Author Topic: Futbol  (Read 67041 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Futbol
« Reply #30 on: Eylül 19, 2009, 02:36:30 ÖS »
Nasıl GS'nin Şükrü Saraçoğlu Stadında Fenerbahçe'yi yenememesi gibi bir terslik varsa Fenerbahçe'nin de avrupada öyle bir tersliği var. Saraçoğlu Fenerin Avrupa GS'nin yani :). 10.haftada bu şanssızlığı kıracağımızı düşünüyorum Rijkaard faktörüyle.
Sanırım biz bu tersliği iki sezon önce Şampiyonlar liginde çeyrek finale çıkıp, yarı finalin eşiğinden dönerek bir ölçüde kırdık ama sizin yaşadığınız tersliği kırma ihtimalini % 0 olarak görüyorum. Yinede böyle her sezon heveslenmeniz genel anlamda trajikomik  bizim açımızdan keyifli bir durum. Fakirin ekmeği umuttur demişler ne de olsa. ;D
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #31 on: Eylül 19, 2009, 03:39:34 ÖS »
galatasaray fenerbahçe'yi şükrü saraçoğlu'nda hiç yenmemiş değil. sadece yanılmıyorsam 10 senedir yenemiyor. fenerbahçe iki sezon önce çeyrek finale çıkmadan önce tarihinde avrupa başarısı yoktu kaydadeğer. hatta halen yok ;D. ki fenerbahçeyi de yenince 3 puan, herhangibir takımı yenince de 3 puan yazılıyor haneye. galatasaray türkiyenin en iyi takımıdır. istatistikler her şeyi gösteriyor. gs-fb derbilerinde de fb daha başarılıdır. bunu da kabul etmeyen galatasaraylıya galatasaraylı demem ben.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: Eylül 20, 2009, 02:16:47 ÖÖ »
galatasaray fenerbahçe'yi şükrü saraçoğlu'nda hiç yenmemiş değil. sadece yanılmıyorsam 10 senedir yenemiyor. fenerbahçe iki sezon önce çeyrek finale çıkmadan önce tarihinde avrupa başarısı yoktu kaydadeğer. hatta halen yok ;D. ki fenerbahçeyi de yenince 3 puan, herhangibir takımı yenince de 3 puan yazılıyor haneye. galatasaray türkiyenin en iyi takımıdır. istatistikler her şeyi gösteriyor. gs-fb derbilerinde de fb daha başarılıdır. bunu da kabul etmeyen galatasaraylıya galatasaraylı demem ben.
Peki...

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #33 on: Ekim 24, 2009, 05:43:53 ÖS »
Yarin gelenegi bozmayip maci bir veya iki farkli skorla alacagimizi düsünüyor/umuyorum. Dilerim iyi bir mac olur, hakem ve saha disi faktörlerin yerine ortaya konan mücadele ve oynanan futbol konusulur.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Ekim 24, 2009, 10:39:04 ÖS »
Tam tersine bende bu sefer yenileceğimizi düşünüyorum nedense... Umarım yanılırım.

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: Ekim 26, 2009, 01:57:22 ÖÖ »
Tam tersine bende bu sefer yenileceğimizi düşünüyorum nedense... Umarım yanılırım.
Bu forumlarda kendi kendisine alıntı yapan nadir -belkide ilk ve tek- üyelerden biri olurken, sezgilerimde yanılmış olmamın mutluluğunu yaşıyorum bir taraftan. Peki neden bu sezgilere kapıldım? GS gibi büyük takım Kasımpaşanın bile düşmediği duruma düşmez ( Bu arada bir parantez açalım Kasımpaşa  Kadıköyde Fenerbahçe'ye on sene boyunca üst üste yenilmedi...) bu ayıbı temizler ve ezeli rekabete bir renk getirir artık diye düşündüm ve yanıldım. Yine de çok hoş bir yanılgı bu... ;D

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #36 on: Ekim 26, 2009, 06:22:10 ÖS »
galatasaray fenerbahçe'yi 10 senedir şükrü saraçoğlu'nda yenemiyor fakat kimse inönü'de galatasaray'ın beşiktaş'ı 14 senede yalnız 1 kez yendiğini bilmiyor. fenerbahçe'liler neden bu kadar büyütüyor bu olayı anlayabilmiş değilim. galatasaray fenerbahçe'yi yenemiyor 10 senedir ama öte yandan da fenerbahçe 20 küsür senedir türkiye kupası alamıyor. neyse bunlar detaylar biraz maçtan bahsetmek istiyorum.

platini ne demiş: "büyük takımlar kazandıkları kupaları, küçük takımlar yendikleri büyük takımları konuşurlar."

her saraçoğlu derbisinde yaşanan -kimse kusura bakmasın- çirkeflik bu sene daha maç düdüğü çalmadan baroni'nin arda'yı itmesiyle başladı. daha bu andan itibaren atmosfer yalan oldu. daha ilk dakikada baros'a yapılan tabiri caizse hayvanca müdahaleyi hakem zoraki bir faulle geçiştirdi. keitayı sürekli kışkırttılar. hayatında belki ilk defa bir maçta kafasına su şişesi yedi. sonra bunu alıp gözlemciye rapor etmesi için götürüldüğünde maçın hakemi tarafından sarı kartla cezalandırıldı. hakemlerimiz neden yabancı maçları yönetemiyor acaba?

maçın ikinci yarısında keita'nın carlos'a attığı yumruk çok rezil bir görüntüydü. kesinlikle yapmaması gerekirdi keita'nın. ama keita'da bir insan ve profesyonellikte bir yere kadar. carlos'un yaptığı provakasyonlara ancak bu kadar dayanabildi. bir de maçı izlerken bazı geri zekalı galatasaray'lı zatlar "keita'ya bak abi nasıl gömdü carlos'a helal olsun anasını satayım" gibi gerzek cümleler kurdular. sözleyecek söz bulamıyorum o sözde galatasaray'lılara. kırmızı kartta gayet doğru bir karardı. hakemin belki de nadir doğru kararlarından.

belki daha atladığım hatırlamadığım kışkırtıcı hareketler vardır bilemeyecem. ama tek bildiğim bir şey var o da şükrü saraçoğlu'nda derbi oynanamamasıdır. yok, fenerbahçe futboluyla yenmiyor. olmuyor bir türlü o sahada adam gibi çatır çatır oynanan derbi maçı.

bunların dışında her ne kadar oynanamasa da futboldan konuşacağım biraz. fenerbahçe'nin ilk golü (carlos'un üstünden atladığı) bariz ofsayttı. bazı futbol bilmez arkadaşlar yok işte top carlos'a değil de alexe atıldı falan diyor ama hakem bunu bilemez. neyse ilk gol böyleydi bariz ofsayttı. penaltı golü de çalışılmış bir pozisyona benziyordu. alex müthiş düştü kendisini tebrik ederim. derbiye damgasını vuracak düşüşü layıkıyla yerine getirdi.

ilk defa böyle bir değerlendirme yapıyorum fb-gs derbisi için. artık burama kadar geldi. futbol namına hiçbir şey yok kadıköyde. kışkırtan kazanıyor.

umarım bir gün derbi adına yakışır maçlar oynanmaya başlar türkiye'de.

bu arada yazmayı unutmuşum, tebrikler fenerbahçe...
« Last Edit: Ekim 26, 2009, 07:38:58 ÖS by serbest düşme »

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: Ekim 26, 2009, 10:23:02 ÖS »
Serbest Düşme ... Sanırım hayatında en fazla 1-2 kez Kadıköyde galibiyet gördün onu da o zamanlar -geçtiğimiz yüzyıl ;D- daha çok küçük olduğun için hatırlamaman doğaldır ;D. Bunun yarattığı derin hüznün zihnini bulandırmasıda doğaldır. Yazdığın değerlendirme yazısına bu gözle bakıyor anlayışla karşılıyorum. Kusura bakma ama sürekli ezdiğimiz bir takım ile ilgili bu tip yorumları ciddiye alamıyorum. Belki bir başka bahara kendi sahamızda bizi yenmeyi başarırsanız durum  değişebilir ve sizi ciddiye almayı başarabilim, ne de olsa pratik olarak olmasa da teorik olarak ezeli rakipsiniz. 1. lig mazisi henüz çok yeni olan istanbul belediye takımının bile 10 yıl boyunca Saraçoğlunda sürekli yenilmediği galibiyet almayı  başardığı bir ortamda gs'ye de artık bu kara lekeyi temizlemek yakışır değilmi?... ;D

Not: Bu entry, Kayahandan ' Bir masum mor menkeşe ağlıyormu ne? şarkısı eşliğinde girilmiştir... ;D
« Last Edit: Ekim 28, 2009, 02:52:17 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #38 on: Ekim 27, 2009, 09:05:13 ÖS »
vallahi ben ne diyeyim artık size. pendikspor fenerbahçe'yi yendi diye fenerbahçe'den daha mı iyi bir takım? lig sadece galatasaray'dan oluşmuyor. avrupayı saymıyorum çünkü ilah daumunuz avrupayı ikinci planda tutuyor, benim de bahsetmeme gerek yok fenerbahçe açısından avrupa kupalarını.

neyse yahu, siz bizi yenin hiç sorun değil. biz avrupa kupalarını da alırız ligimizde şampiyon da oluruz. siz yenin bizi. fenerbahçe spor kulübünün amacı o zaten. bizim amacımız türk olmayan takımları yenmek türklüğü dünyada duyurmaktır. kuruluş felsefesi budur.

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #39 on: Ekim 27, 2009, 11:22:36 ÖS »
Keita'ya atılan su şişesinin de GS tribünlerinden atıldığı belirlendi :D  Ne desem artık bilemiyorum.

http://www.mediafire.com/download.php?gwh2jwmymmz

Yalnız konu çok yanlış mevzulara sapmış. Türklük işin içine girerse Kurtuluş Savaşı'nda iki takımında onuruyla verdiği mücadeleler yok sayılmış olur. Galatasaray 2000 senesinde çok büyük başarı göstererek Türkiye'yi onurlandırmıştır. Ama ondan sonra malesef kendilerini avrupa arenasında pek göremedik. Eğer  Galatasaray'ın tek amacı avrupada başarılı olmaksa son 10 yılda hiçbir başarısı olmayan bir takımdır. Kaldı ki durum öyle değil. Galatasaray'ın en büyük rakibi Fenerbahçe'dir ve aldığı bu yenilgi hiçbir dış etkene bağlanamaz. Ayrıca bay.c nin yazısından "Pendikspor>Fenerbahçe" çıkarımını nasıl yapabildiğini anlamış değilim.
« Last Edit: Ekim 28, 2009, 12:05:41 ÖÖ by megamefta »
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #40 on: Ekim 28, 2009, 02:44:41 ÖÖ »
Sürekli yendiğimiz daha doğrusu ezdiğimiz bir takımı yenmeyi ya da sadece ona odaklanmayı niye kendimize takıntı haline getirelim serbest düşme? Sadece kendinizin inandığı 'en büyük biziz' masalıyla beyniniz öyle çok bulanmışki bu komik ego pırtlamasıyla sayısız dalda sayısız rakiple Türkiye ve Avrupa'da mücadele eden koskoca Fenerbahçe Spor Kulübünün ( Dikkatini çekerim futbol değil spor kulübü) sadece sizinle uğraştığını düşünüyorsunuz. Birde bir başka komik cümlen var ' siz sadece bizimle uğraşın biz bu arada şampiyon olalım Avrupada kupaları alalım' şeklinde. Fenerbahçe hem sizi yendi hemde şampiyon oldu bunu defalarca tekrarladı bunun sizin adınıza en acıklı örneği sizi 100. yılınızda yenip şampiyon olmamızdır ve total toplamda en çok şampiyon olan kulüp olmamızdır(100. yılınızı şampiyonluğumuzla taçlandırarak biz kutladık fenamı ;D-). Kısacası senin iddaa ettiğin gibi size odaklanırken şampiyon olamamamız gibi bir durum yok. Bunun yanında 104 yıllı tarihinizde sadece tek bir uefa kupası varken ( Bunu Avrupa başarınızı küçümsemek için değil başarınızı gereksiz şekilde abarttığınız, bu başarının üstüne hiç bir şey koymadığınız ve her zora düştüğünüzde bu kupanın arkasına sığındığınız için söylüyorum) ondan sonra Avrupada esamesi okunmayan Trömsö gibi kutup, penguen takımlarına elenirken sanki Avrupada onlarca kupa almış, Barcelona gibi ekol olmuş bir takımmışınız gibi ifadeler kullanman hayaller aleminde yaşadığının bir başka örneği. Kısacası sizi yenmek bizi asla ilgilendirmiyor ne yalan söyliyeyim artık sıkıldık bu durumdan. Bizi arada sırada  yenmeyi başaran, yenildiğinde de komik egosal vızıltılarla çirkefleşip saçmalamayan, eziklik ve kompleksinden stadını yakıp yıkıp polislerin gözünü çıkarıp tarihin en büyük derbi rezilliğine imza atmayan(iki sezon önceki samiyende yaşanan meşhur su derbisi) adam gibi bir camia görmek istiyoruz karşımızda... Çok şeymi istiyoruz Allah aşkına?
« Last Edit: Ekim 28, 2009, 02:52:37 ÖÖ by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

hakan_el

• View Profile
« Reply #41 on: Ekim 28, 2009, 04:55:18 ÖS »
Günahim kadar sevmedigim bir takimi yenmisiz, birakin da izninizle sevineyim. Ama artik eski tadi da kalmadi bu sevincin, her sene her sene olmuyor artik. "Büyük takimlar kazandiklari kupalari, kücük takimlar da yendikleri büyük takimlari konusurlar", diye denmis. Barcelona gecen yil kazandigi kupalari konusabilir, bizim gibi kücük takimlar da Sevilla'yi, Chelsea'yi nasil yendiklerini konusurlar. Cok merak ediyorum, gs neyi konusuyor? Yani büyük takim desem UEFA'yi kazandiktan sonra ortadan kaybolmus "büyük" bir takim mi, kücük takim desem... (aklima da gelmiyor ki, son dönemde hangi büyük takima karsi galip gelebilmis bunlar?!) Pazar günü oynanan macta varlik gösterebilmis bir takim bile degil ki. 10'da 9'u nasil yaptigi tartisilacak bir takima karsi nasil bu kadar ezik bir futbol oynayabilir ki bir takim. Sonra "yok, bu stadta derbi olmaz", "yine fenerasyon, yine hakem" tartismaya bayilir ama malum taraftar. Önce sahada ortaya ne kondu, ona bakin derim nacizane... Yazik yani, UEFA'nin yan etkisini görmüs tek takim gs olmali. 10 seneden bu yana sürekli gerilemis ve hala daha gerileyen bir takim. Taraftarina acil sifalar dilerim. Artik neyin ne oldugunu kavrayacak durumda degil cünkü büyük bir cogunlugu.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #42 on: Ekim 28, 2009, 09:19:41 ÖS »
Keita'ya atılan su şişesinin de GS tribünlerinden atıldığı belirlendi :D  Ne desem artık bilemiyorum.

http://www.mediafire.com/download.php?gwh2jwmymmz

Yalnız konu çok yanlış mevzulara sapmış. Türklük işin içine girerse Kurtuluş Savaşı'nda iki takımında onuruyla verdiği mücadeleler yok sayılmış olur. Galatasaray 2000 senesinde çok büyük başarı göstererek Türkiye'yi onurlandırmıştır. Ama ondan sonra malesef kendilerini avrupa arenasında pek göremedik. Eğer  Galatasaray'ın tek amacı avrupada başarılı olmaksa son 10 yılda hiçbir başarısı olmayan bir takımdır. Kaldı ki durum öyle değil. Galatasaray'ın en büyük rakibi Fenerbahçe'dir ve aldığı bu yenilgi hiçbir dış etkene bağlanamaz. Ayrıca bay.c nin yazısından "Pendikspor>Fenerbahçe" çıkarımını nasıl yapabildiğini anlamış değilim.

pendikspor>fenerbahçe çıkarımını yapmadım ki. tam tersine bir çıkarım yaptım.

hakan_el

• View Profile
« Reply #43 on: Kasım 22, 2009, 09:22:15 ÖS »
Tesadüfen 8'de 8 yapmis bir takim oldugumuz nihayet dünkü mactan sonra artik tartisilmaz oldu. Takim yendikce gelen 3 puanlar oynanan oyunun önüne gecti simdiye kadar. Bu yil da Fenerbahce'de degisenin bir tek teknik heyet oldugunu herkes gördü sonunda. Besiktas'i oynadigi futbolu icin kutluyorum. Cok temiz bir galibiyet aldilar. Hala verilmeyen penaltiyi, ofsayttan atilan golü tartisanlar var maalesef. Kabul edelim artik, Fenerbahce'den birsey olmaz bu zihin devam ettikce. 
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: Kasım 22, 2009, 10:05:28 ÖS »
Üç hafta önce Galatasaray derbisinden sonra bizi destekleyen moral ve puan rüzgarları, Beşiktaş derbisinden sonra bize karşı esen sert poyraz halinde camiayı uçuruma sürükler bir konuma dönüştü. Her şey iyi giderken tepetaklak olmak Fenerbahçe camiasına özel bir durum , ayrı bir başarı (!) sanırım . Bundan sonra kalan maç programımızda; iki zor deplasmanımız iki de seyircisiz iç saha maçımız, ekstrası önemli adamlarımızın sakatlıkları ve cezaları var. Kendimizi toparlamazsak,  lige havlu atarız demiyelim de (bu beni bile aşan bir karamsarlık olur ;D)  bizi telafi edemiyeceğimiz sonuçlarla karşı karşıya bırakır diyebilirim. Maç içinde, bir ölçüde maçın sonucuna tesir eden hakem hatalarını artık taraftar değilde biraz da yönetim irdelesin diyerek, maçı kazanmayı Fenerbahçe'den daha fazla isteyen ve bunu başaran Beşiktaş'ı tebrik ederim.
« Last Edit: Kasım 22, 2009, 10:08:13 ÖS by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE