduğumuz maçı elimizle Arjantin'e verdik diyebilirim. Doğal olarak mağlubiyetlerden hiç hoşlanmam ama bu tip 'pisi pisi'ne mağlubiyetlerden ekstradan nefret ediyorum... :(
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #17 on: Ağustos 30, 2010, 02:27:48 ÖÖ »
           Nihayet başladı. Bizimkilerin dün Fildişi Sahili ve bugün Rusya ile maçlarını izledim. Rusya çok kötü oynadı onları bu kadar kolay yenebileceğimizi düşünmezdim. Hidayet'in bu düşük düzeyde oynadığını görmenin benim için üzüntü verici olduğunu söyleyebilirim. Fildişi maçında hiç bir varlık gösterememişti ancak Rusya karşısında ilk 3 periyod daha da kötü oynadı. Neyse ki son periyod düzeldi. Hatta bir ara dışarı giden topu atlayıp çevirerek oyunda tutması ve pozisyonun devamında da 3'lük atması büyük alkış haketti. Umarım Yunanistan karşısında eski Hidayet'in yarısı kadar olsun oynar.

b4usleep

• Guest
« Reply #18 on: Eylül 01, 2010, 01:21:30 ÖÖ »
Ne yaşan söyliyeyim Yunanistanı yeneceğimizi hiç zannetmiyordum. Üstelik Hido yine eski performansının %40'ı kadar oynadı. Fakat Ersan'ın mükemmel oyunu sayesinde yıllar sonra Yunanistanı yenebildik.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: Eylül 01, 2010, 01:33:47 ÖÖ »
Sonsuz tebrikler 12 dev adam...Yunanistan gibi basketbol'da ekol sahibi olmuş bir ülkenin takımını yenmek çok çok büyük bir başarı. Bu başarı da, Ersan'ın inanılmaz oyunu ve başarılı savunmamızın payı büyük. Maç boyunca Yunanistan'ı pek yanımıza yaklaştırmadık ve 3. periyodun sonundan itibaren çözülmelerini sağladık. Bundan sonra yolumuz uzun ve bu yolun sonu dünya kupası olmasa bile Türkiye Basketbol ekolünün yaratılmasının miladı olsun temennileri ile Milli takımımızı sonuna kadar destekliyorum...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #20 on: Eylül 03, 2010, 03:17:17 ÖÖ »
        Yunanistan ve Fransa bugün gruptaki son maçlarını bilerek kaybettiler. Fransa'nın amacına ulaşması için Yeni Zelanda'ya 12 sayı farkla yenilmesi gerekti ve "şansa" tam 12 sayı farkla yenildiler. Son 20 saniyede 3 lük atmakta olan oyuncuya gereksiz bir faul yaparak 1 de serbest atıştan sayı hediye eden Fransız oyuncunun sahte üzüntüsü kamera tarafından yakalandı.  
        Amaç neydi peki? Anlamak zor değil. Yarı finalde Amerika ile eşleşmemek. Ama bu sportmenliğe pek uygun düşmeyen mağlubiyetlerin neticesi ne oldu. Bana sorarsanız daha kötü oldu. Yunaistan İspanya ile Fransa ise bizle eşleşti. Bana sorarsanız her iki takım da elenecek.
« Last Edit: Eylül 03, 2010, 03:19:18 ÖÖ by b4usleep »

b4usleep

• Guest
« Reply #21 on: Eylül 06, 2010, 10:02:46 ÖS »
Yunanistan da Fransa da elendi işte. Çok da iyi oldu

b4usleep

• Guest
« Reply #22 on: Eylül 08, 2010, 02:03:56 ÖÖ »
        Türkiye Belçika maçı oynanırken aynı anda Arjantin- Brezilya basketbol maçı oynanıyordu. Futbolda olduğu gibi basketbolda da başarılı olan iki ezeli rakibin maçını seyretmeyi tercih ettim. İnanılmaz zevkli geçti. Hiç başından sonuna kadar skorun bu kadar dengede gittiği bir maç izlemeiştim. Kıl payı Arjantin kazandı.
        Bu arada maç içinde 2 molada Türkiye maçına baktım her iki bakışımda da Belçika gol atınca maça bir daha dönmeyerek 3. Belçika golünü önlemiş oldum.

b4usleep

• Guest
« Reply #23 on: Eylül 09, 2010, 02:12:00 ÖÖ »
        Ne yalan söyliyeyim Slovenya'dan çok çekiniyordum. Kazansak bile 1 bilemedin 2 sayı farkla alırız diye düşünüyordum. Peh, maçı 27 sayı farkla aldık. Grup maçlarında Brezilya ve Hırvatistanı yenen Slovenya'yı Amerika bile 22 sayı farkla yendi.  Aferin bizim çocuklara.
        Finalde Karşımıza Amerika çıkarsa yenebileceğimizi düşünmüyorum, ama Arjantin'i yenebiliriz. Tabi önce Sırbistan'ı geçmeli. Kazanmaya alıştık işte bozmayın çocuklar. 

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #24 on: Eylül 09, 2010, 12:40:16 ÖS »
        Ne yalan söyliyeyim Slovenya'dan çok çekiniyordum. Kazansak bile 1 bilemedin 2 sayı farkla alırız diye düşünüyordum. Peh, maçı 27 sayı farkla aldık. Grup maçlarında Brezilya ve Hırvatistanı yenen Slovenya'yı Amerika bile 22 sayı farkla yendi.  Aferin bizim çocuklara.
        Finalde Karşımıza Amerika çıkarsa yenebileceğimizi düşünmüyorum, ama Arjantin'i yenebiliriz. Tabi önce Sırbistan'ı geçmeli. Kazanmaya alıştık işte bozmayın çocuklar. 

Seyirci desteğiyle neden olmasın?

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: Eylül 09, 2010, 07:22:24 ÖS »
Basketbol milli takımımıza Can Yücel'in dizeleriyle sesleniyorum;

Aşkolsun size çocuklar, aşkolsun...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #26 on: Eylül 09, 2010, 11:57:23 ÖS »
        Litvanya'nın Arjantin'i yenmesi olası bir durum ancak eze eze yenmesi büyük sürpriz. Arjantin 3. peiyoda geldiğinde 0/11 üçlükle oynuyordu sonradan 1-2 tane atabildiler ancak Litvanya atmaya devam etti.

İşin ilginç yanı gruplarını 1. bitiren 4 takım yarı finalde. İçlerinde tek mağlubiyeti olan Sırbistan

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #27 on: Eylül 12, 2010, 12:39:52 ÖÖ »
Türkiye finalde :) Vay bee...

b4usleep

• Guest
« Reply #28 on: Eylül 12, 2010, 03:12:38 ÖÖ »
        Türkiye - Sırbistan maçını izlememiş olanınız varsa çok yazık olmuş derim ama izlemek de çok yıpratıcı idi. Hiç anlamadığım şey bu kadar kötü oynarken bu kadar iyi oynayan bir takımı nasıl yenebildiğimizdir. Her zaman doğruları yapmak yeterli olmuyor işte. Bazen rastlantılar kötüyü iyiye çevirebiliyor. Alın işte örnek 4.5 saniye kala Hidayet topu kaybeder gibi oluyor. Böyle olmasa yani kaybeder gibi olmasa ve devam edip topu kullansa belki de sayı yapamayacak. Ama şöyle bir sendeliyor işte Kerem kolunu uzatıp topu alıyor ve boş turnikeyi atıyor. Seyrederken ne olduğunu anlamaz bir şekilde "Attı" "Attı" diye zıplarken buldum kendimi. Bitime 0.5 saniye kalmış. Bu noktada Sırp koçun Basketbol dehasına hayran olmamak mümkün değil. 0.5 saniyede basket olur mu? Oluyordu işte. Öyle bir oyun çizdi ki ivkoviç Semih'in mucize bloğu olmasa şimdi 0.5 saniye kala kaçan finalin yasını tutuyor olacaktık. Bravo Semih. Bu çocuk oyununu çok geliştirdi NBA de kalıcı olacağı muhakkak.
        Hernekadar pota altında hem hücumda hem savunmada çok etkili olsa da Ömer Aşığa çok kızıyorum. Düşünün tam 11 serbest atışı kaçırdı adam yahu. Bunun hiç olmazsa yarısını atsa maçı rahat rahat alacaktık. Ersan da berbat oynadı Sinan da ama Ender Aslana teşekkür etmeden geçmemek lazım. 7-8 sayı gerideyken attığı üçlüklerle bizim maçtan kopmamıza engel oldu.
        Final maçı ne olur? Çok önemli değil Amerikaya yenilmek çok da kaygılanılacak birşey değil. Baketbol zaten onların anadili. Şimdiye kadar Brezilya dışında onları zorlayan takım olmadı. Bence en iyisi rahat rahat korkmadan oynamak. Üçlük oranı en düşük takımlardan biri olan Amerika karşısında iyi bir üçlük yüzdesi yakalarsak NBA oyuncularının hiç alışık olmadığı alan savunması ile onları şaşırtıp maçı farklı kazanmak bile mümkün. Kaybedersek ne gam her zaman olduğu gibi 2.likle övüneceğiz :)

« Last Edit: Eylül 12, 2010, 03:23:50 ÖÖ by b4usleep »

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: Eylül 12, 2010, 03:19:53 ÖÖ »
Kelimelerin bittiği yerdeyim.... Maçın stresiyle harap olup bitap düşmüş bünyeden helal olsun haykırışlarından başka bir şey çıkmıyor artık... :D

FRIEDRICH NIETZSCHE