Author Topic: Progturk 10 Yaşında...  (Read 54934 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Progturk 10 Yaşında...
« on: Eylül 29, 2011, 04:37:35 ÖÖ »
Hatta 11. yaşına doğru emin adımlarla ilerliyor. Bu vesilesiyle site kurucularından vidar'ın net sözlüklerinden birinde paylaştığı kuruluş manifestosunu buradan tekrar nakledelim ki site ve forumların doğum günü tarihi tam olarak ortaya çıksın...

"Site hakkında bir şeyler yazacak olursak

"13 Nisan 2006'da Last.fm sitesinde Vidar_ adlı kullanıcının projesi olarak ortaya çıkan ProgTurk.com sitesi yine Last.fm sitesindeki Megamefta'nın büyük yardımıyla -özellikle programlama açısından o olmasa sitenin açılabileceğini yada böyle olabileceğini hiç sanmıyorum- 1 Ağustos 2006 yılında progressive müzik severlerle buluştu. Progarchives sitesinden esinlenerek kurulan site şu an hala kuruluş aşamasında diyebiliriz. Amacı, Türkiye'de kısıtlı sayıda bulunan progressive müzik severi bir araya toplamak ve progressive müziğe gönül verenlerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamaya çalışan siteye www.progturk.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sitede bulunan çaylak eleme sistemi üyelerin kalite çıtasını arttırıyor ve siteye herkesin üye olup gereksiz bilgi ve istenmeyen tartışmaların siteyi işgal etmesini önlüyor. Siteye giren herkesin bilgilere ulaşması serbestken kullanıcıların sitede yazılarının bulunması için siteye grup ekleyerek yada kritik girerek üyeliğini kabul ettirmek gerekiyor. Özellikle grup ekleme ve albüm kritikleri konusunda tüm progressive severlerin biraz tuzu bulumnası gereken site kısa bir sürede hepimizin yardımıyla daha iyi yerlere gelecek.

Vidar"

Şu sıralarda kurucularda dahil olmak üzere ortalarda pek kimse gözükmüyor, her şeye rağmen üç beş kişide olsa başkalarından teslim aldığımız bayrağı bizden sonra gelenlere devretmek için şimdilik buradayız, peki ya siz progturk'ü yorumlarıyla var edenler, sizlerde oralardamısınız ?
« Last Edit: Nisan 21, 2016, 11:12:11 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
Ynt: Progturk 5 yaşında...
« Reply #1 on: Eylül 29, 2011, 12:59:59 ÖS »
Progturk'u çok seviyorum. Umarım başına bir iş gelmeden nice 5 yıllara erişir.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Eylül 29, 2011, 02:27:05 ÖS »
Progturk'u çok seviyorum. Umarım başına bir iş gelmeden nice 5 yıllara erişir.
Özellikle son 1 sene de senin katkılarında büyük b4usleep, senin gibi sevgisini emeğe dönüştüren üyeler olduğu sürece sayıca az da olsak progturk'e hiç bir şey olmaz...

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Eylül 29, 2011, 04:14:55 ÖS »
Zaman çok hızlı geçiyor, Turkrock'ta olan bazı olaylardan sonra burada tekrar yanyana gelmiş olmamız sevinirmişti bizleri. Kendi adıma yeteri miktar da katkı veremesem de bu site internet hayatımda oldukça önemli  bir yerde. Keşke daha fazla zaman ayırabilsek...

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Eylül 29, 2011, 04:24:18 ÖS »
Zaman çok hızlı geçiyor, Turkrock'ta olan bazı olaylardan sonra burada tekrar yanyana gelmiş olmamız sevinirmişti bizleri. Kendi adıma yeteri miktar da katkı veremesem de bu site internet hayatımda oldukça önemli  bir yerde. Keşke daha fazla zaman ayırabilsek...
Biz yola rock'n roll kulübü ile başlamıştık -bu arada ufuk'un geçenlerde buraya üye olduğunu gördüm ama o da sessiz katılımcılardan olmayı tercih etti herhalde-sonra turkrock'da devam ettik ki, hakkını teslim etmek lazım oradaki başlık Türkiyede progresif rock fikir paylaşımları adına tam bir efsanedir vakti olanların özellikle ilk sayfalar olmak üzere tüm yorumları okumasını salık veririm. Sonra buradan devam ettik arada olan sanal deprem bizi çok sarssa da, bazı prog yoldaşları gereksiz çekişmeler sonucu-bu çekişmelerde payım olması ve bazı çok değerli üyelerin ayrılması sebebi ile pişmanlığım bakidir- kaybetsek de yolumuza devam ediyoruz. Şu anda facebook ya da kişisel blog tercihlerinin daha fazla olması sebebi ile site ve forumlar arka plana atılmış gözükse de kalan sağlar bizimdir mantığıyla buradayız. Kalan sağlardan özellikle genç ve heyecanını yitirmemiş genç arkadaşlardan beklentim özellikle siteye daha fazla haber, albüm , grup eklemesi ve albüm yorumları yollamaları, herkese saygılar...

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #5 on: Mayıs 27, 2012, 02:32:14 ÖS »
burası bir anlamda 'ev' benim için..iyi-kötü zamanlarımız oldu ve olacak gibi de görünüyor..emek veren herkese ve üyelere sevgiler..
« Last Edit: Eylül 25, 2012, 06:41:54 ÖS by beat »

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: Haziran 03, 2012, 09:16:04 ÖS »
Çoktan 6 oldu... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #7 on: Ocak 24, 2013, 12:01:50 ÖS »
7 olmak üzere sanki  8)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: Ekim 17, 2013, 05:08:31 ÖÖ »
8'e doğru gidiyoruz ha... ;)
« Last Edit: Ekim 17, 2013, 05:11:26 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
Ynt: Progturk 7 yaşında...
« Reply #9 on: Ekim 17, 2013, 03:56:12 ÖS »
8. seneye doğru son gaz devam :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Progturk 7 yaşında...
« Reply #10 on: Ekim 17, 2013, 04:20:21 ÖS »
8. seneye doğru son gaz devam :)
Durmak yok yola devam desem mi şimdi...Yok demiyeyim en iyisi...:-D
« Last Edit: Ekim 23, 2013, 03:22:09 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Progturk 8 yaşında...
« Reply #11 on: Nisan 04, 2014, 02:59:12 ÖÖ »
8. Yılımızı doldurmamıza çok az bir zaman kaldığı şu günlerde face sayfamız coşmuşken, maalesef ben de dahil olmak üzere artık kimsenin pek itibar etmediği forumda,  b4usleep'in, son direnişci olmasını en samimi hislerimle takdir etmesem ayıp olur bu arada...Aslında her şey burada başladı çünkü...Köklerimizi unutmak...Her şeyi unutmak demek bir anlamda...

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #12 on: Aralık 30, 2014, 06:11:45 ÖS »
Tekrar dönüp dönüp eski defterleri acmak ne güzel oluyor. Alternative basligini karistiriyordum az önce. Hey gidi günler  :P
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: Aralık 31, 2014, 02:50:44 ÖS »
Tekrar dönüp dönüp eski defterleri acmak ne güzel oluyor. Alternative basligini karistiriyordum az önce. Hey gidi günler  :P
Onu ben de yaparım ara sıra, değişik hissiyatlar yaratan bir mevzu gerçekten...:-)

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: Aralık 31, 2014, 02:51:57 ÖS »
9. senemize 4 ay kadar bir zaman kaldı bu arada...;-)

FRIEDRICH NIETZSCHE