Author Topic: Askerlik  (Read 29171 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Askerlik
« Reply #30 on: Eylül 12, 2011, 11:34:06 ÖÖ »
Şemdinli'de çok ciddi çatışmalar olmuş. Bizim çocuktan haberi olan var mı?
benim yok...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Ekim 27, 2011, 12:58:35 ÖÖ »
Metafiz bu akşam bi aradı, beni ve kendisini merak eden diğer forum üyelerinin içini ferahlattı. Askerlik yaptığı yer malum, son zamanlarda hepimizin içini acıtan haberlerin geldiği Hakkari. Ateş çemberinin içinde olsa da kendisinin durumu an itibari ile gayet iyi tüm progturk üyelerine sevgi ve selamlarını yolladı. Hayırlısı ile yaklaşık 2.5 ay sonra aramızda olup kaldığı yerden müzik paylaşımlarını yapmaya devam edecek...

Evet bir yakımızdan iyi haberler geldi ama yaklaşık 30 yıldan beri bu kirli savaşta ( savaşın temizi ne kadar olur orası ayrı...) kendileri için, her şeyin yeni başladığı yerde her şeyin bittiği tüm çocuklar için;

"Hayalleri, umutları vardı, anneleri, babaları, eşleri, sevgilileri, çocukları vardı, önlerinde sevdikleriyle yaşayacakları uzun bir yaşam vardı...Peki sizler, neden çaldınız o çocukların hayatlarını? Yaklaşık otuz yıldır, yaşam hırsızlığı yapanlar; satılmış medya, aşağılık siyasetçiler, çürümüş duyarsız toplum, kan içiciler, can üzerine iğrenç pazarlıklar yapanlar, sizlere ( bizlere) soruyorum daha ne kadar sürecek bu hayat hırsızlığı ?? "

diye sormaktan kendimi alamıyorum....
« Last Edit: Ekim 27, 2011, 01:10:12 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Kasım 24, 2011, 06:26:21 ÖÖ »
Yanar döner hükümet başı'nın eski söylemlerine kulak asmayıp biraz daha bekleyip 30.000 TL toplayacaktın parayı verip düdüğü çalacak postalı duvara asacaktın Koray ve diğer aramızda olan olamayan canlar, neyse............ Böyle her anlamı ile iğrenç bir sistem için ağzımı bozmayayım, kapitalizmde etik kural, sınır yok ama bu forumda var sonuçta...

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #33 on: Kasım 30, 2011, 08:39:31 ÖS »
Bu bedelli için benimde söyleyeceklerim var ama daha sonra...
Şafak 47 :)

Müzik dinlemeyi çok özledim, hemde çok...

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Aralık 01, 2011, 01:32:40 ÖÖ »
Bu bedelli için benimde söyleyeceklerim var ama daha sonra...

Müzik dinlemeyi çok özledim, hemde çok...
Bitirmişsin askerliği bir şey kalmamış... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #35 on: Ocak 17, 2012, 12:27:31 ÖS »

Artık şafak sökmüş olmalı.

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Ocak 18, 2012, 05:33:10 ÖÖ »
Artık hürgeneral...

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Ocak 18, 2012, 11:06:23 ÖÖ »
evet sağ salim bitirdin ama esas askerlik o nizamiye kapısından çıktıktan sonra başlar. önünde engel de kalmadı, hayatla savaş şimdi başlıyor senin için. :)
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

b4usleep

• Guest
« Reply #38 on: Ocak 18, 2012, 01:57:58 ÖS »
Artık hürgeneral...

Geçmiş olsun. 5 Ay askerlik yaptım diye üzülme bak millet vaktinde 4 yıl yapmış.

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #39 on: Ocak 18, 2012, 02:35:45 ÖS »
Artık hürgeneral...
Geçmiş olsun...

metafiz

• View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Ocak 18, 2012, 05:23:53 ÖS »
Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize. Giderkenki halimi biliyordunuz. Gittikten sonra bir hafta içinde hiçbir endişe kalmadı. Ama şansımıza gittikten iki gün sonra hoşgeldin partisi yaptılar bize 2.5 saat boyunca.Kar düşene kadarda hergün gergin geçti. Ha geldiler ha gelecekler tekrardan diye. Çünkü o günkü saldırıyı çok ağır ödediler,hiçte planladıkları gibi gitmedi.Ama taburlardaki ve üs bölgelerindeki kadar olmasada zor şartlar altında ve bir sürü gerginlik içinde bitirdim geldim.Şimdide afallamış bir şekilde evdeyim.Ne yapsam nerden başlasam diye düşünüyorum.Ve bu akşamdan itibaren forumu taramaya başlıyorum bakalım kimler neler yazmış hangi albümler çıkmış kaldığımız yerden devam edeceğiz. Müzik dinlemeyi ve gitarımı çalmayı çok özledim.Hepinize tekrardan merhaba :)

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #41 on: Ocak 18, 2012, 06:39:35 ÖS »
hoşgeldin ve geçmiş olsun o zaman. zor bir zamanda, zor bir yerdeydin. yeni albümler ve başka şeyler için düşüncelerini bu başlıktan devam ettirebiliriz bence.

b4usleep

• Guest
« Reply #42 on: Ocak 18, 2012, 08:10:37 ÖS »
Kendine geldiğinde bize oraları bir anlat derim. Orda hayat nasıl? Başından önemli bir şey geçti mi? v.s

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #43 on: Ocak 18, 2012, 10:40:24 ÖS »
Artık hürgeneral...

Prog General. Geçmiş olsun.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: Ocak 19, 2012, 12:26:37 ÖÖ »
Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize. Giderkenki halimi biliyordunuz. Gittikten sonra bir hafta içinde hiçbir endişe kalmadı. Ama şansımıza gittikten iki gün sonra hoşgeldin partisi yaptılar bize 2.5 saat boyunca.Kar düşene kadarda hergün gergin geçti. Ha geldiler ha gelecekler tekrardan diye. Çünkü o günkü saldırıyı çok ağır ödediler,hiçte planladıkları gibi gitmedi.Ama taburlardaki ve üs bölgelerindeki kadar olmasada zor şartlar altında ve bir sürü gerginlik içinde bitirdim geldim.Şimdide afallamış bir şekilde evdeyim.Ne yapsam nerden başlasam diye düşünüyorum.Ve bu akşamdan itibaren forumu taramaya başlıyorum bakalım kimler neler yazmış hangi albümler çıkmış kaldığımız yerden devam edeceğiz. Müzik dinlemeyi ve gitarımı çalmayı çok özledim.Hepinize tekrardan merhaba :)
Sen sağ salim döndün bizleri sevindirdin şimdi sıra kuzende. O da senin gibi kısa dönem, Hakkari-Çukurca'ya düşmüş şu anda birliğine teslim olmuş olmalı. Umarım o ve diğer tüm evlatlarımız en azından bundan sonra burunları kanamadan evlerine dönerler...

FRIEDRICH NIETZSCHE