Author Topic: Askerlik  (Read 28309 times)

metafiz

• View Profile
    • Email
Ynt: Askerlik
« Reply #15 on: Ağustos 10, 2011, 04:23:29 ÖÖ »
yok gökhan abi kısadönem

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #16 on: Ağustos 10, 2011, 08:46:25 ÖÖ »
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci Komd. Tug. K.lığı
KAYSERİ
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 34'üncü Hd. Tug. K.lığı
ŞEMDİNLİ HAKKARİ

canım çok sıkkın arkadaşlar.Şemdinli ya!
En azından kısa dönem Koray, hayırlı teskereler.

b4usleep

• Guest
« Reply #17 on: Ağustos 10, 2011, 09:05:46 ÖÖ »
Hımm, sen paraşütçü olmuşsun hem de komando. Orda aldığın eğitimden sonra Hakkari'ye değil Afganistan'a gitsen bir şey olmaz inan.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #18 on: Ağustos 10, 2011, 01:09:49 ÖS »
Teşekkür ederim herkese.Hayırlısı artık. Az önce Gökhan Abi aradıda içimi rahatlattı biraz. Yoksa insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.Hiçte iyi haberler duymadık orda.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: Ağustos 11, 2011, 12:03:26 ÖS »
Teşekkür ederim herkese.Hayırlısı artık. Az önce Gökhan Abi aradıda içimi rahatlattı biraz. Yoksa insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.Hiçte iyi haberler duymadık orda.
Söylediğim gibi rahat ol beş ay sonra kaldığımız yerden devam... ;)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #20 on: Ağustos 12, 2011, 04:05:24 ÖÖ »
Kendinize çok iyi bakın arkadaşlar hoşçakalın...5 ay 5 gün sonra görüşmek üzere :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: Ağustos 12, 2011, 01:47:29 ÖS »
Kendinize çok iyi bakın arkadaşlar hoşçakalın...5 ay 5 gün sonra görüşmek üzere :)
Eyvallah, hayırlı teskereler Koray...

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #22 on: Ağustos 26, 2011, 05:13:59 ÖS »
TSK'nın en kısa acemiliğini yapan askerinden herkese merhaba :)

b4usleep

• Guest
« Reply #23 on: Ağustos 26, 2011, 06:50:54 ÖS »
Veda mesajından beri 14 gün geçmiş. E, anlat nasıl gidiyor?

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #24 on: Ağustos 27, 2011, 12:04:51 ÖÖ »
Acemilik bitti.Hemde iki haftada.Tören yürüyüşlerinden selam verme, yanaşık düzen vs. den başka bişey görmedik.Silah bile almadık elimize.Eğitimin e sini görmeden bitirdik.Ama sonuçta komandoyuz :) Pazardan itibaren yeni birliğe katılacağım.En sıkıcı ve sinir bozucu şey iştima iştima iştima.Bıktık hepimiz ama yapacak bişey yok tabi.Ama şunu söyleyeyim üniversite okumakla üniversiteli olunmuyor.Bunu orda çok iyi anladım. Adamlar ne laftan anlıyor nede söylenenleri.Birçok kişini sivilde sıfır eğitim aldığını gördük gözlerimizle.Komutanlarımızın bir ikisi hariç hepsi iyiydi.Ama çavuşları çok delirttik. Büyük bir ihtimalle bu gece koğuşlarında parti yapacaklar bizden kurtuldukları için :) Genel itibariyle eğlenceli geçti.Bol bol güneşin altında yandık.İştima sırasında uzun süreler oturduk, hatta oturmadığımız yer kalmadı.Eğitim aralarındaki en keyifli şey çeşmeye koşturup su içmek ve ağaçların altında çimlerde 15-20 dk kestirmekti.Kendimi bunaltmadan ortama ayak uydurdum.Yoksa o 15 gün 15 ay gibi gelirdi.Bakalım bizi başka ne maceralar bekliyor :)

Bu arada Hasan Abinin diğer taraftaki komutunu burda uygulayarak onu rahatta dinliyorum :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: Ağustos 27, 2011, 12:49:42 ÖÖ »
Acemilik bitti.Hemde iki haftada.Tören yürüyüşlerinden selam verme, yanaşık düzen vs. den başka bişey görmedik.Silah bile almadık elimize.Eğitimin e sini görmeden bitirdik.Ama sonuçta komandoyuz :) Pazardan itibaren yeni birliğe katılacağım.En sıkıcı ve sinir bozucu şey iştima iştima iştima.Bıktık hepimiz ama yapacak bişey yok tabi.Ama şunu söyleyeyim üniversite okumakla üniversiteli olunmuyor.Bunu orda çok iyi anladım. Adamlar ne laftan anlıyor nede söylenenleri.Birçok kişini sivilde sıfır eğitim aldığını gördük gözlerimizle.Komutanlarımızın bir ikisi hariç hepsi iyiydi.Ama çavuşları çok delirttik. Büyük bir ihtimalle bu gece koğuşlarında parti yapacaklar bizden kurtuldukları için :) Genel itibariyle eğlenceli geçti.Bol bol güneşin altında yandık.İştima sırasında uzun süreler oturduk, hatta oturmadığımız yer kalmadı.Eğitim aralarındaki en keyifli şey çeşmeye koşturup su içmek ve ağaçların altında çimlerde 15-20 dk kestirmekti.Kendimi bunaltmadan ortama ayak uydurdum.Yoksa o 15 gün 15 ay gibi gelirdi.Bakalım bizi başka ne maceralar bekliyor :)

Bu arada Hasan Abinin diğer taraftaki komutunu burda uygulayarak onu rahatta dinliyorum :)

Başlamak bitirmenin yarısıdır derler Koray, şimdi öbür yarısı kaldı... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #26 on: Ağustos 27, 2011, 12:55:16 ÖÖ »
Evet Gökhan Abi aynen öyle valla. Gerisi çorap söküğü gibi gelecek inşallah.Sonrada şafak doğan güneş deyip aranıza katılacağım tekrardan ;)

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #27 on: Eylül 02, 2011, 04:33:55 ÖS »
Van KTM'den herkese selam.Burası çok kötü bir yer. Rezillik, pislik dizboyu.Yaşam mücadelesi veriyoruz resmen.Buradan Şemdinliye ne zaman gideceğimiz belirsiz,bekliyoruz.Tek iyi tarafı şafak bir yandan atıyor.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: Eylül 03, 2011, 12:25:48 ÖÖ »
Van KTM'den herkese selam.Burası çok kötü bir yer. Rezillik, pislik dizboyu.Yaşam mücadelesi veriyoruz resmen.Buradan Şemdinliye ne zaman gideceğimiz belirsiz,bekliyoruz.Tek iyi tarafı şafak bir yandan atıyor.
KTM rezilliklerini ben de çektim, katlanması kolay değil, biraz daha sabır birliğine ulaştığında her şey en azından oradakin'den daha iyi olacaktır...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #29 on: Eylül 12, 2011, 09:53:09 ÖÖ »
Şemdinli'de çok ciddi çatışmalar olmuş. Bizim çocuktan haberi olan var mı?