Author Topic: MP3 Çalarlar  (Read 63108 times)

metafiz

• View Profile
    • Email
Ynt: MP3 Çalarlar
« Reply #195 on: Eylül 18, 2012, 09:42:56 ÖS »
Bu mesajı yazdıktan hemen sonra düzeldi :) Dediğim gibi gerçekten çok nazlı bir alet bu :) Her açışımda korkuyorum acaba birşey olacak mı bu sefer diye :)

beat

• View Profile
« Reply #196 on: Eylül 19, 2012, 11:19:33 ÖÖ »
Haklısın çok nazlı bir alet ama ne yapalım işte çekiyoruz kendisini flac hatrına :)
Arka plan teklifin için teşekkür ederim ama ben düz siyah fotoğraf atıp arka planda onu kullanıyorum. Yeşerip reset atıldığında gidiyor, sonra yine ekliyorum gibi bir döngüye girdi :D
İndirilen flac dosyaları tek parça halinde geldiğinde xrecode ile açıyorum ben. Ücretsiz bir program xrecde. Pek çok formatı birbirine çeviriyor aynı zamanda. Ape veya Cue dosyalarını bu programla bölebilirsin. Bizim nazlı meizu da güzel güzel okur onları.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #197 on: Eylül 19, 2012, 12:07:38 ÖS »
Haklısın çok nazlı bir alet ama ne yapalım işte çekiyoruz kendisini flac hatrına :)
Arka plan teklifin için teşekkür ederim ama ben düz siyah fotoğraf atıp arka planda onu kullanıyorum. Yeşerip reset atıldığında gidiyor, sonra yine ekliyorum gibi bir döngüye girdi :D
İndirilen flac dosyaları tek parça halinde geldiğinde xrecode ile açıyorum ben. Ücretsiz bir program xrecde. Pek çok formatı birbirine çeviriyor aynı zamanda. Ape veya Cue dosyalarını bu programla bölebilirsin. Bizim nazlı meizu da güzel güzel okur onları.

Benimde bölmek için kullandığım Medieval CUE Splitter var beat. Format çevirme işinide jetaudio ile yapıyorum. Söylediğin programada bakacağım ;) Ayrıca nadirende olsa bazı albümlerin içinden hiçbir şekilde cue dosyası çıkmıyor. Ama dediğim gibi onunda çözümünü buldum, en iyisi tarayıcı kısmından dinlemek albümleri.

beat

• View Profile
« Reply #198 on: Eylül 19, 2012, 12:20:12 ÖS »
Tarayıcıdan dinlemek derken ne demek istediğini anlayamadım?

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #199 on: Eylül 19, 2012, 12:28:05 ÖS »
Anamenüde tarayıcı diye bir alt menü var. Albümler orada MUSIC klasörüne attığımız hali ile görünüyor. Yani cue dosyası olmasa bile albümün klasördeki ismi ne ise o şekilde görebiliyoruz. Bilinmeyen albüm olarak görünen albümlerde yaşanan karışıklıkta ortadan kalkmış oluyor böylece :) Anamenüdeki müzik alt menüsünden girince cue dosyası bize ne gösteriyorsa onu görüyoruz anladığım kadarıyla.

beat

• View Profile
« Reply #200 on: Eylül 19, 2012, 12:40:03 ÖS »
Evet, şimdi baktım tarayıcı o işe yarıyormuş. Ben hiç problem yaşamadığım için kullanmamıştım :) USB bellek gibi atılan dosyaları gösteriyor sanki. En azından çözmüşsün bir şekilde :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #201 on: Aralık 02, 2012, 02:25:28 ÖS »
Sayfanın başında tavsiye ettiğim Creative'in 4 gb'lık "zen" modelini aldım ama hala özellikle sesin yüksekliği konusunda çok memnun olamadım. Kulaklığı değiştirip bas sesini daha fazla veren bir kulaklık aldım durum nispeten düzeldi ama sonuç yine de tam olarak tatminkar değil. Benim beklentim sesin berraklığından çok volümüymüş demek, eski mp3 çalarım sandisk-sansa'nın kulağımı patlatan gümbür gümbür sesini arıyorum vallahi...

Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #202 on: Aralık 02, 2012, 02:41:52 ÖS »
Sayfanın başında tavsiye ettiğim Creative'in 4 gb'lık "zen" modelini aldım ama hala özellikle sesin yüksekliği konusunda çok memnun olamadım. Kulaklığı değiştirip bas sesini daha fazla veren bir kulaklık aldım durum nispeten düzeldi ama sonuç yine de tam olarak tatminkar değil. Benim beklentim sesin berraklığından çok volümüymüş demek, eski mp3 çalarım sandisk-sansa'nın kulağımı patlatan gümbür gümbür sesini arıyorum vallahi...

Daha iyi olmuş bence böyle. Sesi yüksek veren aletleri bir süre sonra son seste kullanmaya başlayabiliyoruz. Çünkü her bir kademe yükseldiğinde yetmez yetmez deyip son seste kulaklarımıza zarar verebiliyoruz. Ben playerın sesini sınırladım. 40 kademeli Meizular. Ben ise 32'ye kadar çıkabiliyorum en fazla, öyle ayarladım. Bir de sürekli kulakiçi kulaklık kullanmak çok zararlı.

beat

• View Profile
« Reply #203 on: Aralık 04, 2012, 04:59:38 ÖS »
Zamanla alkolün etkilerinin bünyede daha gözle görülür olduğunu görüp daha az içmeye başlamak gibi bir şey sanırım bu sevgili marvin. Ben de o civarlarda kullanabiliyorum, yanlışlıkla sesi sonuna kadar açtığım birkaç defa dışında genellikle % 60-70 civarlarında kullanıyorum sanırım.
seni de meizu'cu yapsaydık gökhan..  ;D ;D

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #204 on: Aralık 04, 2012, 09:19:51 ÖS »
Zamanla alkolün etkilerinin bünyede daha gözle görülür olduğunu görüp daha az içmeye başlamak gibi bir şey sanırım bu sevgili marvin. Ben de o civarlarda kullanabiliyorum, yanlışlıkla sesi sonuna kadar açtığım birkaç defa dışında genellikle % 60-70 civarlarında kullanıyorum sanırım.

Bende söylemiştim ama Gökhan abi nazlı aletlerle uğraşamam dedi ;D ;D

beat

• View Profile
« Reply #205 on: Aralık 04, 2012, 11:38:41 ÖS »

Bende söylemiştim ama Gökhan abi nazlı aletlerle uğraşamam dedi ;D ;D

Çok da haksız sayılmaz biraz nazı var meizu'nun ama çekiliyor işte. Hafif nazlı diyelim ;)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #206 on: Aralık 06, 2012, 04:07:19 ÖÖ »
seni de meizu'cu yapsaydık gökhan..  ;D ;D
artık çok geç be beat son parayı bastık creative'e... O kadar tembel ruhlu bir adamım ki biraz uğraştıran her şeyden direk kaçma moduna giriyorum maaelsef. Mesela şu fındıkkıran sitesine bile önce marvin o kadar uğraştığı halde işlemler gözümde büyüdü aylarca girmedim sonrasında metafizin itelemesi ile girdim vallahi, şimdi keyiften gebermek üzereyim... ;D
« Last Edit: Aralık 06, 2012, 04:30:50 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #207 on: Aralık 08, 2012, 05:40:07 ÖS »

Kesinlikle öyle. Müzik hayatımızın büyük bir parçası. Kulak sağlığı çok önemli bizler için.

Bu arada Meizu'nun içinden çıkan kulaklığı tamir ettirdim. Şimdi albümler daha net, dinlemesi daha zevkli oldu tekrardan. Ama dışarıda Sennheiser'ı kullanmaya devam edeceğim.