Author Topic: Askerlik  (Read 29172 times)

metafiz

• View Profile
    • Email
Askerlik
« on: Ağustos 05, 2011, 08:55:10 ÖS »
Arkadaşlar 12 Ağustos itibariyle birliğe teslim olacağım. Daha nereye gideceğim belli değil. Ayın 10'unda belli olacak. Son zamanlarda eskisi gibi yeni gruplar keşfedip dinleyemediğimden paylaşımdada bulunamadım. Şimdide askerlikten dolayı yaklaşık 5 ay yada uzun dönem çıkarsa 12 ay buralarda olmayacağım. İlk ay öğrendiğim kadarıyla çarşı izni yokmuş. Ondan sonra çarşıya her çıkışımda bir iki kelimede olsa bişeyler yazacağım buraya. Bu süreçte hepiniz kendinize çok iyi bakın. Geldiğimde yeni albümlerden haberdar edersiniz beni :)

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Askerlik
« Reply #1 on: Ağustos 05, 2011, 09:59:16 ÖS »
çok şaşırttın beni. :)neden böyle aniden oldu. hayırlı tezkereler dileyim sana o zaman. askerliği ne kadar erken bitirme o kadar rahat etme. bunu unutma. :) daha sonra gerçek askerlik yani hayat kavgası başlayacak. hiç bir şeyi kafana takma başlayınca bitirirsin rahat ol. giderken sakın böyle kaliteli traş kremleri jiletler ve bilimum malzemeler götürme sakın. hoş eğitimli kişilerin olduğu yerde olacaksın ama belli olmaz orası asker ocağı. kendine iyi bak habersiz bırakma.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Ağustos 06, 2011, 12:52:58 ÖÖ »
Hayırlı tezkereler metafiz, gittiğin yerden, bulunduğun konumdan, varsa ihtiyaçlarından haberdar et bizi... ;)

En büyük asker bizim asker... :)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Ağustos 06, 2011, 12:53:37 ÖÖ »
Teşekkürler enchant tavsiyeler için. Aslında planlıydı ama ben geç haber verdim galiba :) Aslında bu götürülecekler listesi ile ilgili çok farklı fikirler var ama minimum seviyede tutmaya çalışacağım. Genel mantık ilk bir hafta kantine ihtiyaç duymayacak şekilde eşya götürmek sanırım. Bunun yanında birkaç pratik fikirler var. Gerisi sürpriz birazda. Nerde neyle karşılacağımızı bilmiyoruz sonuçta :)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Ağustos 06, 2011, 12:55:30 ÖÖ »
Teşekkürler bay.c.Habersiz bırakmam sizi merak etmeyin :) İstanbula geldiğimdede görüşebilseydik çok iyi olacaktı asker öncesi aslında. Üzüldüm birazda, şans işte. Ama ben İstanbulun tadını aldım bir aksilik olmazsa her yaz ordayım :)

b4usleep

• Guest
« Reply #5 on: Ağustos 06, 2011, 09:16:44 ÖS »
Askerlik kolay iş değil, kolay gelsin. Moral olacaksa söyliyeyim biz çok daha uzun süre askerlik yaptık.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: Ağustos 06, 2011, 11:57:13 ÖS »
Teşekkürler bay.c.Habersiz bırakmam sizi merak etmeyin :) İstanbula geldiğimdede görüşebilseydik çok iyi olacaktı asker öncesi aslında. Üzüldüm birazda, şans işte. Ama ben İstanbulun tadını aldım bir aksilik olmazsa her yaz ordayım :)
Şu askerlik bitsin, bir daha ki sefere görüşürüz metafiz... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: Ağustos 07, 2011, 12:00:02 ÖÖ »
Askerlik kolay iş değil, kolay gelsin. Moral olacaksa söyliyeyim biz çok daha uzun süre askerlik yaptık.
18 ay-ohal zamanları- Tatvan-Rahva

"şimdi bir gün çavuş beni çağırıp dedi ki...." gibilerden bıktırıcı askerlik anılarına başlarmışım, yok canım şaka yapıyorum eziyet etmiyeceğim kimseye... :)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #8 on: Ağustos 07, 2011, 08:30:27 ÖÖ »
Mart 1979-Ekim 1980, 20 ay (tam 610 gün). Terörden anarşiden kaçtık askere gittik, askerliğimin bitmesine 41 gün kala 12 Eylül darbesi, 26 gün kalana kadar teskereler kapalı, neyse geç terhis bize denk gelmedi zamanın da döndüm, eve koşa koşa geldim fakat evde bir sessizlik bir hüzün, 13 gün önce babam vefat etmiş ve zamanın şartları gereği ailem bana haber veremiyor... Öğrencilik döneminde siyasi açıdan çok aktiftim o dönemde yaşadığım bazı şeylerden kurtulmak için üniversiteyi bırakıp askere gitmek, 12 Eylül  döneminde yaşadıklarım ve eve döndüğümde karşıma çıkan tablo benim askerlik anılarım ile ilgili pek çok şeyi baskı altına aldı sonrasında hepsini atlatıp ayağa kalkmam yaklaşık  2 yılımı aldı benim... Hayat işte, fakat şimdi bakıyorum da aradan koskoca 31 yıl geçti hayat yani...

Hiçbirşeyi takma kafana Metafiz sayılı gün bir şekilde geçer... Ancak bir süre sadece "Yaylalar yaylalar" türküsü duyacaksın sen en çok buna hazırlıklı ol :-))

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Ağustos 07, 2011, 01:02:21 ÖS »
Mart 1979-Ekim 1980, 20 ay (tam 610 gün). Terörden anarşiden kaçtık askere gittik, askerliğimin bitmesine 41 gün kala 12 Eylül darbesi, 26 gün kalana kadar teskereler kapalı, neyse geç terhis bize denk gelmedi zamanın da döndüm, eve koşa koşa geldim fakat evde bir sessizlik bir hüzün, 13 gün önce babam vefat etmiş ve zamanın şartları gereği ailem bana haber veremiyor... Öğrencilik döneminde siyasi açıdan çok aktiftim o dönemde yaşadığım bazı şeylerden kurtulmak için üniversiteyi bırakıp askere gitmek, 12 Eylül  döneminde yaşadıklarım ve eve döndüğümde karşıma çıkan tablo benim askerlik anılarım ile ilgili pek çok şeyi baskı altına aldı sonrasında hepsini atlatıp ayağa kalkmam yaklaşık  2 yılımı aldı benim... Hayat işte, fakat şimdi bakıyorum da aradan koskoca 31 yıl geçti hayat yani...

Hiçbirşeyi takma kafana Metafiz sayılı gün bir şekilde geçer... Ancak bir süre sadece "Yaylalar yaylalar" türküsü duyacaksın sen en çok buna hazırlıklı ol :-))

Sen de Ülkenin en yaralı ama hakkı verilmemiş kuşağı 78 kuşağına aitsin demek moog, bizde senden sonra her şeyin toz duman olduğu apolitik ve gerici bir kuşağı yetiştirme girişimlerinin ilk başladığı zamanlara 80 sonrası kayıp kuşağa aitiz, ne yazık ki onlar kazandı...

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #10 on: Ağustos 07, 2011, 03:15:30 ÖS »

Teşekkürler b4usleep. Benim o kadar uzun olmayacak sanırım.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #11 on: Ağustos 07, 2011, 03:16:39 ÖS »
Şu askerlik bitsin, bir daha ki sefere görüşürüz metafiz... ;)

Bidakine mutlaka görüşelim bay.c . Daha organize olup İstanbuldaki tüm arkadaşlar görüşelim. Bende biraz geç haber verdim galiba, düşünemedim.
« Last Edit: Ağustos 07, 2011, 03:30:01 ÖS by metafiz »

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #12 on: Ağustos 07, 2011, 03:24:31 ÖS »
Mart 1979-Ekim 1980, 20 ay (tam 610 gün). Terörden anarşiden kaçtık askere gittik, askerliğimin bitmesine 41 gün kala 12 Eylül darbesi, 26 gün kalana kadar teskereler kapalı, neyse geç terhis bize denk gelmedi zamanın da döndüm, eve koşa koşa geldim fakat evde bir sessizlik bir hüzün, 13 gün önce babam vefat etmiş ve zamanın şartları gereği ailem bana haber veremiyor... Öğrencilik döneminde siyasi açıdan çok aktiftim o dönemde yaşadığım bazı şeylerden kurtulmak için üniversiteyi bırakıp askere gitmek, 12 Eylül  döneminde yaşadıklarım ve eve döndüğümde karşıma çıkan tablo benim askerlik anılarım ile ilgili pek çok şeyi baskı altına aldı sonrasında hepsini atlatıp ayağa kalkmam yaklaşık  2 yılımı aldı benim... Hayat işte, fakat şimdi bakıyorum da aradan koskoca 31 yıl geçti hayat yani...

Moog gerçekten çok zormuş o zamanlarda şartlar. İnsanın başına neler neler gelebiliyormuş. Bunları duyunca ne diyeceğimi bilemiyorum, dili tutuluyor insanın. Ne dersek diyelim yaşadıklarını anlamamız mümkün değil. Ama şurda 3-5 ay gidip işimiz gücümüz bozuluyor diye söylenirken, senin söylediklerinden sonra ağzımı açmam bidaha. Ne yapalım buda bir dönem gelip geçecek mutlaka. Moralimi bozupta, aa askerlik şöyleymiş böyleymiş demeyeceğim hiçbir zaman. Ortama uyum sağlayıp anın tadını çıkaracağım. Yoksa tam tersi olsa 1 hafta bile 10 yıl gelir insana. Tavsiyelerinizi, verdiğiniz örnekleri hiç çıkarmayacağım aklımdan.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #13 on: Ağustos 10, 2011, 02:39:56 ÖÖ »
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci Komd. Tug. K.lığı
KAYSERİ
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 34'üncü Hd. Tug. K.lığı
ŞEMDİNLİ HAKKARİ

canım çok sıkkın arkadaşlar.Şemdinli ya!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: Ağustos 10, 2011, 04:21:32 ÖÖ »
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci Komd. Tug. K.lığı
KAYSERİ
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 34'üncü Hd. Tug. K.lığı
ŞEMDİNLİ HAKKARİ

canım çok sıkkın arkadaşlar.Şemdinli ya!
Asteğmen olarak mı gidiyorsun Koray ?

FRIEDRICH NIETZSCHE