Author Topic: 10 Eylül 2012 KüçükÇiftlik Park Jethro Tull's Ian Anderson konseri  (Read 48378 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: 10 Eylül 2012 KüçükÇiftlik Park Jethro Tull's Ian Anderson konseri
« Reply #30 on: Ağustos 01, 2012, 10:16:12 ÖS »
levyeyle geliyoruz değil mi  :D
e, biraz alkol alacağız ilk başlarda tanışma kaynaşma hoş görü ortamı olur ama iş zamanla eski yeni, neo-zehul alt tür , üst, tür, gerçek progressive nedir ne değildir, örnek progresifçi kimdir tartışmalarına dönebilir. Sonuç olarak her ahvalde birbirimize girmeye hazır, egolar tavanda bir profie sahibiz, levye bulundurmakta fayda var ama ben süha'nın daha gelişmiş bir silah olan çift taraflı baltasından da tırsmıyor değilim hani... ;D

gel de tırsma şimdi... ;D

Ahanda avatar yaptım baltayı. Her gördüğünde hatırlarsın artık. Ayağınızı denk alın bundan sonra  ;D
Bir yanlışmız mı oldu  ??? ( klasik türk işi geri vites olayı... ;D )
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Ağustos 02, 2012, 01:17:36 ÖÖ »
Bir yanlışmız mı oldu  ??? ( klasik türk işi geri vites olayı... ;D )

Mesaj ulaşmış  ;D

beat

• View Profile
« Reply #32 on: Ağustos 02, 2012, 01:19:11 ÖÖ »
akıllı olalım  :P

beat

• View Profile
« Reply #33 on: Ağustos 08, 2012, 03:03:08 ÖS »
bu arada Anderson en son 1 Haziran'da şöyle bir setlist ile sahne almış;

Thick as a brick
        Intro
        (Gerald Bostock visits a psycotherapist)
        Thick as a Brick, Part 1
        (Jethro Tull song)
        Intermission
        (The weather!)
        Thick as a Brick, Part 2
        (Jethro Tull song)
        Whatever Happened to Gerald Bostock?
        From a Pebble Thrown
        Pebbles Instrumental
        Might-Have-Beens
        Upper Sixth Loan Shark
        Banker Bets, Banker Wins
        Swing It Far
        Adrift and Dumbfounded
        Old School Song
        Wootton Bassett Town
        Power and Spirit
        Give Till It Hurts
        Cosy Corner
        Shunt and Shuffle
        A Change of Horses
        Confessional
        Kismet in Suburbia
        What-ifs, Maybes and Might-Have-Beens
        Encore:
        Locomotive Breath
        (Jethro Tull song) (with Flute Solo)

TAAB çalacaktı tamamen ama 2'nin hepsini de beklemiyordum. Gerçi ben 2'yi de beğendiğim için problem yok, bir de sonunda Locomotive Breath hoş olmuş. Aslında 2-3 tane daha JT çalsa hiç fena olmazdı (doyumsuz dinleyici modeli)   ;D

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Ağustos 09, 2012, 12:35:10 ÖÖ »
Ben de TAAB 2'yi sevdim, TAAB zaten efsane, araya da bir iki Jethro klasiği attılarmı tadından yenmez...
« Last Edit: Ağustos 11, 2012, 01:51:03 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #35 on: Ağustos 10, 2012, 03:58:12 ÖS »
Konsere tam bir ay kaldı.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Ağustos 10, 2012, 05:23:03 ÖS »
iki defa izlemiştim.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

beat

• View Profile
« Reply #37 on: Ağustos 13, 2012, 01:03:42 ÖS »
Senin o ikincide ben de olacaktım ama gelememiştim ona. Neyse, bir aksilik çıkmazsa bu defa olacak bakalım ;)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: Eylül 09, 2012, 12:24:16 ÖS »
10.09.2012 Maçka Küçükçiftlik Park, "Ian Anderson" konseri öncesi buluşma mekanı, İstiklal Cd. Galatasaray lisesi'nin yanında ki sokakta bulunan " Ara Cafe, buluşma saati 17:00 civarı olacaktır onu belirtelim. Konsere gelecek olan, ya da gelmese bile kısa çaplı bir tanışma kaynaşma ortamına dahil olmak isteyen tüm progturk sakinlerini bekleriz diyelim...

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #39 on: Eylül 09, 2012, 07:38:21 ÖS »
büyük ihtimalle oralarda olacağım..teşekkür ederim haber verdiğin için gökhan ;)
var mı ki buralardan gelecek başka kimse?

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Eylül 10, 2012, 12:28:02 ÖÖ »
büyük ihtimalle oralarda olacağım..teşekkür ederim haber verdiğin için gökhan ;)
var mı ki buralardan gelecek başka kimse?
progturk face kanadından geleceğini söyleyen arkadaşlar var yarın telefonlaşırız Erdem... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #41 on: Eylül 12, 2012, 12:29:27 ÖÖ »
Konserle ilgili bir iki şey yazayım.

Ian Anderson ve "arkadaşları" çıkar çıkmaz efsane albümün birinci bölümüne başladılar. Thick as a Brick Part I'in başında çok heyacanlanmama rağmen vokal başlayınca biraz hayal kırıklığına uğradım. Ian Anderson 60 küsür yaşında olması sesinden elbette çok şey alıp götürmüş. İlk önce mikrofonda bir sorun mu var diye düşündüm fakat devamında öyle olmadığını ne yazık ki anladım. Thick as a Brick'ten sonra son albümden birkaç parça çaldılar. Albümün çoğu parçasını ilk defa konserde dinledim çünkü Banker Bets, Banker Wins'e çok takılmıştım diğer parçalara geçememiştim. İkinci albüm bittikten sonra My God, Budapest*, Aqualung* ve en sonunda Locomotive Breath'ı çaldılar. Klasik Jethro Tull parçalarında tökezleyen bir vokal vardı ancak Thick as a Brick 2 albümündeki parçalarda sırıtmadı. En sonunda da lambalı amfi misali sesi açılan -ya da sona saklayan- Ian Anderson Locomotive Breath'i çok güzel söyledi. Neredeyse eski günlerini aratmayacak kadar hem de.

Ses sistemi neredeyse beş altı kere kısa sayılmayacak süre arıza yaptı. Ama bunun açığını da konserin güzel atmosferi kapattı. İlk defa bu kadar medeni bir şekilde konser izledim. Seyirciler muhteşemdi. Gerçi bisten önce çoğunluk olarak "sahne önü" kategorisi dağılmaya başladı beat ile birlikte hayret ettik. Neredeyse kapıya kadar bir grup insan geldi sonra tekrar sahne alınca geri döndüler biraz komik oldu. Bis bazen ender olsa da birden daha fazla olabiliyor. Locomotive Breath'i çaldıktan sonra tekrar gittiler ve son olarak Thick as a Brick Part II çalınacak diye bekledim ama çalmadılar.

*Budapest ve Aqualung parçaları turne kapsamında çalınması beklenmeyen parçalardı. Konserin sonlarına doğru sürpriz oldu.

« Last Edit: Eylül 12, 2012, 12:36:05 ÖÖ by marvin »

beat

• View Profile
« Reply #42 on: Eylül 12, 2012, 03:54:07 ÖS »
marvin setlisti yazmış zaten. katılımın beklediğimden yüksek olması iyiydi. enerji eksilmiş olsa da anderson'da yine de iyi bir sahne performansı kotardığını düşünüyorum. ses çok iyi değildi, aksaklıklar -olmaması gerektiği kadar fazla- dışında da ses çok iyi değildi. kapalı mekanlarda konser 'dinlemek' istiyorum her zaman. şarkı seçimleri sürpriz değildi, setlisti biliyorduk ama bildiğimizden de biraz kısa oldu açıkçası. evet, biraz daha aslılsak tekrar gelebilirlerdi belki ama istek yoktu insanlarda.

benim için güzel yanı; 94-95 yıllarında kasetten dinleyerek keşfettiğim, pek çok grubu etkilemiş, büyük oranda iyi albümlere sahip bir diskografiye sahip grubun beynini ilk defa canlı olarak izlemek oldu. belki prog'un altın çağında değiliz, belki o çok beğenerek dinlediğimiz isimlerin bazıları yaşamıyor veya yaşayanları da eski hallerinden biraz uzaktalar ama hayatımın bu kadar merkezinde müziğin ve özellikle 'prog' müziğin olduğunu düşündüğümde ben bu tarz isimleri imkanlar dahilinde izlemek istiyorum. ses, mekan, seyirci, şarkı seçimleri vb. de bir yerden sonra anlamını yitiriyor. ben oraya bir şeyler aramaya gittim ve aradığımı da buldum. teşekkürler Ian Anderson ve saz arkadaşları. ayrıca konser öncesi, sırası ve sonrasında eş dost ile yaptığımız güzel sohbetler de tüm bu güzelliklere ekleniyor.