Author Topic: MP3 Çalarlar  (Read 123709 times)

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: MP3 Çalarlar
« Reply #15 on: Aralık 21, 2010, 12:50:32 ÖÖ »
Sennheiser'ı ben de iyi bilirdim ama ta ki AKG'yi dinleyene kadar.

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #16 on: Aralık 21, 2010, 12:50:56 ÖÖ »
http://reviews.cnet.com/i/tim/20090324/IMG_2568_540x405.JPG

ben geçen yıl 150 liraya bu 4 gb'lıktan almıştım. başına neler gelse de baya dayanıklı çıktı alet. film izlemeyi bekleme fakat radyo, ses kayıt, kullanışlık bakımından iyi baya. ses konusunda aynı şeyi söyleyemiycem. iyi bir kulaklık olmadan pek tatmin etmez. ne kadar duygusal bağım olsada philips'ten uzak durun derim.

b4usleep

• Guest
« Reply #17 on: Aralık 21, 2010, 12:55:52 ÖÖ »
Bu mp3 çalar kafamı çok kurcaladı. Aslında 4GB olanını alabilirim. Sonuçta ben onda kalkıp film falan hayatta izlemem. Büyük boyutlu olarak ancak flac uzantılı albümler koyarım.Yeterde artar bile Şimdiye kadar 512MB ile idare etmişken 4GB hayli hayli yeter :) enchant valla çok fena girdin aklıma. Ben ne güzel 80-90 TL ile sıyrılacaktım işin içinden :)

Ah bu bellek kapasiteleri para gibidir, ne kadar varsa o kadar harcarsın. Bir süre sonra şöyle dediğini duyar gibi oluyorum "yahu ben 512 mb ile geçinip gidiyordum şimdi 4 gb yetmiyor"

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #18 on: Aralık 21, 2010, 01:32:54 ÖÖ »
Bu mp3 çalar kafamı çok kurcaladı. Aslında 4GB olanını alabilirim. Sonuçta ben onda kalkıp film falan hayatta izlemem. Büyük boyutlu olarak ancak flac uzantılı albümler koyarım.Yeterde artar bile Şimdiye kadar 512MB ile idare etmişken 4GB hayli hayli yeter :) enchant valla çok fena girdin aklıma. Ben ne güzel 80-90 TL ile sıyrılacaktım işin içinden :)

Ah bu bellek kapasiteleri para gibidir, ne kadar varsa o kadar harcarsın. Bir süre sonra şöyle dediğini duyar gibi oluyorum "yahu ben 512 mb ile geçinip gidiyordum şimdi 4 gb yetmiyor"

Aynen öyle b4usleep :) İnsanoğlu doyumsuz, maymun iştahlı işte. Bende adım gibi eminim öyle diyeceğimi.Biliyorum çünkü kendimi :)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #19 on: Aralık 21, 2010, 01:35:00 ÖÖ »
http://reviews.cnet.com/i/tim/20090324/IMG_2568_540x405.JPG

ben geçen yıl 150 liraya bu 4 gb'lıktan almıştım. başına neler gelse de baya dayanıklı çıktı alet. film izlemeyi bekleme fakat radyo, ses kayıt, kullanışlık bakımından iyi baya. ses konusunda aynı şeyi söyleyemiycem. iyi bir kulaklık olmadan pek tatmin etmez. ne kadar duygusal bağım olsada philips'ten uzak durun derim.

Teşekkür ederim uyarın için :) İnternette gezinirken philipste seçenklerim arasındaydı, sonra vazgeçtim. Şimdi senin yorumunu okuyunca bir daha yanından bile geçmem :) Ama bu Next çok yattı kafama :)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #20 on: Aralık 21, 2010, 01:35:47 ÖÖ »
Sennheiser'ı ben de iyi bilirdim ama ta ki AKG'yi dinleyene kadar.

Onada bakarım marvin ;) Hele ben şu next'i alayım sonra kulaklığada gelecek sıra :)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: Aralık 21, 2010, 08:00:30 ÖS »
şu an türkiye'deki mp3 çalarları araştırsanız ses konusunda next-meizu üzerine kimse çıkamaz. bu mp3 çalarlarların genel distribütörü olarak yazıyorum ki bulamazsınız. :D tamamiyle çin malıdır ama öyle taklit falan değil. hakiki kaliteli çin mallarından. dünyada bir numara olan cowon'u bunun dışında bırakıyorum tabii türkiye de satan yok ancak dışarıdan getirttiriyorlar.
metafiz, 4gb gayet iyi senin için ve yıllarca seni ihya eder. fiyatları iyice araştır tabii. yalnız yaşadığın şehirdeki next-nextstar mağazalarının sizin şehirdeki şubesine git oradan da fiyat al. resmi sitelerinde var nerede şubeleri olduğu, adresleriyle beraber. ;)

kulaklık konusunda heavy metal dinliyorsanız grado'yu öneririm. akg'ler ise gerçekten çok iyi ses verse de bir süre sonra sony kulaklıklar gibi arızalanıyor arıza uyarısı veriyor. resmi sitelerinde bile eleştirmişler, arıza uyarılarını dile getirmişler. koss diye bir marka var o da çok iyidir fakat rahatlık yok, yani kulaklar yaralanıyor falan. e geriye kalıyor sennheiser. evet, mx serisi bu next-meizu mp3 çalarlarda çok iyi sonuç veriyor.
bir yerden de alıntı yapayım. "bir insan sennheiser ile müzik dinlemeye başladıysa, başka şeylerle (şey bak, senin kulaklık dediğin şeyler, şey onlar.) müzik dinleyemez.
« Last Edit: Aralık 21, 2010, 08:31:47 ÖS by enchant »
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #22 on: Aralık 22, 2010, 01:51:31 ÖÖ »
enchant tüm tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Bu kadar şey yazdığına göre demek var bu alette birşeyler :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: Aralık 22, 2010, 02:52:07 ÖÖ »
enchant tüm tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Bu kadar şey yazdığına göre demek var bu alette birşeyler :)
E, sen de al artık be metafiz... Yoksa, enchant'a ayıp olmasın diye ben gidip alacağım şu cihazı vallahi... :)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: Aralık 22, 2010, 07:24:13 ÖS »
alıp almamak gönlünüze kalmış sonuçta para ile alınıyor. kendinize göre harcamalarınız vardır ona göre bütçenizi ayarlıyorunuz ama kaliteli seslerle müzik dinleyin diye tavsiye ediyoruz yoksa parmaklarımı kıpırdatmam klavyenin tuşlarına basmak için. :)
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #25 on: Aralık 22, 2010, 09:55:35 ÖS »
Tabiki öyle enchant ;) ben araştırmamı yapayım, bayilerede bir bakayım alacağım mutlaka :)

beat

• View Profile
« Reply #26 on: Aralık 24, 2010, 12:39:07 ÖÖ »
şimdi discman varken mp3 player da neymiş dersem çok mu dinozorca olur..olur sanki..benim hala mp3 playerim yok ühühü..

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #27 on: Aralık 24, 2010, 12:47:42 ÖÖ »
Sen ara geçişte kalmışsın beat :) Ben volkmenden direk mp3 çalara atladım :)

beat

• View Profile
« Reply #28 on: Aralık 24, 2010, 03:47:28 ÖS »
seninki de güzelmiş..ben de aslında mp3 player alacağım artık yakınlarda ama başka öncelikler var..şimdilik böyle devam ediyorum..bir de lossless çalan bir taneye ihtiyacım var..şu anda gündemimde değil,herhalde senenin ortalarında falan ancak alabilirim..

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #29 on: Aralık 24, 2010, 09:42:00 ÖS »
seninki de güzelmiş..ben de aslında mp3 player alacağım artık yakınlarda ama başka öncelikler var..şimdilik böyle devam ediyorum..bir de lossless çalan bir taneye ihtiyacım var..şu anda gündemimde değil,herhalde senenin ortalarında falan ancak alabilirim..

Bence enchant'ın tavsiye ettiğinden sende al. Senin istediğin özellikte. Bende bu aralar alamayacak gibiyim. Oralardan internet fiyatının altında bulabilirsen ikimiz birlikte alırız, daha iyi olur ;) Çünkü baktımda burda Nextstar bayiisi yok.