Author Topic: Yes  (Read 144141 times)

beat

• View Profile
Ynt: Yes
« Reply #300 on: Ağustos 30, 2012, 12:48:26 ÖÖ »
Drama'dana sonra bir ara vereceğim zaten. Yes'ten sonraki grubu daha tam belirlemedim kafamda ama birkaç tane isim var tabi kafamda. Yine daha önceden dinlediğim, beğendiğim ama tüm albümlerini dinlemediğim bir grup olacak. Ve onun yanındada bir blues grubu olacak tabiki ;)

VDGG olabilir mi acaba bir sonraki için adaylardan biri? ;)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #301 on: Ağustos 30, 2012, 02:13:53 ÖÖ »
Drama'dana sonra bir ara vereceğim zaten. Yes'ten sonraki grubu daha tam belirlemedim kafamda ama birkaç tane isim var tabi kafamda. Yine daha önceden dinlediğim, beğendiğim ama tüm albümlerini dinlemediğim bir grup olacak. Ve onun yanındada bir blues grubu olacak tabiki ;)

Olabilir tabi beat ;) Aklımda şuan için VDGG, KC, Genesis var.Sıradan gideriz olmazsa :)

beat

• View Profile
« Reply #302 on: Ağustos 30, 2012, 04:10:22 ÖÖ »

Olabilir tabi beat ;) Aklımda şuan için VDGG, KC, Genesis var.Sıradan gideriz olmazsa :)

Gerçi önce Genesis yapsan daha iyi olabilir sevgili metafiz ;)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #303 on: Ağustos 30, 2012, 01:36:42 ÖS »

Gerçi önce Genesis yapsan daha iyi olabilir sevgili metafiz ;)

Genesis'i sadece Gabriel dönemini ayrıntılı bir şekilde dinlemiştim. Diğerlerine hiç şans vermemiştim. Bu sefer deneyeceğim Gabriel sonrası albümlerin birkaçını. Eğer yine sarmazsa yapacak birşey yok artık :) Evet prog grubu belli oldu :)

Dün bir kez dinledim Drama'yı uyumadan önce. Şimdide dinliyorum. Kadroya ne olmuş öyle ya çorba olmuş iyice ;D Büyük bir ihtimalle Drama'yı bir kere daha dinledikten sonra Yes macerası sona erecek. Daha doğrusu The Yes Album, CTTE, Fragile, Relayer, Going For The One duraklarına ara ara mutlaka uğrayacağım. Şimdilik direksiyonu bir süreliğine Genesis'e kırıyorum.

Şuanda benim için Yes albüm sıralaması şu şekilde (Drama'ya kadar)

Close To The Edge
Fragile
The Yes Album
Relayer
Going For The One

Diğerleride sonlarda bir yerlerde, sıraya koyamadım. Konser albümlerinden de sadece ikisini dinledim. Yessongs ve Yesshows. İkiside birbirininden güzel ama Yessongs daha öncelikli benim için.

Dün akşam Symphonic Live konserinin yarısı izledim, birazdan diğer yarısını izleyeceğim.izlediğim kadarıyla sadece eski parçaları güzel çalmışlar ama Anderson bazı yerleri gerçekten berbat söylemiş. Yani o eski duyguyu hiç göremedim. Aklıma ilk gelen The Gates of Delirium parçası, sonlara doğru Soon, oh soon the light kısmı zaten can alıcı noktalardan biriyken orayı hiçte güzel söyleyememiş. Yani bilmiyorum belki kulaklarımda yanlış duymuş olabilir. Hatta eğer yorumuma katılıyorsanız, üzerinden yaklaşık 30 sene geçmiş Relayer çıkalı, bu durum normalde olabilir.

Şimdi düşünüyorumda, iyikide Yes'e bir şans daha vermişim. Şuanda favori gruplarımın arasında. Fragile ve CTTE uzun yıllar ilk dinlediğim heyecanla hep başucumda duracak. Bu arada bunları yazarken Drama çalıyor bir yandan. Squire'de olmasa albümü kurtaran olmayacak galiba. Birkaç kere daha dinledikten sonra belkide fikrim değişecek ama ilk izlenimlerim bu şekilde Drama için.

b4usleep

• View Profile
    • Email
« Reply #304 on: Mart 28, 2014, 08:48:32 ÖS »

Çocuklar biraz yaşlanmışsınız galiba. Bırakma zamanı gelmiş sanki.

b4usleep

• View Profile
    • Email
« Reply #305 on: Nisan 24, 2014, 09:14:23 ÖS »
Eski bir Yes videosu meraklısı ilginç bulacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=W10qiXqlvo8

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #306 on: Temmuz 09, 2014, 10:51:03 ÖS »
Yes fanlarına göre son albüm bir hayli kötüymüş...ama kötü Yes albümlerini seven biri olarak bu yorum bana iyi geldi açıkcası...:-)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• View Profile
    • Email
« Reply #307 on: Temmuz 11, 2014, 12:07:27 ÖS »
Yes fanlarına göre son albüm bir hayli kötüymüş...ama kötü Yes albümlerini seven biri olarak bu yorum bana iyi geldi açıkcası...:-)

Bu bakımdan en sevdiğiniz Yes albümü hangisi acaba? :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #308 on: Temmuz 11, 2014, 07:48:05 ÖS »

Bu bakımdan en sevdiğiniz Yes albümü hangisi acaba? :)
Fly From Here...:-)

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #309 on: Haziran 30, 2015, 01:56:09 ÖS »
Bas gitarın efendisini kaybettik...Acımız büyük...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• View Profile
    • Email
« Reply #310 on: Haziran 30, 2015, 11:29:48 ÖS »
Yes.