Poll

Şampiyon hangi takım olur

Arjantin
2 (20%)
ABD
2 (20%)
İspanya
1 (10%)
Yunanistan
0 (0%)
Sırbistan
1 (10%)
Litvanya
2 (20%)
Almanya
0 (0%)
Türkiye
2 (20%)

Total Members Voted: 3

Author Topic: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası  (Read 20724 times)

b4usleep

• Guest
Ynt: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası
« Reply #30 on: Eylül 12, 2010, 03:59:06 ÖÖ »

http://www.fibatv.com/page/Video/0,,12805~1648297,00.html

Maçın son 20 saniyesini seyredin ve Semih'in hem hücumda hem savunmada nasıl devleştiğine (zaten dev) şahit olun.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #31 on: Eylül 12, 2010, 11:34:22 ÖÖ »
Sırplar, maçı hakemler yüzünden kaybettikleri hakkında ileri geri konuşuyorlarmış. 0.5 saniye kalmışken bir 0.5 saniye daha istemek nasıl bir manyaklıktır diye halen düşünmekteyim. Bu maç zaten basketbol maçından çok Sırbıstan'ın milliyetçilik duygularının her zamanki gibi kabarık olmasından dolayı normalden sert geçen bir maç olmuştur her Sırbıstan maçında olduğu gibi. Neyse bu sevincimizin önüne geçmesin.

Şimdi çok sevinmemek lazım. ABD akıllı oynarsak yenemeyeceğimiz bir takım değil. Şu ruhla hele...

İlk kez oy kullandım bu sabah. Akşam hem artık çıkması gereken, çıkmazsa ülkeyi terk edeceğimiz, dört gözle beklediğimiz Referandum sonucu çıkar, hem de Türkiye şampiyon olursa değmeğin keyfimize.

Bayraklar hazır, bekliyoruz.
« Last Edit: Eylül 12, 2010, 05:31:04 ÖS by marvin »

b4usleep

• Guest
« Reply #32 on: Eylül 12, 2010, 08:44:19 ÖS »
Sırplar, maçı hakemler yüzünden kaybettikleri hakkında ileri geri konuşuyorlarmış. 0.5 saniye kalmışken bir 0.5 saniye daha istemek nasıl bir manyaklıktır diye halen düşünmekteyim. Bu maç zaten basketbol maçından çok Sırbıstan'ın milliyetçilik duygularının her zamanki gibi kabarık olmasından dolayı normalden sert geçen bir maç olmuştur her Sırbıstan maçında olduğu gibi. Neyse bu sevincimizin önüne geçmesin.

Şimdi çok sevinmemek lazım. ABD akıllı oynarsak yenemeyeceğimiz bir takım değil. Şu ruhla hele...

İlk kez oy kullandım bu sabah. Akşam hem artık çıkması gereken, çıkmazsa ülkeyi terk edeceğimiz, dört gözle beklediğimiz Referandum sonucu çıkar, hem de Türkiye şampiyon olursa değmeğin keyfimize.

Bayraklar hazır, bekliyoruz.

Sırplar'ın hakemden şikayet etmesi doğal. Onlar hakem yardımına hep alışık olduklarından dün akşam bu yardımı çok aradılarsa da bulamadılar. 2002 yılındaki dünya kupası finalinde Arjantini en az 7-8 hatalı (muhtemelen taraflı) hakem kararı ile yendiklerini (o zaman isimleri Sırbistan - Karadağ idi) hiç kimse unutmadı. Bunu söylemekten çok hoşlanmamakla beraber Sırplar (genetik olarak) öfkeli bir millet. Ayrıca miiliyetçi duyguları çok yüksek ve özellikle (Tarihsel nedenlerden dolayı) Türklere karşı nefrret dolular. Bu anlamda Yunanlardan daha beter olduklarını söyleyebilirim. Ben kendi hesabıma hiçbir milliyete karşı nefret duygusu beslemediğimi eklemek isterim.

ABD yi yenmek kağıt üzerinde hiç kolay değil ama hiç bir spor karşılaşması kağıt üzerinde oynanmıyor. Psikoloji herşeydir. Onlar Basketbol sihirbazı bir geleneğin oyuncuları ama psikolojik baskıya da dayanıklılar mı onu göreceğiz. Dedim ya iyi bir üçlük yüzdesi ve kuvvetli alan savunması ile bu iş imkansız değil. Ayrıca ABD'nin ayakları da yere çok sağlam basmıyor.

Bu arada referandum sonucu ne olursa olsun memlekti bırakıp gidecek bir durum yok. Ama ne yazık ki  ben bunu yazarken durum 60-40 evetçilerin lehineydi.

b4usleep

• Guest
« Reply #33 on: Eylül 12, 2010, 09:43:03 ÖS »
        Ne zamandır aklımda ama eklemeyi unutuyorum. Sırbistan maçından hemen sonra yayıncı kuruluş NTV nin tutumunu eleştiriyorum. Maç bittikten sonra herkes heyecanlı yerinde duramıyor sayın NTV yöneticisi kimi konuşturuyor dersiniz (Büyük bir Televizyonculuk olayı olarak) GS nin yeni transferi Misimoviç. Haydaa adam basketbolcu değil, Sırp değil. Yani ne alakası var, ne söylemesini bekliyorsunuz? Neden bunu beğeneceğimizi bekliyorsunuz? Hadi o gitti yerine kim(ler) geldi? Basketbolcuların eşleri. Yine bir haydaaaa. Yani magazin ucuzlaşması eğilimini anlıyorum (hayır gerekli bulmuyorum, onaylamıyorum sadece anlıyorum) ama sıcağı sıcağına maçın hemen ardından ben Hidayet'in, Kerem'in karısını neden görmek istiyeyim, ne söyleyecek allah aşkına? Bırakın İboyla, Murat Didin konuşsun, ne bileyim Kaan Şişman beyi çağırın, Erman Kunter, Efe Aydan yok olmadı Sinan Güleri'in babası Necati'yi o da olmadı Harun Erdenay'ın babası Kemal'i getirin. Bak ne güzel akıl ettim Mehmet Okur'a telefonla bağlanın 2 satır konuşturun  ama Hidayetin karısının bilmem kimin çocuğunun en büyük Türkiye demesinin en azından zamanlaması yanlış.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Eylül 13, 2010, 03:19:08 ÖÖ »
Amerikalılar'ın basketbol ötesi bir şeyler oynaması ve dünyanın biz de dahil olmak üzere kalan kısmının bu durumla başa çıkmasının imkansıza yakın bir ihtimalde bulunmasından dolayı normal bir sonuç ile karşı karşıya kaldık...

Canınız sağolsun çocuklar, bize yaşattığınız sonsuz mutluluk için sonsuz teşekkürler... 
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #35 on: Eylül 13, 2010, 09:30:10 ÖÖ »
        ABD'nin Kobe Bryant, Lebron James, Dwight Howart'lı bir kadroyla gelmiş olma ihtimalini  düşünemiyorum bile. Bu haliyle dahi nerenizi yırtsanız yenemeyeceğiniz bir takım. Bizimkilere gelince kocaman bir aferini çoktan hakettiler. Dünya şampiyonası finali oynamak belki de bir daha yakalanabilecek bir başarı bile değil. Ancak Avrupa şampiyonluğu hiç ulaşılmaz gibi görünmüyor.

b4usleep

• Guest
« Reply #36 on: Eylül 13, 2010, 07:55:56 ÖS »
        Hidayet'in hem Slovenya hem de Sırbistan maçından sonra yaptığı "bize para verin" çağrısını yakışıksız buluyorum.
Ayrıca takıma bugün verilen 28 milyon lira haketmedikleri bir para değil ancak bizim gibi bir ülke için çok para. Üstelik bu parayı kim ödeyecek dersiniz?

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #37 on: Eylül 13, 2010, 08:33:02 ÖS »
        Hidayet'in hem Slovenya hem de Sırbistan maçından sonra yaptığı "bize para verin" çağrısını yakışıksız buluyorum.
Ayrıca takıma bugün verilen 28 milyon lira haketmedikleri bir para değil ancak bizim gibi bir ülke için çok para. Üstelik bu parayı kim ödeyecek dersiniz?

Vergi vergi vergi.

Porcupine Tree

• Guest