Author Topic: Television  (Read 10235 times)

3 isimli

• View Profile
Television
« on: Haziran 11, 2013, 07:38:53 ÖS »
Merhaba arkadaşlar ben bu forumda yeniyim bir şeyler yazayım dedim bu yüzden. Her neyse, belki biraz alakasız diyeceksiniz hatta punk grubu diyebilirsiniz ama bu grup bana nedense ilk albümüyle (Marquee Moon) sanki progressive tarzda gibi geliyor. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim bu konuyla ilgili. Bu grup progressive punk gibi bir tür yapıyor sayılabilir mi?

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Television
« Reply #1 on: Haziran 13, 2013, 04:19:15 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar ben bu forumda yeniyim bir şeyler yazayım dedim bu yüzden. Her neyse, belki biraz alakasız diyeceksiniz hatta punk grubu diyebilirsiniz ama bu grup bana nedense ilk albümüyle (Marquee Moon) sanki progressive tarzda gibi geliyor. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim bu konuyla ilgili. Bu grup progressive punk gibi bir tür yapıyor sayılabilir mi?
Rock kaynaklarınca Punk diye geçer...ama yarattıkları sound özellikle gitar soundu, ilklerdendir...Bir yanıyla ilericidir..Peki prog nedir ? Alt tür tartışmaları...punk..progressive karşıtlığı...Asıl mesele nedir ? Tüm mesele iyi müzik damarını hissetmek kabiliyeti mi acaba...Spot şeyler yazmaya çalıştım ama bu mevzular çok su kaldırır...Bu arada hoş geldin...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

3 isimli

• View Profile
« Reply #2 on: Haziran 15, 2013, 03:38:45 ÖS »
Hoşbulduk. Aslında üstünde çok da düşünmeye gerek var mı ki? Adamlar güzel ve kaliteli müzik yapıyorlar. Önemli olan da bu bence. O yüzden progressive iyidir punk kötüdür tartışmalarına girmeye pek de gerek yok değil mi?

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Haziran 16, 2013, 03:47:36 ÖÖ »
Hoşbulduk. Aslında üstünde çok da düşünmeye gerek var mı ki? Adamlar güzel ve kaliteli müzik yapıyorlar. Önemli olan da bu bence. O yüzden progressive iyidir punk kötüdür tartışmalarına girmeye pek de gerek yok değil mi?
Aynı düşünceyi farklı şekillerde ifade ettik... ;)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE