Author Topic: Alternative Rock, Brit pop, Indie, Post Rock, Punk, Post Punk, Grunge  (Read 109702 times)

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
Ynt: Alternative Rock, Brit pop, Indie, Post Rock
« Reply #45 on: Temmuz 17, 2009, 02:48:53 ÖS »
dave matthews band'ın yeni albümü piyasaya çıktı kaliteli pop dinlemek isteyenler için iyi bir tercih olacaktır :) dave matthews'ı ilk nokia reklamındaki space between şarkısıyla tanımıştım ondan sonra da pek takip etmedim ama amerikalıların bu adamı neden bu kadar sevdiğine anlam verememiştim taa ki albümü dinleyinceye kadar..

sevişelim mi yar

hakan_el

• View Profile
« Reply #46 on: Temmuz 20, 2009, 03:04:12 ÖÖ »
Son iki haftadir bagimlisi oldugum bir grup ve onun son albümü Junior. Sayfalari karistirdigimda, daha önce burada  bay.c ve enchant tarafindan kaleme alinmis Norvecli elektronik müzik grubu Röyksopp. Bu albüm bence elektronik müzigin en iyi örneklerinden biri olarak gösterebilecegimiz, yer yer New Wave, Trip-Hop ve Ambient tarzini barindiran nadir albümlerden biridir.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: Ağustos 15, 2009, 12:44:49 ÖÖ »
İlk göz ağrım A-ha'nın son albümü, 'Foot of the Mountain', kendi çapında oldukça sevimli az ama öz muhteviyatta bir albüm olmuş. Bir nevi geri dönüş albümü tınlayan albümde 80'ler havasını koklamak mümkün. Bu albümü dinlerken çoktan 12-13'lü yaşlardaki ilk gençlik dönemime, yani Modern Talking ( evet itiraf ediyorum bu iğrenç grubu bende  dinlerdim ::)), Duran Duran, Spandau Ballet, Michael Jackson, Madonna ve Wham dinlediğim günlere döndüm bile ;D.
« Last Edit: Ağustos 20, 2009, 12:26:43 ÖS by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #48 on: Ağustos 20, 2009, 03:51:57 ÖÖ »
Bir zamanlar beni benden alan gruplari tekrar dinlemeye basladim su günlerde. Parlak olmayan okul dönemim, sonradan basima is acacak ask-mesk hayatim, sigaraya bu kadar bagimli olabilecegime asla inanamayacagim o güzel günler, ayagimi bir daha kesemeyecegim gece klüplerine ilk defalar girmenin verdigi heyecan.... Gecenin bu saatinde fena nostaji oldu. O günler dinlerken ne kadar keyif aldiysam, ayni keyfi simdi de fazlasiyla alabiliyorum. Yasasin Alternatif Genclik...  :)

The White Stripes, The Strokes, Garbage, NIN, Placebo, A Perfect Circle, Tiamat, Metric, Radiohead, PJ Harvey, Muse, Sonic Youth, Interpol.....
« Last Edit: Ağustos 20, 2009, 04:17:30 ÖÖ by hakan_el »
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #49 on: Ağustos 29, 2009, 06:18:55 ÖS »
90ların en büyük gruplarından oasis dağıldı. Noel kardeşi Liam'a daha fazla dayanamayınca gruptan ayrılmıştı. Şimdi tamamen dağılmışlar..
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: Ağustos 30, 2009, 02:35:15 ÖÖ »
90ların en büyük gruplarından oasis dağıldı. Noel kardeşi Liam'a daha fazla dayanamayınca gruptan ayrılmıştı. Şimdi tamamen dağılmışlar..
İsabet olmuş, artık doğru düzgün albümler üretemiyorlardı zaten.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #51 on: Ağustos 30, 2009, 03:30:43 ÖÖ »

Kesinlikle tahammül edemedigim bir gruptu Oasis, hatta o antipatik grup üyelerine karsi nefret bile duyuyordum. Sonuc olarak grup dagildi, nefret devam ediyor. Darisi U2 ve Coldplay'in basina diyelim.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #52 on: Ağustos 30, 2009, 05:16:27 ÖÖ »
coldplay'i oasis ve u2 ile karşılaştırmam bile. coldplay britanyanın gelmiş geçmiş en kötü müzik grubu. ama oasis iyidir, eskiden ben de önyargılıydım adamlara karşı, dinledikçe sevdiğim bir grup oldu. b-side ları hele enfestir, suede gibi bir b-side bolluğu var adamlarda.
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: Ağustos 31, 2009, 12:28:57 ÖÖ »
Oasis iyidir be Hakan. Standart zevk renk, kişisel nefret durumları söylenecek pek bir şey yok ama ben severim bu adamları hatta buram buram ukalalık ve cahil cesareti ile bezenmiş olsada İngiliz işçi sınıfı mizahının en canlı örnekleriyle dolu röportajlarını müziklerinden daha fazla tutarım ;D. U2 fena değildir en azından sağlam 10 parçası çıkar ama bono'nun samimiyetsizlik ve şov kokan şaklabanlıklarına katlanmak zor mesele orası ayrı...Coldplay'e gelirsek...Neyse en iyisi hiç gelmeyelim Coldplay'e ;D...Yok biraz gelelim... ilk albümden hafiften Jef Buckley apartması Shever parçaları iyidir bunların gerisini sormayın gayri... ;D.

FRIEDRICH NIETZSCHE

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: Ağustos 31, 2009, 03:42:08 ÖS »
oasis'e bende tahammül edemiyorum ama U2 ve coldplay için aynı şeyleri düşünmüyorum. U2 iyi bir grup. eski albümleri göz önüne alınırsa bayağı iyi işler ortaya çıkarmıştır. coldplay içinde aynı şeyleri düşünüyorum. ben bazı şarkılarını çok severim en azından işlerini ciddiyetle yapıyorlar, o popidik gruplardan değiller. britanya için çok daha kötü gruplar var ama eğer coldplay için söylüyorsanız sizin için ingiliz grupları vahim durumdadır. :D
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: Eylül 01, 2009, 03:57:07 ÖÖ »
Dinleyici profilini ve sağdan soldan apartma müziklerini göz önüne aldığımızda en azından zihniyet olarak popidik tanımını en fazla hakeden gruplardan biri Coldplay olmasın bu arada aman dikkat... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: Eylül 10, 2009, 11:34:32 ÖS »
Son dönemin önemli topluluklarından Arctic Monkeys'in yeni albümü ' Humbug' yakın zamanda piyasaya çıktı. Bu kadar genç yaşta bu kadar iyi müzik yapmak, her yeni albümde üstüne bir şeyler koymak her babayiğidin harcı değil. Sonuç olarak bu gençler bir arada kalmayı başarırlarsa ilerleyen yıllarda Rock müziğin efsane grup adaylarından biri olarak gözüküyor.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #57 on: Eylül 13, 2009, 03:52:54 ÖS »
Benim Oasis, U2, Coldplay nefretim aslinda tamamen kisisel sebeplerden ileri geliyor. Radyolarda calinmasalar bu gruplarin nasil müzik yaptiklarini bilmeyecegim bile. O yüzden müzikleri hakkinda bir yorum yapamam. Önyargilarimi kiramiyorum bu gruplara karsi. Dergilerde yüzlerini görmemek icin sayfa atlarken söyledikleri sarkilari nasil dinleyebilirim ki...
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: Ekim 17, 2009, 11:34:04 ÖS »
Bu aralar Maps, Kins Of Convience ve Air'in son albümleri çıktı bu albümler için kısa cümlelerle...

Maps-Son albüm, İlk albümleri kadar başarılı değil.
Kings Of Convience-Her zamanki gibi mırıldanıp tıngırdıyorlar ( Zaten bu adamların olayı da bu değilmi diyenlere itirazım olmaz)
Air-Son albüm çok sarmadı açıkcası...

şeklinde yorumlar yapabiilirim....

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #59 on: Ekim 24, 2009, 12:19:09 ÖÖ »
Bu aralar Maps, Kins Of Convience ve Air'in son albümleri çıktı bu albümler için kısa cümlelerle...

Maps-Son albüm, İlk albümleri kadar başarılı değil.
Kings Of Convience-Her zamanki gibi mırıldanıp tıngırdıyorlar ( Zaten bu adamların olayı da bu değilmi diyenlere itirazım olmaz)
Air-Son albüm çok sarmadı açıkcası...

şeklinde yorumlar yapabiilirim....

Maps; Ilk albümlerini de pek tuttugumu söyleyemeyecegim kendi adima.
Kings Of Convience; agizlariyla kus tutsalar isinamayacagim bir grup. Dinleyenlerine saygi duyarim, o ayri...
Air; Uzun süredir ihmal ettim bu grubu. Talkie Walkie albümünü günler boyunca dinledigimi hatirlarim.

Bu ay icinde cikan iki yeni albümü de ben sunayim o halde. Her ikisini de cok begendim bu albümlerin ve ciktiklarindan itibaren sürekli dinlemekteyim.
Bunlardan biri Piano Magic'in Ovation isimli albümü... Grup bence en olgun ve en oturakli albümünü yapmis diyebilirim. Iki parcanin vokalini Dead Can Dance'den tanidigimiz Brendan Perry üstlenmis. Bu parcalar dahil albümün genel havasi Dead Can Dance'in ilk dönemini cagiristiriyor. 80'li yillarda Cocteau Twins ve Dead Can Dance'in sirtladigi ipi günümüzde Piano Magic basariyla cekiyor.
Diger albüm ise Post-Punk'in günümüzdeki bence en basarili temsilcilerinden Editors'ün In This Light And On This Evening isimli ücüncü stüdyo albümü. Grup bu albümünde gözle görülür, elle tutulur derecede müzikal gelisim göstermis, elektronik müzige dadanmis, synthesizer nimetinden bolca faydalanmis, önceki albümlerinden alistigimiz lirik ve enerjiden zerre kaybetmeden ortaya harika bir albüm cikarmislar. Grup böylece en iyi ve en zengin albümünü yayimladi bana göre. Yere göge sigdiramayacagim bu grubu...
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!