Author Topic: MP3 Çalarlar  (Read 120198 times)

metafiz

• View Profile
    • Email
MP3 Çalarlar
« on: Aralık 20, 2010, 02:16:00 ÖÖ »
Arkadaşlar yaklaşık 5-6 senedir kullandığım Sony NW-E002 isimli mp3 çalarım ömrünü tüketti.USB'den şarj edince bir türlü dolu ibaresi gelmez oldu. Sürekli doluyor görünüyor. Uzun bir süre sonra çıkarıp baktığımda ise dakikalar içinde şarjı bitip kapanıyor. Böyle bir durumla karşılaşan yada bir önerisi olan var mı? Eğer artık o işe yaramaz at gitsin derseniz ne alınır sizce?Hafızasının öyle çok büyük olmasına gerek yok. En fazla 2GB bile olsa yeter. Çünkü şuan artık kullanamadığım sony bile 512MB idi :) Ben bu kullandığım Sony'nin ses kalitesinden memnundum. Şimdiki çıkanların ses kalitesi nasıldır bilemiyorum. Diğer markalardanda birtek Creative bana yakın geliyor. Uzun lafın kısası sizlerden mp3 çalar tavsiyesi istiyorum :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: MP3 Çalarlar
« Reply #1 on: Aralık 20, 2010, 03:22:42 ÖÖ »
Ben tavsiye olarak, Creative der, sonrada sosyal duyarlılık numarası çekip: Korsana Hayır!!! sloganı atar başlıktan uzaklaşırım... ;D
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #2 on: Aralık 20, 2010, 10:45:54 ÖÖ »
E aynısından bir tane daha al. 5-6 sene kullandıysan bu gayet iyi bir süre. Ben mp3 çalar olarak cep telefonumu kullanıyorum, onu nasıl olsa yanımızda taşıyoruz bir de ayrıca mp3 player taşımamak için.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Aralık 20, 2010, 12:13:17 ÖS »
Creative'ler ilgimi çekiyor aslında. Belki Creative alırım.Aslında MUVO T200 diye bir model var ama internette pek göremedim.Aynı mp3 çalardanda alamam çünkü üretimi durmuş. Ona benzer modeller var ama ses kalitesi ne kadar iyi olur bilmiyorum. Bu konda biraz takıntılıyım. Cep telefonundan iyi bir mp3 çalar kadar iyi ses alınıyor mu peki?

b4usleep

• Guest
« Reply #4 on: Aralık 20, 2010, 01:40:56 ÖS »
Cep telefonundan alınan sesin kalite açısından bir farkı yok. Bu heralde cep telefonun markası ve modeli ile de ilgili. Ancak şu pabuç büyüklüğündeki ve eski bir araba fiyatındaki I-Phone ve onun benzeri telefonlardan sözetmiyorum. Mütevazı bir samsung'um var öyle ki bir tek çamaşır yıkamıyor. benimkinden artık satılmıyordur ama yeniler de iyidir diye düşünüyorum. Bellek ise sana kalmış mikro bellek kartları bildiğim kadarıyla 4 gb'a kadar izin veriyor. 

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #5 on: Aralık 20, 2010, 04:25:01 ÖS »
Cep telefonundan denedim, sesler istediğim gibi gelmiyor. nokianın 6300 modeli var bende. belkide sizinki kadar iyi birşey değildir. büyük bir ihtimalle sony alacağım yine :)

b4usleep

• Guest
« Reply #6 on: Aralık 20, 2010, 04:28:12 ÖS »
Düşündüğün modelin fiyatı ne mertebede  (ben de hediye alma niyetindeyim de)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: Aralık 20, 2010, 08:59:48 ÖS »
cep telefonundan müzik dinleme taraftarı değilim. zaten iyi ses vermiyorlar. şu son çıkan ipod, sony, philips, creative gibi markaları da boşverin. sadece mp3 çalıcı alacaksanız ya da ses sizin için önemli değilse alın tabii de yok ben flac dinleyeceğim sesi de iyi olsun diyorsanız meizu'nun mp3 çalarları var tavsiyem onlardan alın. ses kalitesi sony'den de ipod'tan da daha iyidir. 4gb'lıkları var 8 gb'lıkları var. bu aletler dünya birincisi marka cowon'ların hemen arkasında geliyor ses kalitesi açısından. bu aletleri next-nextstar uydu firması ithal ediyor. bu uydu alıcılarını satan her mağazaya giderseniz bulabilirsiniz. hepsiburada, gittigidiyor gibi net mağazalarında da satılıyor ama normal büyük marketlerde bulamazsınız. buraya özelliklerini de kopyalıyorum.

MEIZU ARTIK NEXT&NEXTSTAR GARANTİSİ İLE TÜRKİYE’DE !!!

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kasa Modeli : SL (slim-line / ince kasa)
8 GB Dahili Hafıza (SİYAH)
Taşınabilir mükemmel zarif dizayn
Alüminyum kaplama zarif dizaynı ve mükemmel ölçüleri ile yanınızda rahatça dolaştırabileceğiniz taşınabilir üstün yol arkadaşınız
Ergonomik dokunmatik Navigasyon
Dinamik arayüz ile büyük ve canlı TFT-LCD ekran ; 2,4 İnç 260.000 Renk QVGA 320*240
Profesyonel saptialzer ses efektleri , ayarlanabilir EQ modes :POP,Klasik,Rock,Caz,Canlı
WMA,WMA VBR,KAYIPSIZ WMA,OGG,WAV,FLAC,MP3 formatında ses dosyası çalabilme.
Video oynatıcı ( AVI formatına çevirerek )
Oyunlar , Hesap Makinesi , Ajanda ve Kronometre , Saat ayarlama
Resim albümü + Slayt gösterisi : JPEG,BMP,GIF formatlarında
Müzik kütüphanesi , Listeleme ayarları , MTP ve MSC Modları
DRM 10 desteği
36 Saate kadar Pil ömrü (Bu bilgi fabrikada yapılan testlere dayanılarak verilmiştir)
USB 2.0 bağlantı ile çok hızlı müzik , video ve dosya aktarımı
Yüksek kapasite USB hafıza seçenekleri ile ekstra yedek depolama
FM Radyo EQ ve FM kayıt özellikleri
Yüksek kalitede Ses kayıt özelliğine sahip gömülü mikrofon
ID3 desteği ile şarkılarla senkronize şekilde lirik gösterimi
Yazı dosyalarını okuyabilme (TXT)
Çoklu Dil seçeneği
Kaldığı yerden devam etme özelliği
Enerji tasarrufu özelliği : Otomatik kendiliğinden kapanma ve uyku modu
Kilitleme fonksiyonu
İşletim sistemi güncellemeleri
2 Yıl Garanti

PAKET İÇERİĞİ
Next&Meizu Mini Player
Kulaklık
http://www.hepsiburada.com/Liste/nextmeizu-ye-m6-8gb-fm-radyolu-mp3mp4-player-turkce-menu/ProductDetails.aspx?productId=bd49865&categoryId=9181&SKU=BD49865-8GB#Gorseller
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #8 on: Aralık 20, 2010, 11:09:50 ÖS »
Düşündüğün modelin fiyatı ne mertebede  (ben de hediye alma niyetindeyim de)

90-100TL civarında. Belki o kadar bile değildir.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Aralık 20, 2010, 11:15:13 ÖS »
enchant ben mu markayı cidden bilmiyordum. hepsiburadada bilmediğim bir marka diye açıp bakmadım bile başlığa. Ama özellikler çok dikkatimi çekti. Avidir şudur budur özelliklerinden ziyade en çok dikkatimi çeken flac oldu. Bu ciddi anlamda iyi bir özellik. Ama fiyat biraz tuzlu geldi ya, biraz düşünmem gerekecek. Birde boyutları biraz fazla gibi, ince ama en-boy oranı bana fazla geldi. mp3 çalar deyince benim aklıma ufak portatif şeyler geliyor. Ama bu biraz iphone boyutlarında. Karşıdan öyle görünüyor.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: Aralık 20, 2010, 11:30:01 ÖS »
ufak portatif çalarlar iyi ses vermez. dünyanın bu konuda en iyi markası cowon'dur. onun boyutlarına bir bak bir de normal mp3 çalarlarınkine bak arada elbette fark olacak. iyi ses duymak istiyorsan bu gerekli. ha bu alet cebe giriyor merak etme. buradan büyük gözüküyor ama çok ince bu evet yalnız bunu normal halde cep telefonu kılıflarına koyup muhafaza edebilirsin. başka markaya bakma derim. 2 sene garanti. bir kere al tam al. bazı yerlerde fiyat farkı var. next-next star şubelerine de git danış fiyatlarda yardımcı olurlar. valla iyi ses duymak istiyorsan bunu al aksi takdirde sony, philips ve creative bu mp3 çalar piyasasında sınıfta kalıyor. yorumları oku yorumları.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #11 on: Aralık 21, 2010, 12:11:07 ÖÖ »
Bu mp3 çalar kafamı çok kurcaladı. Aslında 4GB olanını alabilirim. Sonuçta ben onda kalkıp film falan hayatta izlemem. Büyük boyutlu olarak ancak flac uzantılı albümler koyarım.Yeterde artar bile Şimdiye kadar 512MB ile idare etmişken 4GB hayli hayli yeter :) enchant valla çok fena girdin aklıma. Ben ne güzel 80-90 TL ile sıyrılacaktım işin içinden :)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: Aralık 21, 2010, 12:35:52 ÖÖ »
ben akla girerim. :)  alınca iyi ki almışım diyeceksin. bunun görüntü kalitesini gör yolda bile film izlettirir sana. 4gb hayli hayli yeter sana. 10-15 tane flac albüm atar dinlersin günlerce. yalnız sana tavsiyem bu aleti alınca kulaklığını da iyi seç. sennheiser'ın fiyatları makul mx serilerinden birisini alırsan (mx260 veya mx370) seni ihya eder. sony bilmem neyin alma. ;D şimdiye kadar dinlediğin tüm albümleri yeniden dinlemeye başlarsın ki üstüne üstlük hiç duymadığın sesler de cabası. al bence. müzisyen-dinleyici birisisin müziği en iyi ve kaliteli şekilde dinlemen gerekir. e yolda da en kalitelisi bu şekilde dinlenir. 80-90 liralık aletleri boşver yolda müzik bununla dinlenir, bunu al aşık olacaksın. ;) ne diyor müslüm baba, dünya tersine dönse de vazgeçmem. :) al al hayırlı olsun bakalım.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: Aralık 21, 2010, 12:40:16 ÖÖ »
Enchant öyle bir anlatıyor ki, cihaz üreticisi firmanın satış-pazarlama departmanı müdürü olduğundan şüphelenmeye başladım vallahi... ;D
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #14 on: Aralık 21, 2010, 12:46:36 ÖÖ »
Enchant öyle bir anlatıyor ki, cihaz üreticisi firmanın satış-pazarlama departmanı müdürü olduğundan şüphelenmeye başladım vallahi... ;D

Valla bende onu düşünmeye başladım artık :D İndirim yapar mısın enchant cihazda :D Hani peşin alsam yüzde kaç yaparsın :D

Şaka bir yana ben bunu düşüneyim en iyisi. hepsiburadada 172 TL görünüyor ama başka yerlerede bakmak lazım. Tanıtım videosunu falan izledim öyle zannettiğim kadar büyük değilmiş. Kredi kartı kadar. Off, iki mp3 çalar yerine bir mp3 çalar alacağız ama inşallah değer. Yorumlarda çok iyi alet için. Bilmiyorum, cidden fena girdin aklıma :)