Author Topic: Nemrud  (Read 4917 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Nemrud
« on: Kasım 19, 2010, 01:34:26 ÖÖ »
Bu arkadaşlar "Journey Of The Shaman" isimli albümlerini piyasaya sürdüler. Albüm D&R'ler de 8 tl'ye, yani dandirik yerli piyasa popidik albümlerinin neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Sizleri memleket Progresif Rock'ına "hep destek tam destek" sloganıyla ( Evet yine Fenerbahçeme gönderme yaptım, ne olmuş... ;D) bu albümü edinmeye davet ediyorum...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
Ynt: Nemrud
« Reply #1 on: Kasım 26, 2010, 01:20:43 ÖÖ »
albüm geçtiğimiz hafta aldım ve epey dinledim.öncesinde myspace sayfalarından da takip ediyordum.çok samimi ve emek verilmiş bir iş çıkartmışlar ortaya..özellikle eski kuşak prog rock severler için güzel etkileşimleri de barındıran bir albüm yapmışlar.umarım devamını getirebilirler.hatta 15 aralık'da istanbul'da konser verecekler,oradaki arkadaşlar fırsat bulabilirlerse umarım gidebilirler.bu tarz grupların biraz da destek aldıkları daha da iyi yerlere gelebileceklerine inanıyorum.ben etrafımda bu tarz müzikleri dinleyen arkadaşlarıma da albümü almalarını öneriyorum..
takipteyiz..

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Kasım 26, 2010, 02:16:06 ÖÖ »
Şu anda büyük hayranlıkları sonucu Eloy'un yerli imitasyonu olma durumundalar-ki bu durum ilerleyen zaman ile birlikte büyük işler yapan yerli yabancı her grubun başına gelebilen doğal bir durumdur- ama zamanla kendi seslerini bulacaklarına inanıyorum, takipte olmakta fayda var...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #3 on: Kasım 26, 2010, 11:16:24 ÖÖ »
imitasyon biraz ağır olur sanki,ya da ben duygusal davranıyor da olabilirim :))
devamını getirmeleri derken aslında söylemek istediğim oydu,çok daha iyi şeyler yapabilme potansiyeline sahip oldukları ortada..işte biraz da onun için 'takipteyiz'..

Land of nobody

• View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Kasım 07, 2011, 05:07:21 ÖS »
iyi bir klavyeciyle uçuşa geçecekler gibi geliyor bana.  Manfred yahut detlev tam uyardı tarzlarına

capcrio

• View Profile
« Reply #5 on: Ocak 16, 2012, 02:19:09 ÖÖ »
Albümü aldım, yaptıkları iş bence Türkiye'de progressive rock adına iyi bir çalışma olmuş. Bu tür gruplar arttıkça, bu ülkede progressive rock türü insanların daha da dikkatini çekecektir. Bence burada daha da önemlisi albümlerinin Fransız şirket olan Musea Records'tan çıkıp 30 ülkede satışa çıkmış olması.

Sound olarak kişisel görüşüm ise bas ve davul tonları 70ler tarzına yakın olabilirmiş. Başarılar diliyorum.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: Ocak 16, 2012, 11:31:52 ÖÖ »
albümde her türk grubunun üzerinde taşıdığı ton problemleri fazla. şarkılar çok iyi olmasına rağmen davul tonu çok modern kaçmış. ve son olarakta vokalistin kelime telaffuzları daha da iyi olabilir o yüzden çok fazla dinleyemiyorum. klavye tonları eloy'un kullandığı cinsten olmuş. eğer bunlar size çok önemli gelmeyecekse albümü defalarca dinleyip sevebilirsiniz. bütün hepsinin dışında müzik adına türk progresif rock müziği adına ümit verici gelişmelerden birisi ancak böyle projelerin ardı arkası gelmiyor diyerekten ilerisi için daha da iyi çalışmalar beklediğimizi belirtelim.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

capcrio

• View Profile
« Reply #7 on: Ocak 16, 2012, 05:42:45 ÖS »
bütün hepsinin dışında müzik adına türk progresif rock müziği adına ümit verici gelişmelerden birisi ancak böyle projelerin ardı arkası gelmiyor diyerekten ilerisi için daha da iyi çalışmalar beklediğimizi belirtelim.

Buna katılıyorum, Bu tür çalışmaların arkası pek gelmiyor. Bence bu, bu tarz müzikle uğraşanların birçoğunun asıl işinin müzik olmamasından kaynaklanıyor. Müzikten karnı doyanlar bu ülkede bu müzik tarzıyla pek uğraşmazlar çünkü ticari başarı olarak diğer tarzlara oranla oldukça aşağıda. Nemrud elemanlarının da bankacı olduklarını okumuştum.