Author Topic: Futbol  (Read 123916 times)

hakan_el

• View Profile
Re: Futbol
« Reply #15 on: Mart 05, 2009, 10:31:35 ÖS »
Bu yil kupayi kaldirabilecek miyiz sence bay.c? Su takimi azicik anliyorsam arap olayim.  ;D Tribünde beraber izledigimiz Bursa macinda takimin yeni sezona hazir olmadigini görmüstük. Nitekim üst üste gelen puan kayiplari yasadik. Haftasonu zorlu bir deplasman macimiz var. Sivas'a karsi oynadigimiz son iki karsilasmaya ragmen Kayseri karsisinda takim pek umut vermiyor bana. Umarim yüzümü kizartirlar. Basketbolda da kötü bocaladik bu yil.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: Mart 05, 2009, 11:18:31 ÖS »
Vay be Hakan gelmiş ;D. Takım son iki maçtır çok iyi. Sivas maçlarında oynadığımız futbolu tekrarlarsak, Kayserinin hiç şansı yok ama özellikle bu sezonki Fenerbahçenin İstikrar yakalama konusunda büyük problemi var bekleyip göreceğiz sonuçta. Genel anlamda karamsar doğama aykırı olarak , bu maçtan umutluyum diyebilrim.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #17 on: Mart 05, 2009, 11:42:11 ÖS »
Eee Fener'in sürekli yenildigi bir sürede evden disari bile adimimi atmadim.  ;D Hazir su son iki maci almisken bir ugrayayim dedim ben de.  :D Son iki yildir Kayseri'ye hic sansimiz tutmuyor ama senin hislerin kuvvetlidir. Umarim aksi bir sonuc almayiz zira artik kredinin bile suyunu cikardik. :D
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: Mart 16, 2009, 12:43:24 ÖÖ »
İki, üç maç iyi gittik tam takım rayına giriyor dedik yine çuvalladı bizimkiler. Aslında takımın notunu sezon başından bunlardan bir cacık olmaz şeklinde vermiştik ama aradaki o  mükemmel futbol oynadığımız Sivas ve Kayseri maçları bizi şaşırttı hatta şampiyonluk içim ümitlenir gibi olmuştuk. Neyse Kocaeli bizi kendimize getirdi, Fenerbahçe klasik dengesizliklerini sergiledi. Biz bu takımı acısıyla tatlısıyla sevip manik depresif olduk diyerek,ligde ilk dörde girersek öpüp başımıza koyalım şeklinde kesinleşmiş  yorumumuzu yapalım.

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #19 on: Nisan 05, 2009, 02:45:56 ÖS »
Kayseri'nin hic sansi yok demistin, öyle de oldu bay.c. Ama Kocaeli, Bursa maclariyla yine hersey eskisine döndü. Bu yil ligde hic umut kalmadi dersek yanilmayiz sanirim bizimkilerin bu oyununu görünce. Türkiye Kupasi'na odaklanmali bence. 85'liyim ve dünya gözüyle Türkiye Kupasi kaldiran bir Fenerbahce görmenin zamani geldi artik.  ;D Aslinda önemli olan kupa degil de en azindan UEFA'ya katilmayi garantilemek. Gidisattan hic memnun degilim cünkü. Bir de Milli Takim fiyaskosu var tabi. Bir tek ben mi begenmiyorum oynadigimiz futbolu anlamiyorum. Skandal kadro, skandal degisiklikler devam ediyor ve kimse sesini cikarmiyor. Böyle giderse Fatih Terim kralligini kuracak yakinda.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #20 on: Nisan 06, 2009, 01:27:40 ÖÖ »
Allahtan yaşım yetişti de bir Federasyon ( Kupanın o zamanki adıydı) kupası görme şansına sahip oldum. Sonuçta ülkenin üç büyüklerinden biri olan  ( Bize göre en büyüğü  ;)) bir takımının 25 yıldır bir kupa alamaması çok ayıp. Bunun yanında içi boşaltılıp hiç bir anlamı kalmamış bu kupa bizim alamayışımız sayesinde kamuyoundan ilgi görüyordu, bu yüzden kupayı almamızı engellemek için özellikle son üç yıldır her türlü dolap döndürüldü. Bakalım bu sefer makus talihimizi yenebilecekmiyiz. Lig için yorumlarım geçerli bu akşamki Eskişehir maçını kazanmamız fikirlerimi değiştirmedi, haftaya oynayacağımız gs maçını kaybetme ihtimalimizi daha yüksek bir oran olarak görüyorum bu arada. Fatih Terim'e gelecek olursak; Şu anda 1930'lu yılların Nazi Almanyasının halet-i ruhiyesine bürünmüş, Kurtlar Vadisi kültürüyle yoğurulmuş, dinci ve ırkçı görüşlerin pençesinde kıvrananların büyük çoğunluğunu oluşturduğu yurdum insanı'nın Fatih Terim gibi ' Asarım keserim' zihniyetli temelde içi bomboş çarpık çurpuk bir imajla yamanmış trajikomik bir karekteri sahiplenmesi doğaldır. Bir başka doğal olan durumda daha zeka ve kişilik problemlerini çözemeyen Terim'in, futbolun teknik ve taktiksel derinliğini çözmesinin imkanı olmamasıdır.
« Last Edit: Nisan 06, 2009, 01:38:07 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: Nisan 13, 2009, 01:10:48 ÖÖ »
Trajik hatta bir ölçüde ironik, trajikomik bir akşam. İki ezeli rakip, futbol sahalarında uzun zamanlardan beri, belkide hiç görülmemiş komiklik seviyesinde rezilliklere imza atarak, mahalle çocukları gibi birbirleriyle dalaşarak el ele bu sezonki şampiyonluğa elvada dediler. Şimdi oralarda debelensinler dursunlar bakalım, futbol adına hiç bir şey ortaya koydukları yoktu ama dövüş sanatlarında fena olmadıklarını memlekete beyan ettiler :(. Biraz utanma duyguları varsa, bütçelerinin çeyreği kadar para harcanarak kurulmuş imkanları son derece kısıtlı Sivasın dolu dizgin şampiyonluğa koşmasından utanmayı ihmal etmezler umarım. İyice tuhaf bir toplum olmaya başladık bu arada; sahada, saha içi profosyenel  saha dışı arkadaş olduğu iddaa edilen Türkiye'nin en büyük iki kulübünün futbolcuları kafa göz birbirine dalıyor, tribünlerde görülen şiddet saha içine akıyor, sokaklarda en ufak tartışmalardan dolayı millet birbirini vuruyor, bu toplum cinnet ve şiddet kültürüyle yoğurulup karanlık yarınlara koşar adım ilerliyor...Çok yazık çok.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Futbol
« Reply #22 on: Temmuz 15, 2009, 06:34:22 ÖS »
Hiç Galatasaraylı yok mu yahu? Yalnız hissettim şimdi bak:).

hakan_el

• View Profile
« Reply #23 on: Ağustos 20, 2009, 04:02:22 ÖÖ »
Dos Santos ne atti ama öyle.  ;D
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: Ağustos 20, 2009, 12:24:36 ÖS »
Dos Santos ne atti ama öyle.  ;D
Dos Santos'un golü, büyük ihtimalle bu sezonun en güzel golü olacak. Bu arada takım sezona futbol açısından pek fazla tatminkar bir şekilde başlamasada gerekli galibiyetleri alarak en azından skor bazında iyi başladı. Takım tam oturmamışken bu galibiyetlere başlamak önemli bence, birde Lugano'nun sözleşmesinin uzatılması en çok sevindiğim olaylardan biri oldu. Seviyorum ben bu arıza herifi :).

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #25 on: Eylül 14, 2009, 01:54:13 ÖÖ »
Guiza pozisyonlari yine cömertce harcadi. Daha ilk yarida bitirebilecegimiz bir maci son dakikaya kadar stresli götürdük. Lugano'nun sari kart gördügü pozisyonda cildirdim. Ortadaki topa iki futbolcunun kayarak müdahale ederek carpistigi pozisyonda nicin acaba sadece Lugano kart gördü anlayamadim. Cok kötü yönetildi mac ama futbolcularimizin da mac icinde sinirlerine hakim olmalari gerekli. Itiraz olacaktir muhakkak, hak aranacaktir ama hakeme karsi el kol hareketi ve temas olmamali. Basimiza cok daha kötü isler acabilir bu durum. Hafta ici Twente macini da zorlanmadan alacagimizi düsünüyorum. Oyundan memnun olmasam da yillardir özledigim mücadeleden memnunum. Iyi basladik bu sezon ve ilerdeki haftalarda bunun faydalarini daha da görecegiz diye düsünüyorum. Son iki sezondur pek sevemiyordum ama bu yil Kazim gercekten cok katki sagliyor takima. Bu aksam da bunu gördüm. Dilerim devamini getirir.
Baktim da, Istanbul'da gecirecegim 3 haftalik süre icinde sadece bir mac iceride oynuyoruz. Onu da kacirmaya hic niyetli degilim. Buradan Bay.c'ye sesleniyorum; Pazar aksami icin kimseye söz verme... :D
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: Eylül 14, 2009, 02:32:56 ÖÖ »
Mesaj alınmıştır Hakan...Büyük ihtimalle bayramı mabedde kutlayacağız... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #27 on: Eylül 18, 2009, 08:20:18 ÖS »
Fenerbahçe şov yaptı yine.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: Eylül 19, 2009, 02:34:05 ÖÖ »
Fenerbahçe şov yaptı yine.
cümlenin sonuna  ;D koysaydın ifade etmek istediğini daha iyi anlatırdın :). Dün Saraçoğlundaydım, yaşadıklarımı  büyük bir hayalkırıklığı olarak özetleyebilirim. Ortada Fenerbahçe futbol takımı adına hiç bir şey yoktu sonuç olarak hakedilen yenilgiyle karşılaştık artık önümüzdeki maçlara bakacağız falan feşmekan...

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #29 on: Eylül 19, 2009, 02:17:28 ÖS »
Nasıl GS'nin Şükrü Saraçoğlu Stadında Fenerbahçe'yi yenememesi gibi bir terslik varsa Fenerbahçe'nin de avrupada öyle bir tersliği var. Saraçoğlu Fenerin Avrupa GS'nin yani :). 10.haftada bu şanssızlığı kıracağımızı düşünüyorum Rijkaard faktörüyle.