Author Topic: Fikir ayrılıkları ve bunların duygusal yansımaları  (Read 9171 times)

Lygophile

• View Profile
Fikir ayrılıkları ve bunların duygusal yansımaları
« on: Ağustos 12, 2012, 02:19:58 ÖS »
Evet, herkes bu konudaki fikrini belirtsin hadi. Bence beğendiğimiz şarkı sözleriyle de bunu yapabiliriz. Ben öyle yapacağım.

Helloween - I Want Out'tan:

There's a million ways to see the things in life
And a million ways to be the fool
In the end of it, none of us is right
Sometimes we need to be alone

Dörtlüğün son dizesi ruh haline göre değişebilir tabii. Sometimes I feel like screaming de olabilir, sometimes i want to kill you da olabilir gibi.
 ;)

« Last Edit: Ağustos 12, 2012, 02:22:31 ÖS by Lygophile »

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Fikir ayrılıkları ve bunların duygusal yansımaları
« Reply #1 on: Ağustos 12, 2012, 06:23:16 ÖS »
Fikir ayrılığı olduğu zaman fikrimi yanlış anlatmaktan ve yanlış anlaşılmaktan korktuğum için

King Crimson - Indiscipline'den

I repeat myself when under stress

I repeat...

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Ağustos 13, 2012, 01:57:07 ÖÖ »
İngilizcem tırt, şimdi yazacaklarımın konu ile alakası var mı başlığın amacına uygun mu onu da bilmiyorum ama bu konuda bir şeyler yazmak isterim,

En büyük fikir ayrılıklarımız sevdiğimiz grup, tarz ya da dönemlerden doğuyor. Kendi adıma ilk başlarda cool davranmaya çalışıp " aman ne önemi var ki, herhangi bir kişi senin hayatına damgasını vurmuş bir grup ya da tarza istediği gibi sallasın herkesin kişisel beğenisi sonuçta, müziği üretenden çok sahiplenme" gibilerden cool tavır sergilemeye çalışır o tip şeyler yazardım. Gel gör ki aslında böyle cool bir herif olmadığımı tipik "hot" hatta fokur fokur kaynayan Akdenizli kanı taşıdığımı, sevdiklerime laf edildiğinde çoğu zaman feci şekilde dellendiğimi tespit ettim... ;D Bundan sonra sergilediğim tavırla yazdıklarım arasında çelişkiye düşüp, bu tip cool şeyler yazmayacağım. Beğenilerimi vuran yorumlar karşısında daha sakin kalıp ben de insanları beğenileri yönünden vurmamaya çalışacağım, bu kısırdöngü'nün bir galibi olmaz sonuçta... ;)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Lygophile

• View Profile
« Reply #3 on: Ağustos 13, 2012, 02:23:54 ÖS »
Herkes çoğu durumda sakin ve cool kalabilmeyi ister tabii, ama insanız neticede. Nereden biliyoruz ki acayip cool bi imaj çizen bazı kişilerin, yanlarındaki yastıkları yumruklamadıklarını, CD'leri kırmadıklarını, yorganları yemediklerini.  ;D