Author Topic: Night Of The Prog Festival 2013  (Read 5787 times)

mare101

• Guest
Night Of The Prog Festival 2013
« on: Nisan 12, 2013, 06:16:29 ÖS »

Almanya'daki Night Of The Prog Festivali'ne birkaç yıldır gitmek istiyordum.Geçen yıl Kasım ayında bu yılki tarihler belli olur olmaz hemen uçak biletini aldım,otel rezervasyonumu yaptırdım.Ama Line Up ancak bu günlerde kesinleşti.
 Açıkçası bu yılki Line Up beni hayal kırıklığına uğrattı.Grupların hepsini zaten tanımıyorum,tanıdıklarım arasından Pineapple Thief ve Steven Wilson ilgimi çekiyor.Aslında Steven Wilson'ı da grubu Porcupine Tree ile birlikte tercih ederim.
 Diyeceğim o ki,uçak bileti hazır olmasına rağmen gidip gitmemekte kararsızım.Sizlerin fikirlerini almak isterim..
 Bu arada, festivalin afişi ekli dosyada.
« Last Edit: Nisan 12, 2013, 06:25:30 ÖS by mare101 »

b4usleep

• View Profile
    • Email
Ynt: Night Of The Prog Festival 2013
« Reply #1 on: Nisan 13, 2013, 12:21:39 ÖÖ »
Hangilerini tanıdığınızı ya da tanımadığınızı yazsaydınız keşke.

Bana kalırsa Anglagard bile tek başına yeter gitmek için. Küba'lı Anima Mundi'nin de 2010 tarihli The Way isimli çok iyi bir albümü var.

Caravan ve Magma ise zaten efsane gruplar.

mare101

• Guest
« Reply #2 on: Nisan 13, 2013, 05:07:05 ÖS »

Anima Mundi , Maybeshewill ,Devin Townsend ,Sanguine Hum , Sound of Contact ve Crippled Black Phoenix'i tanımıyorum.Dinlemedim daha önce.Geriye kalanlarda büyük isimler olmakla birlikte  beni öyle aman aman heyecanlandırmıyor.Bu gruplara gönül verip takip edenler beni yanlış anlamasın ama bu festivale geçmişte katılan Marillion,Fish,Pallas,IQ,Eloy,Dream Theater gibi isimler asıl beklentim idi.
Festivali organize edenler bu yıl ,daha önce burada çalmamış isimlerle anlaşmayı tercih etmiş.(Pineapple Thief haricinde hepsi ilk kez bu sahnede olacak)
 Forumlardan takip edebildiğim kadarıyla özellikle Neo Prog tayfasında bu yılki gruplar için bir hoşnutsuzluk ve fazlaca Post Rock,Modern Rock etkileşimli olduğu yönünde eleştiriler var.Ama çoğunluk memnun,anladığım kadarıyla.
 Bakalım,kısmetse gidip göreceğiz..

Hangilerini tanıdığınızı ya da tanımadığınızı yazsaydınız keşke.

Bana kalırsa Anglagard bile tek başına yeter gitmek için. Küba'lı Anima Mundi'nin de 2010 tarihli The Way isimli çok iyi bir albümü var.

Caravan ve Magma ise zaten efsane gruplar.

mare101

• Guest
« Reply #3 on: Mayıs 01, 2013, 01:14:13 ÖS »
 Son olarak İngiltere'den  Amplifier eklendi ve Line Up tamamlandı.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Mayıs 07, 2013, 12:53:19 ÖS »
Son olarak İngiltere'den  Amplifier eklendi ve Line Up tamamlandı.
Bu hafta da süper loto oynadım...orada olabilirim...ümitliyim... :)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE