Author Topic: Progressive Rock Dinleyenlerin Takıntıları  (Read 17208 times)

klavy

• View Profile
Ynt: Progressive Rock Dinleyenlerin Takıntıları
« Reply #30 on: Ağustos 09, 2012, 09:33:26 ÖS »
Klavyeli çalgılar benim de takıntımdır... :)

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Ağustos 10, 2012, 01:19:36 ÖÖ »
Bir parçada moog, mellotron, moog taurus veya church organ gibi enstrumanlar kullanılıyorsa o parça iyidir. Benim de takıntım budur....

Apachi Ayhan bir keresinde bana Erkek müziğinde saksafon olmaz demişti  :D  Galiba ona Carpe Diem dinletmeye çalışıyordum. Enstrüman takınsısı da böyle bir şey olsa gerek.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Ağustos 10, 2012, 02:42:17 ÖÖ »
Bir aralar benim de 70'ler takıntım vardı çünkü memlekette ki Rock camiasının böyle bir takıntısı ve koşullaması vardı, bunun saçmalığını biraz geç kavradım, şimdi 70'ler diye tutturanlara "Rock müzik 75'den sonra bitmiştir ağbi" diye kafa ütüleyenlere  karşı acayip bir takıntım var... ;D
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

artmetaphors

• View Profile
« Reply #33 on: Ağustos 10, 2012, 03:57:11 ÖÖ »
Bir parçada moog, mellotron, moog taurus veya church organ gibi enstrumanlar kullanılıyorsa o parça iyidir. Benim de takıntım budur....

Apachi Ayhan bir keresinde bana Erkek müziğinde saksafon olmaz demişti  :D  Galiba ona Carpe Diem dinletmeye çalışıyordum. Enstrüman takınsısı da böyle bir şey olsa gerek.

Carpe Diem sevmeyen progcu gitsin kendini bir yerlerden atsın. :)

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Ağustos 10, 2012, 11:09:55 ÖÖ »
Carpe Diem sevmeyen progcu gitsin kendini bir yerlerden atsın. :)

Saksafon sevmeyen adamın progla ne alakası olur zaten. Carpe Diem sevmeyenler de yaşasın, severler bir gün belki.

Lygophile

• View Profile
« Reply #35 on: Ağustos 10, 2012, 12:57:52 ÖS »
Konu başlığını baz alarak, en büyük takıntımın davullar olduğunu söylemek istiyorum. Yeri geldiğinde kötü vokale bile tahammül edip, diğer enstrümanlar iyiyse bir müziği zevkle dinleyebiliyorum. Ama davullar kötüyse işin neredeyse tüm zevki kaçıyor benim açımdan. Zira rock-metal perküsyonları, hem enerjik ve nüfuzlu olmalıyken, hem de iyi tonlanmış ve volüm bakımından ayarı iyi tutturulmuş olmalı bence. Gerçi bunun tam bi formülü de yok, mesela bazen mekanik ama iyi tonlanmış davulları da sevebiliyorum, genelde mikrofonlanmış davulları tercih etsem de.

man-erg

• View Profile
    • Email
« Reply #36 on: Ağustos 10, 2012, 01:25:00 ÖS »
Konu başlığını baz alarak, en büyük takıntımın davullar olduğunu söylemek istiyorum. Yeri geldiğinde kötü vokale bile tahammül edip, diğer enstrümanlar iyiyse bir müziği zevkle dinleyebiliyorum. Ama davullar kötüyse işin neredeyse tüm zevki kaçıyor benim açımdan. Zira rock-metal perküsyonları, hem enerjik ve nüfuzlu olmalıyken, hem de iyi tonlanmış ve volüm bakımından ayarı iyi tutturulmuş olmalı bence. Gerçi bunun tam bi formülü de yok, mesela bazen mekanik ama iyi tonlanmış davulları da sevebiliyorum, genelde mikrofonlanmış davulları tercih etsem de.

O takıntı sayılmaz kötü davulcu müziği ödürüyor hakikaten. Daha dün Ritchie Blackmore's Rainbow bahsinde son albümdeki davulcunun soundu nasıl kötü etkilediğinden bahsediyordum burada.