Author Topic: Alternative Rock, Brit pop, Indie, Post Rock, Punk, Post Punk, Grunge  (Read 111792 times)

hakan_el

• View Profile
Ynt: Alternative Rock, Brit pop, Indie, Post Rock, Punk, Post Punk, Grunge
« Reply #75 on: Ocak 07, 2010, 01:41:42 ÖÖ »
Doves, benim de begendigim bir grup. Bir zamanlar tavsiyene uyup The Last Broadcast albümlerini almistim Gökhan. Britpop'u pek sevmesem de bu albümü cok sevmistim. Öyle Blur gibi degil, cok daha kaliteli bir müzik Doves'unki. King Crimson klasigi Moonchild'in kendilerine özgün coverlariyla progressive dinleyicilerinin de ilgisini cekmisler. Son albümü dinleme firsatim olmadi ama bir yere yaziyorum bu albümü.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #76 on: Ocak 07, 2010, 01:51:19 ÖÖ »
Doves, benim de begendigim bir grup. Bir zamanlar tavsiyene uyup The Last Broadcast albümlerini almistim Gökhan. Britpop'u pek sevmesem de bu albümü cok sevmistim. Öyle Blur gibi degil, cok daha kaliteli bir müzik Doves'unki. King Crimson klasigi Moonchild'in kendilerine özgün coverlariyla progressive dinleyicilerinin de ilgisini cekmisler. Son albümü dinleme firsatim olmadi ama bir yere yaziyorum bu albümü.
Ne yalan söyliyeyim, şu sıralarda miadı çoktan dolmuş Brit Pop akımını severim bu yüzden söyliyeceklerimden 'Brit Pop' tarzını küçümser bir anlam çıkarılmasını istemem yinede Brit Pop tanımının Doves'a bir iki gömlek küçük geleceğini rahatlıkla ifade edebilirim.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #77 on: Ocak 07, 2010, 01:58:48 ÖÖ »
Ne yalan söyliyeyim, şu sıralarda miadı çoktan dolmuş Brit Pop akımını severim bu yüzden söyliyeceklerimden 'Brit Pop' tarzını küçümser bir anlam çıkarılmasını istemem yinede Brit Pop tanımının Doves'a bir iki gömlek küçük geleceğini rahatlıkla ifade edebilirim.

Britpop denince aklima hemen Oasis, Blur gibi gruplar geliyor benim. Ama daha kapsamli arartirilinca Suede, Pulp gibi cok özel gruplari da bu janr'in icinde görebiliyoruz. Benim icin Suede ile Blur arasinda koca bir ucurum vardir. Ama bu etiketleme isini kim hangi kriterlere göre yapiyorsa 'Britpop' diye kaliyor iste. Doves'un da bir 'Britpop' grubu olmasa da öyle olmasini buna bagliyorum.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #78 on: Ocak 07, 2010, 02:20:23 ÖÖ »
Brit pop akımına dahil edilip kişisel kanaatimce son derece özgün bir sound yaratmayı başarmış bir grup daha vardı; Pulp...Kendileri sevip saygı duyduğum bir topluluk olarak alternatif mecradaki favorilerim arasındaki yerlerini korumuşlardır, özellikle Hi's 'n' Her's isimli albümleriyle.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #79 on: Ocak 07, 2010, 02:28:47 ÖÖ »
Pulp, Jarvis Cocker gibi bir dehayi bünyesinde barindirmis bir grup. Saygilarimiz sonsuzdur.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #80 on: Şubat 11, 2010, 11:39:17 ÖS »
Duruşumuz gereği 'A.B.D' ye karşı bir kaç istisna, kişi, grup ve edebi akım hariç negatif tavrımız vardır, hele hele kapitalizmin simgesi dolardan hiç hazzetmeyiz. Post Rock tarzında müzik icra eden 'The American Dollar' grubu 'Atlas' isimli oldukça başarılı albümüyle ilk defa Amerika'ya ve Dolara sempatiyle bakmamı sağladı. Gerçekten çok başarılı bir kayıt ortaya çıkarmış elemanlar, bir de şu kötü grup ismi seçimleri olmasa :).

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #81 on: Mart 04, 2010, 01:27:39 ÖÖ »
Duruşumuz gereği 'A.B.D' ye karşı bir kaç istisna, kişi, grup ve edebi akım hariç negatif tavrımız vardır, hele hele kapitalizmin simgesi dolardan hiç hazzetmeyiz. Post Rock tarzında müzik icra eden 'The American Dollar' grubu 'Atlas' isimli oldukça başarılı albümüyle ilk defa Amerika'ya ve Dolara sempatiyle bakmamı sağladı. Gerçekten çok başarılı bir kayıt ortaya çıkarmış elemanlar, bir de şu kötü grup ismi seçimleri olmasa :).

Yeni albümü dinlemedim ama bu grubun The Technicolour Sleep albümü benim icin Post-Rock kulvarinda ilk ona girer. Grubun ismi konusunda sana katiliyorum bay.c ama cok daha kötü örnekler de verilebilir. Mesela Deutsch-Amerikanische Freundschaft, (Alman-Amerikan Dostlugu?!) Neyi ifade ediyor bilmiyorum. Müzigi fena sayilmasa da isminden dolayi üstünü cizdigim bir gruptur ama.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: Mart 04, 2010, 01:35:46 ÖÖ »
Bu aralar saklı efsanelerden Blonde Redhead'e yeniden sardırdım hakan. Bu elemanların 'Misery Is A Butterfly' albümleri tam bir başyapıt.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #83 on: Mart 04, 2010, 01:53:16 ÖÖ »
Blonde Redhead cok cok özeldir be Gökhan. Simdi söyledin de hemen bir acip dinleme ihtiyaci duydum kendimde. Ayrica ben de Mistery Is A Butterfly'in 23'den cok daha iyi bir albüm oldugunu düsünenlerdenim. Ne zaman farkettim bunu...senin tavsiyene uyduktan sonra. :)

Yeri gelmisken iki albüm vardir dinlerken hep sana minnettar kalirim;

1. Galaxie 500 - On Fire  (Tavsiyen olmasa bu gruba ulasmam cok zor olurdu heralde. On Fire benim basucu albümlerimden biridir.)

2. Ikincisi de yukaridaki özel grubun cok özel albümüdür. (Senin deyiminle Kelebek Etkisi :) )
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #84 on: Mart 04, 2010, 02:57:35 ÖÖ »
Misery Is A Butterfly tamamiyle mükemmel bir albümdür ama albümde özellikle iki parça var ki, ne zaman dinlesem yerden yere vurur beni..

Messenger
Falling Man

Bu iki şarkı için yorum yerine felsefe alıntısı yapacağım, kelimelerin sınır noktasındayım çünkü...

''Üzerinde konuşulmayan konusunda susmalı.''...Ludwing Wittgenstein.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #85 on: Mart 21, 2010, 11:50:32 ÖS »
Öyle aman aman ayılıp bayılıp, ısrarla takip ettiğim bir proje değildir ama ne zaman bir şeyler yapsalar bir şekilde ilgimi çekerler, Kimler mi? Gorillaz projesinde yer alan abiler. Son albümleri Plastic Beach'de fena olmamış hani, konuk listesi de göz kamaştırıcı, Rock'a alternatif boyuttan bakanlara tavsiye olunur.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #86 on: Nisan 03, 2010, 05:22:30 ÖS »
Indie camiasini yasa bogan bir intihar haberi geldi gecen ay. Duydugumda cok üzüldüm. Sparklehorse'un önderi Mark Linkous, 6 Mart'ta silahi kalbine nisan alarak ateslemis ve hayatina son vermis. 1996'da ilk intihar girisimi basarisiz olan Mark Linkous bu defa istedigine kavusmus anlasilan. Yeni albüm söylentileri vardi gecen yil. Yeni bir albüm beklerken bu ani ölümü ile sevenlerini cok sarsti kendisi.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #87 on: Nisan 03, 2010, 09:56:50 ÖS »
polis intihar notu falan bulamamış. kişilik problemleri yüzünden kendini öldürdüğü sanılıyor. kalbine silah dayamak ve o tetiği çekmek çok cesaret isteyen bir iş olmalı. kimbilir sorunları ne kadar güçlüydü ki gözü birşey görmedi. bu ölüm bana geçtiğimiz senelerde elliott smith'in ölümünü hatırlattı. o da kalbini bıçaklamıştı. diyecek pek birşey yok. hayatında ona yardım elini uzatabilecek birileri falan yok muydu acaba? yoksa herkes kendi dünyasında o kendi dünyasında yalnız mıydı? yalnız mı bırakıldı? bu kadar kolay mı kendini öldürmek? çok acı. büyük kayıp.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #88 on: Nisan 04, 2010, 01:54:18 ÖÖ »
Çok üzücü bir haber...Albert Camus'ün de belittiği gibi "çözülemeyen tek felsefi problem olan intahar" hakkında, yaşamına son verme iradesini gösteren bir kişi ile ilgili övücü ya da yerici bir beyanda bulunamıyorum. Bu olay yaşamayı tercih edenleri aşıyor sonuçta.

FRIEDRICH NIETZSCHE

roland

• ICQ Messenger - 19
    • MSN Messenger - rolandfatalty@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #89 on: Nisan 06, 2010, 01:50:17 ÖÖ »
kafabidünya
dinledim hakiki kafam bi dünya oldu ya la
Sevgiye yer vermemişsen gönlünde:
Ha mescitte olmuşsun ha kilisede.