Author Topic: Queen  (Read 3252 times)

rockstar73

• View Profile
    • Email
Queen
« on: Ekim 20, 2011, 10:24:29 ÖS »
Daha önce oluşturulmamış olması garip, tüm zamanların en iyi müzik gruplarından Queen.

Özellikle 1973-1978 yılları arası progressive rock icra etmişlerdir. Queen II albümü şahsi fikrimce gelmiş geçmiş en iyi progressive rock örneklerindendir. Queen'in yine bu yıllar arasında çıkardığı albümlerde "No Synthesizers" ibaresinin bulunması ve albümlerin sound'unun Brian May'in gitarından ötürü sanki synthesizer kullanılmış gibi durması ise bildiğim kadarıyla progressive rock tarihinde tektir.

Her türü başarıyla icra ettikleri gibi, progressive rock'ta da en güzel örnekleri bize sunmuşlardır.

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Queen
« Reply #1 on: Ekim 20, 2011, 10:46:33 ÖS »
Queen'in tüm zamanların en iyi müzik yapan gruplarından biri olduğunu tartışmak bile saçmadır fakat türünü progressive rock koyabileceğimiz bir grup değildir bana kalırsa.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Ekim 21, 2011, 12:00:38 ÖÖ »
Daha önce oluşturulmamış olması garip, tüm zamanların en iyi müzik gruplarından Queen.

Özellikle 1973-1978 yılları arası progressive rock icra etmişlerdir. Queen II albümü şahsi fikrimce gelmiş geçmiş en iyi progressive rock örneklerindendir. Queen'in yine bu yıllar arasında çıkardığı albümlerde "No Synthesizers" ibaresinin bulunması ve albümlerin sound'unun Brian May'in gitarından ötürü sanki synthesizer kullanılmış gibi durması ise bildiğim kadarıyla progressive rock tarihinde tektir.

Her türü başarıyla icra ettikleri gibi, progressive rock'ta da en güzel örnekleri bize sunmuşlardır.
Sizin gibi yeni katılımcılar sayesinde bizim ıskaladıklarımız bir şekilde sizler tarafından yakalanacak ( şekilde görüldüğü gibi.. ;))..."A Night At The Opera" favorimdir, nazarımda gelmiş geçmiş en büyük albümlerden biridir. Son albümleri Innuendo ile efsane isimlerine yakışır mükemmel bir kapanış yaptılar bence...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #3 on: Ekim 21, 2011, 12:37:48 ÖÖ »
ingiliz rock gruplarıyla müzik zevkimi oluşturmaya çalıştığım zamanlarda tanışmıştım. o zamanlar killer queen şarkısının hastası olmuştum ve bir dönem en sık dinlediğim şarkı olmuştu. sheer heart attack isimli çalışmaları ilk satın aldığım albümdür. nasıl oldu? müzik markete gir, ''q'' harfini bul ve içinde killer queen şarkısı bulunan cd'yi al.

b4usleep

• Guest
« Reply #4 on: Ekim 21, 2011, 02:10:14 ÖS »
God save the Queen.

artmetaphors

• View Profile
« Reply #5 on: Ocak 26, 2012, 01:24:10 ÖS »
1973-1978 dönemi pogressive değil art rock dönemi desek daha doğru olur gerçi aman tür isimlendirmeleri ne gerek var sanki.. neyse diyeceğim o ki ben de severdim bunları ama 80'lerdeki hallerinden nefret ediyorum. hele ki 1982'deki hot space.. neyse üzerinde fazla söylenecek bir şey yok klasik dinleyicilerinin üzerine ekleyebileceğim. 1975-1976 albümleri gayet art rock şahaeserleri 1977'deki de yine iyi sayılır ama stadium rock parçaların olduğu albüm biraz daha mainstream'e kayan ama yine de güzel. jazz queen'in en punk döneminden etkilendiği ve 'kızgın' gençliğe ithafen yaptıkları bir albüm. dönemin şartları itibariyle yine art rock olarak tanımlanabilir ama kardeşim şu 80'lere girince niye bu kadar saparsın ki tarzından. adamlar 'synth kullanılmamıştır bu albümde' diyorken 1980 ile birlikte the game'de synth'e sarılmalarını hiç anlamadım. 1 ocak 1980 olunca topluca taviz veriyoruz yeteneğimizi saklıyoruz diye anlaşma mı yaptılar acaba tüm bu mükemmle art rock grupları acaba? yani 1980'ler birlikte nerdeyse hepsindeki düşüşü ben tanımlayamıyorum, tanımlayabilen biri varsa beri gelsin :)