Author Topic: MP3 Çalarlar  (Read 61995 times)

beat

• View Profile
Ynt: MP3 Çalarlar
« Reply #30 on: Aralık 25, 2010, 05:14:57 ÖÖ »
istersen senin için bakabilirim..benim şu sıralarda almaya hiç durumum yok,zaten sırada bekleyen tonla alet edevat var..mp3 player biraz daha bekleyecek..ben bakayım,sana mesaj atarım sevgili metafiz ;)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Aralık 25, 2010, 10:10:47 ÖÖ »
istersen senin için bakabilirim..benim şu sıralarda almaya hiç durumum yok,zaten sırada bekleyen tonla alet edevat var..mp3 player biraz daha bekleyecek..ben bakayım,sana mesaj atarım sevgili metafiz ;)

Teşekkürler beat ilgin için ;) Benim içinde mp3 çalardan önce alınacaklar var aslında ama sen müsait olduğun bir zaman sor istersen. İnternettekinden çok uygun olursa neden almayayımki ;) Bu arada tekrar enchant'a teşekkür edelim bu konuda bizi bilgilendirdiği için :) Yoksa bu marka benim aklımın ucundan bile geçmiyordu :)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Aralık 25, 2010, 07:27:04 ÖS »
nextstar bayiisinde 4gb'lığa 200 tl. fiyat biçebilirler kargo dahil onu söyleyeyim. bütün kartlara da 6 ay taksit uyguluyorlar mis gibi. bazı alışveriş sitelerinde de 170 küsüre satılıyor. yalnız bu alete bir şey oldu mu hiç korkmaya gerek yok türkiye nin çoğu yerinde servisi var ve çok iyi çalışıyorlar. sıkıntınız olmaz.

*bu marka ülkemizde pek duyulmamıştır ama dünyada en çok kullanılan mp3 çalarlardan birisidir.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #33 on: Aralık 25, 2010, 07:55:35 ÖS »
ben de next-meuzi hakkında bu kadar şey bilmiyordum. zor gibi ama mp3'e bir şey olursa next-meuzi alırım artık. zaten oturduğum yerde 2 tane bayisi var.

b4usleep

• Guest
« Reply #34 on: Aralık 25, 2010, 08:18:28 ÖS »
        Bak şimdi, demek alamayacak gibisin. Biz burda hikayenin sonunu merakla bekliyoruz. MP3 player'ı almanı, görüşlerini yazmanı, eslkisiyle karşılaştırmanı. Yetmedi kulaklık için ayrı çaba göstermeni, kulaklığın aletin performansına etkisini anlatmanı bekliyoruz. Hep olduğu gibi sonun mutlu olmasını umuyoruz.

b4usleep

• Guest
« Reply #35 on: Aralık 25, 2010, 08:26:38 ÖS »
Bu arada özür dileyerek bir şey sormak istiyorum bu forumda shesmovedon diye bir arkadaş görüyorum. Kendisinin 38 mesajı var (Bir de mesaj sayısının gereksiz olduğunu söylüyordunuz:) ). Bu arkadaş ismini mi değiştirmiştir yoksa uzun zamandır ara vermişti de foruma dönüş mü yapmıştır? Bilmediğim birinin yazdığını görmek hoşuma gidiyor açıkçası.

beat

• View Profile
« Reply #36 on: Aralık 25, 2010, 08:30:32 ÖS »
        Bak şimdi, demek alamayacak gibisin. Biz burda hikayenin sonunu merakla bekliyoruz. MP3 player'ı almanı, görüşlerini yazmanı, eslkisiyle karşılaştırmanı. Yetmedi kulaklık için ayrı çaba göstermeni, kulaklığın aletin performansına etkisini anlatmanı bekliyoruz. Hep olduğu gibi sonun mutlu olmasını umuyoruz.

:) ve biraz da  ::)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Aralık 25, 2010, 09:13:01 ÖS »

Bazen olmadık zamanda olmadık masraflar çıkabiliyor ;)

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #38 on: Aralık 26, 2010, 10:42:10 ÖS »
Ben de telefondan müzik dinliyorum. Ortalama Philips mp3 çalarım vardı bozulunca alma gereği duymadım. Cowon'u dinlemiştim. Güzeldi gerçekten. Ama 200 liraya kadar olan mp3 çalarlar telefondan farksız hatta kötü olanları bile var. Şimdilik almayı düşünmüyorum ama düşünürsem next-meuzi ilk seçeneklerim arasında olacak okuduğuma göre.

b4usleep

• Guest
« Reply #39 on: Ocak 03, 2011, 08:10:15 ÖS »
kulaklık konusunda heavy metal dinliyorsanız grado'yu öneririm. akg'ler ise gerçekten çok iyi ses verse de bir süre sonra sony kulaklıklar gibi arızalanıyor arıza uyarısı veriyor. resmi sitelerinde bile eleştirmişler, arıza uyarılarını dile getirmişler. koss diye bir marka var o da çok iyidir fakat rahatlık yok, yani kulaklar yaralanıyor falan. e geriye kalıyor sennheiser. evet, mx serisi bu next-meizu mp3 çalarlarda çok iyi sonuç veriyor.
bir yerden de alıntı yapayım. "bir insan sennheiser ile müzik dinlemeye başladıysa, başka şeylerle (şey bak, senin kulaklık dediğin şeyler, şey onlar.) müzik dinleyemez.

Grado dediniz de bir araştırayım dedim. Örneğin hepsiburada'da bulunan çeşitleri inceledim ancak hangi modeli almalı. Yoksa hepsi tatminkar mıdır? Kişisel olarak kulak içine sokulan tipleri sevmiyorum, iyi ki sevmiyorum zira Grado'nun bu modelinin fiyatı inanmayacaksınız 513 TL. Bir yanlışlık var sanırım neyse zaten kulak içine tıkılan cinsten olsun istemiyorum dedim ya. E şu klasik kulaklık modeli de düpedüz olmaz, örneğin çıkarıp minübüste takmaya kalksanız bir garip bakabilirler insana, hem çok baskı yaptığından bir süre sonra rahatsız edici oluyor. Fakat yine isabetli olmuş bunların da fiyatı 185 lira ile  3 181 lira arasında değişiyor (korkmayın korgo parası almıyorlarmış :) ). Benim tercihim şu enseden doğru yerleştirilenler gönül bu işte. Bunların fiyatı ise 73 lira kadar. Benim kullandığım ise logitech'in  işte enseden modeli. 32 TL ye almıştım bildiğim bütün kulaklıklardan daha iyi ve pahalı idi. Hatta creative'in benzer modelinin ne kadar berbat ses verdiğine inanamazsınız. Soru şu gidip 73 TL lik modeli alsak tatminkar olur mu? Yoksa fiyatı bu merkezde olan hiçbir kulaklık için üzülmeye değmez mi?

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Ocak 03, 2011, 08:31:32 ÖS »
grado, sennheiser ile birlikte en çok tutlan markalardan. grado'nun milyarlık ahşap kulaklıkları bile var ve genellikle stüdyolarda kullanılıyor. 70 küsürlük modeline baktım gayet iyi duruyor ama denemedim tabii. o tür modellerine biraz uzağım ama grado kötü mal çıkarmaz. sony(çabuk bozulurlar.), creative(evet, berbat ses verirler), philips(çok profesyonel gibi durur ama iyi ses vermez.) gibi değildir. kulaklık konusunda insanı ihya ederler bundan emin olabilirsiniz. bir üründen emin olmak için onu kullananların yorumlarını okursanız size yardımcı olacaktır. grado ya da sennheiser farketmez ikisi de alınır hangi modeli olursa olsun.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #41 on: Ocak 03, 2011, 09:36:41 ÖS »
enchant sony çabuk bozulur demişsin ama galiba ben arada çıkan istisnalardan biriyim. şu modeli tam 7 yıl kullandım ve bozulduktan sonra aynısından birtane daha aldım onuda 3-4 senedir kullanıyorum.

Ama ses kalitelerini karşılaştıramam eminim sennheiser yada grado iyidir bu konuda.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: Ocak 03, 2011, 09:54:25 ÖS »
evet çabuk bozuluyor. 10 sene önceki ürünlerinden eser yok şu anda sony'nin. kabloları bile çok zayıf. 2 sene öncesine kadar sony kullanıyordum ama inanın 20-30 tane sony eskitmişimdir. en az kullandığım da 3 ay dayandı.
evet, sennheiser ve grado sony'nin kat kat üstünde ses kalitesi verir. hatta şunu yazayım sennheiser'ın en düşük mx-80(10 liraya falan satılır) kulaklığının ses kalitesi sony'lerin 30 tl'lik ürünlerinden bile iyidir.

b4usleep

• Guest
« Reply #44 on: Şubat 24, 2011, 11:55:01 ÖÖ »
cesaret :)