Author Topic: Futbol  (Read 67079 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Futbol
« on: Ekim 17, 2008, 02:46:38 ÖÖ »
Ulusal lig, evrensel lig, şampiyonlar ligi, UEFA kupası, dünya kupası, Avrupa kupası ve bunların eleme maçları...Futbol ile ilgili ne varsa içimizde hangi ukde kaldıysa, eteğimizdeki taşları dökelim bakalım. ;)
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Re: Futbol
« Reply #1 on: Ekim 22, 2008, 12:46:05 ÖÖ »
Utanç gecesiydi...Geçen sene şampiyonlar liginde çeyrek final oynayan takım nasıl bu hallere düştü. Bunun hesabını birilerinin verme zamanı geldi artık.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Al

• Guest
« Reply #2 on: Ekim 22, 2008, 10:10:22 ÖS »
bence direk aragones sorun. yani Aurelio'nun gitmesi takımın dengesini alt üst etmez ama teknik direktör değişikliği eder. Zico'nun oluşturduğu takım anlayışını bozdu eleman. zaten Zico neden gitti onu da anlamadım. Ferguson 30 sene olacak nerdeyse United'ın başında. United hiç mi kötü sezon geçirmedi. türk takımlarının gerçek sorunu zırp pırt teknik direktör değiştirerek, takım ekolü oluşturulmasını engellemeleri.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Ekim 22, 2008, 10:32:50 ÖS »
Yaklaşık yirmi senelik yakın plan Fenerbahçe takibimde, görmüş olduğum başkanlar içinde efsane sıfatını gerçekten hakeden başkan Aziz Yıldırımdır. Bunun yanında yere göğe sığdıralamayan Ali Şen'i hiç tutmam ve onun kendisinden başka hiç bir şeyi seveceğine inanmam, Fenerbahçe'yi kendi egoları ve çıkarları için kullandığını ve zoru görünce kaçıp Fenerbahçe'yi uçuruma yuvarladığını düşünürüm. Evet, Uçurumdayken geldi Fenerbahçe'nin başına Aziz başkan. İlk başlarda bocaladı, acemeliğinin faturasını ödedi ve ödetti hem kendisine hem camia'ya. Her şeye rağmen, içinde kesinlikle emin olduğum büyük bir Fenerbahçe sevgisi vardı ve bu inançla olayları kavramaya ve gün geçtikçe daha iyi işler yapmaya başladı. Sonuç olarak yaptıkları ve Fenerbahçe'yi nerelerden alıp nelere getirdiği ortada bunları burada tekrar yazmaya gerek yok bence. Asıl konu, böyle önemli işler yapmış dostuyla düşmanıyla herkesin gözünde yücelmiş bir başkanın bu sezon başı itibariyle dramatik sonunu hazırlaması ve kendi eliyle yönetimsel intahar girişimini irdelemek olmalı bence. Yanlış yerde yanlış zamanda yapılan teknik heyet ve futbolcu değişiklikleri, tek adam olma her şeye hakim olma duygusunun dayanılmaz cazibesi sonucu yere çakılma v.s... Başkanı bu kadar seven ve kendisine inanan bir taraftar olarak, üzülerek söylüyorum bana göre baş sorumlu Aziz Yıldırım'dır. Bir lider olarak içinde bulunduğu akıl dışı formsuzluğu şu an itibariyle camiaya çok pahalıya mal olmuştur. Bu yüzden hesabı ilk olarak o vermelidir ve bu hesabı verirken cümleye camiaya karşı büyük bir özürle başlayarak, bu durumun içinden çıkamayacaksa hemen bırakmalı aksini düşünüyorsa bundan sonra en ufak bir hata yapmadan yoluna devam etmelidir. Evet,kendisinin artık hata yapma kredisi yok, Yaklaşık yedi senede yarattığı krediyi yaklaşık yedi ayda tüketti çünkü.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #4 on: Ekim 30, 2008, 02:00:02 ÖS »
Bence de su günleri yasiyor olmamiz Baskan ve yönetimin eseridir ama Aziz Baskan'in bu duruma el atacagindan süphem yok. Su sezon devresine ne kadar az kayipla girersek ve rakiplerimiz ts, bjk, gs maclarindan ic saha avantajiyla en az 7 puan cikarabilirsek -ki sampiyonluk yolundan kopmamak icin rakiplerimizden puanlar koparmaliyiz- devre arasinda nokta transferlerle ancak kendimize gelecegimize inaniyorum. Sampiyonlar Ligi'nde önümüzde üc macimiz daha var. Zor ama imkansiz degil bu üc mactan da puanlar cikarmak. Yakindigim tek nokta kötü bir Porto'ya ve evimizde elimizden kacirdigimiz Kiev'e puanlar kaybetmemiz oldu. Bu kötü durumumuzda bile bu iki takimi yenebilecek gücteyiz cünkü. Arsenal macinda 5 yedik, 10 da yerdik ama takim su ilk gol sokundan cabucak cikamiyoruz. 3 dakikada 2 gol yiyen bir takim olduk. Cok cabuk panikliyoruz oysa ilk yarida buldugumuz pozisyonlari gole cevirebilseydik baska seyler konusuyor olacaktik belki de.
« Last Edit: Ekim 30, 2008, 02:02:34 ÖS by hakan_el »
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: Ekim 30, 2008, 10:41:13 ÖS »
Fenerbahçenin Daum döneminden beri süre gelen biri sorunu var bence. Takımın maçlara büyük bir konsantrasyon sorunu yaşayarak çok kötü başlaması. Bunun sonucunda yenilen goller küçük takımlara karşı telafi edilsede, büyük takımlara karşı telafi edilemiyor ve ya final maçları kaybediliyor ( Örneğin geçen sezon Gs ile Ali Samiyen'de, oynadığımız 2-1 kaybettiğimiz kupa yarı finali ve ligin 2. yarısındaki 1-0 kaybettiğimiz  maç) yada hezimet sonuçlar ortaya çıkıyor(Milan, Arsenal, Kayseri). Bunun aksi durum ise ezeli rakibimiz Galatasaray'da var maça çok iyi başlıyorlar golleri buluyorlar sonra maç sonuna doğru düşüş sürecine giriyorlar ama böyle bir durumda Gs daha avantajlı oluyor skoru maçın başında garantiye aldığı için fazla kayba uğramıyor genelde. Bu durumları Avrupa maçlarında pek işlemesede, içerde bizden aldıkları iki şampiyonluk bunun en büyük göstergesi. Bu sorunu çözmemiz maçlara daha iyi başlamamız lazım, maç başlarındaki ürkek korkak ve pısırık görüntüden kurtulmamız lazım. İlerleyen dakikalarda kendimize gelsekde çoğu zaman her şey için çok geç oluyor çünkü.
« Last Edit: Ekim 30, 2008, 10:43:49 ÖS by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #6 on: Kasım 12, 2008, 11:41:06 ÖS »
Deivid De Souza. Baska söz söylemeyecegim.

Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: Kasım 12, 2008, 11:48:13 ÖS »
Yaklaşık 10 yıldır bizim sahamızda maç kazanamayan hatta fark yiyen bir takımla yapılan müsabaka hakkında çok fazla yoruma gerek yok zaten, istatistikler her şeyi anlatıyor. ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #8 on: Kasım 12, 2008, 11:52:18 ÖS »
Sampiyonlar Ligi'ndeki son iki macimizi alacagimiza inaniyorum. Hayir, takimimin futbolundan cok büyük seyler umdugumdan degil, rezil bir futbol oynuyoruz ama Porto'yu ve Kiev'i yenebilecegimize inaniyorum ve aksini düsünmüyorum bile. Zira bu iki takimdan da iyi olan takim biziz.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Kasım 13, 2008, 12:07:46 ÖÖ »
Sampiyonlar Ligi'ndeki son iki macimizi alacagimiza inaniyorum. Hayir, takimimin futbolundan cok büyük seyler umdugumdan degil, rezil bir futbol oynuyoruz ama Porto'yu ve Kiev'i yenebilecegimize inaniyorum ve aksini düsünmüyorum bile. Zira bu iki takimdan da iyi olan takim biziz.
Ağzından bal damlıyor, umarım öngörülerin gerçekleşir.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #10 on: Aralık 14, 2008, 02:50:32 ÖS »
Ağzından bal damlıyor, umarım öngörülerin gerçekleşir.

Iki maci da aliriz demistim ikisine de yenildik. Dolayisiyla her zamanki gibi iddialarim bosa cikmis oldu.  ;D Kendinden güclü olmayan rakipleri karsisinda galibiyete mutlak suretle ihtiyaci olan ama oynadigi ruhsuz oyunla her iki mactan da malup ayrilan taraf bizdik. Bu yil büyük beklentilerin oldugu Avrupa macerasina tek galibiyet almadan erken havlu attik. Ridvan Dilmen'in kabuk degistirme konusunda söylediklerine katiliyorum. Sezon arasinda gitmesi gereken futbolcular bellidir.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: Aralık 16, 2008, 12:46:13 ÖÖ »
Kiev maçında oynadığımız futbol utanç futboluydu, bu maç öylesine şevkimi kırdıki bu hafta kazandığımız Antalya maçı bana hiç tat vermedi. Fenerbahçe'de bir balans ayarsızlığı var takımda işler yolunda gitmiyor, bu futbolla şampiyonluğu alacağımıza pek ihtimal vermiyorum. Her şeye rağmen yanılmak istiyorum ama tersi bile olsa Fenerbahçede bazı kronikleşmiş sorunları olası bir şampiyonluk da çözmeyecek sanki.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #12 on: Aralık 26, 2008, 03:17:46 ÖS »
O bahsettigin sorunlar büyük ihtimalle bu sezonun bitiminden itibaren cok farkli bir Fenerbahce yaratilmayi gerektirecek gibi gözüküyor. Taraftarin beklentisi yönetim ve kadroda büyük degisiklige gidilmesi yönünde.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: Aralık 27, 2008, 02:34:48 ÖÖ »
O bahsettigin sorunlar büyük ihtimalle bu sezonun bitiminden itibaren cok farkli bir Fenerbahce yaratilmayi gerektirecek gibi gözüküyor. Taraftarin beklentisi yönetim ve kadroda büyük degisiklige gidilmesi yönünde.
En azından gerek saha dışı yönetim gerekse saha içi oyun felsefesini tek bir adam üstüne kuran takım zihniyeti yıkılrsa yeni bir başlangıcın en güzel ilk adımı olur bu durum bence.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: Şubat 02, 2009, 09:36:26 ÖS »
Dün oynadığımız Antep maçı vesilesiyle tüm umutlarımı yitirdiğimi beyan ediyor ve bu sezon bizim takımdan bir cacık olmaz diye düşünüyorum sevgili günlük sen ne dersin? ( Blog ile diologlar yada bir şizofrenin günlüğü, Dialogue Part  2 ;D)

FRIEDRICH NIETZSCHE